Japon Balıkları Filtreden Kaçıyor Mu


tongarseÇevrim Dışı

Kayıt: 14/05/2024
İl: Içel
Mesaj: 1
tongarseÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2024 22:53
Merhabalar, bende oğlum sayesinde iki adet balık sahibi oldum aslında çok sevsene eziyet edeceğim ve öldürürüm diye çok çekinirdim. İlk önce fanusta başladım. Araştırdım iki Japon için hiç uygun olmadığını her Japon için en az 10 litre su lazım olduğunu araştırdım. Dün balıklarım yüzeye çıkmaya başlayınca panik ile akvaryum ararken arkadaş bende var dedi ve bende iç filtre aldım. Arkadaş bugün bir getirdi fanustan hallice. Şimdi gelelim sorularıma;
1 filtreyi yinede takayım dedim filtre de en düşük Debi olarak bulduğum 350l/h gibi bir filtre doğal olarak çok yüksek Debi balıklar hiç durmadan filtreden kaçmaya çalışıyorlar. Ben bunu tıkasamda yinede zorlanıyorlar bu filtreyi arada bir çalıştırsammı yoksa hiç girmesem mi.
2. Sorum şöyle 35-40 litre bir akvaryum iki Japon için yeterli mi. ve aslında bunu nereden alabilirim.
3. Nitrat seviyesi için kolay bulunacak olan bitkiler ne önerirsin.
Cahil sorularım için şimdiden kusuruma bakmayın.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Dorukkalaman04Çevrim Dışı

Kayıt: 14/05/2024
Mesaj: 9
Dorukkalaman04Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2024 22:57
100 litre akvaryum alırsanız filtre ve hacim sorununuz çözülüyor ayrıca nitrat seviyesi için bitkilerde ise anubias olabilir. ( Japonlar çoğu bitkiyi yer ama anubias kalın yapraklı olduğu için yemekte zorlanıyorlar. )

Beğenenler: [T]236162,Maviphyst[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MaviphystÇevrimiçi

Kayıt: 16/08/2022
İl: Ankara
Mesaj: 118
MaviphystÇevrimiçi
Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2024 00:46
1. Bakteri döngüsü için filtre sürekli çalışmalı akıntıyı cama verirsiniz.(Pipo,şelale veya dış filtre iyidir.İç filtre yeterli biyolojik filtrasyon sağlamaz.)(Tabanda dere kumu kullanırsanız hem filtrasyona yardımcı olur hemde japonlar oynamayı severler.)
2. Yeterli gelmez en azından 80 litre alabilirseniz balıklar sağlıklı gelişim gösterir.(Petshoptan almak yerine akvaryumculardan alabilirsiniz Görsel için daha kaliteli cam seçenekleriniz olur.)
3. Anubias dışında her bitkiyi bir kaç ay içinde yiyip bitiriyorlar.Kolay bulunur kuma gömülmez misina veya hızlı yapıştırıcı ile köklerinden kayaya veya köke yapıştırılır düşük ışık yeterli gelir.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir