Diğer Balıklar \ Flower Horn

Arama Balık BulucuResim 1- 2- 3- 4- 5- 6- 7
Bu Türü Besleyen Üyeleri Gör
Yeni Tür Önerisi - Hata Bildirme
Latince Adı: Yok

Coğrafik Kökeni: Yok

Beslenme Biçimi: Flower Hornlar çok obur hayvanlardır ve çok hızlı gelişler. Doğal olarak iyi bir yemlemeye ihtiyaç duyarlar. Günde en az 2 kez karınları tam doyacak şekilde, Cichlidler için hazırlanmış palet yem veya Flower Hornlar için özel hazırlanmış yemle beslenmelidirler.

Davranış Biçimi: Aşırı agresiftir, kendinden küçük balıkları yiyecektir.

Kendi Türlerine Davranışı: Büyük bir Flower Horn'un akvaryumda başka bir balığa tahammülü yoktur.

Yüzme Seviyesi: Her seviye

Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha hızlı büyürler ve daha büyük boya erişirler. Ayrıca kafa hörgüçleri ve yüzgeçleri daha görkemlidir. Çoğu zaman kesin ayrım için anüs-vent kontrolü yapmak gerekir.

Üreme: Yumurta dökerler. Tek eşlidirler. Uzun süre yavru bakımı gözlenir.

Sıcaklık: 24°C - 28°C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 40 cm.

En Az Akvaryum Hacmi: 275 litre

Su Sertliği: Orta sertlikte.

pH: 7.5 - 8.0

Zorluk Seviyesi:2

Genel Yorum: Bazı Amerika Cichlidleri'nin (örneğin C. trimaculatus, C. festae, Papağan vs.) melezlenmesiyle üretilen bir balıktır. Çok farklı renk ve desenlerde varyasyonları vardır ve halen de üretilmektedir. Bu yönden Discus'a benzese de Discus gibi saf bir tür değildir. Su değişimlerinde kafalarındaki şişkinlik küçülüp büzüşebilir, birkaç gün sonra tekrar eski halini alacaktır. Henüz yeni üretildiğinden kesin bir bilgi olmamasına rağmen ömrünün minimum 6 sene olduğu tahmin edilmektedir. Tek başlarına bakılmalıdırlar. Uzak doğuda bu balık Buda'ya benzetilmekte ve bazı bölgelerde kutsal sayılmaktadır.

İlgili Makale:
Flowerhornlarda Cinsiyet Belirleme
FaMeBa
Forum Üyesi
23/02/2014 21:02:32
Ne kadar agresif olsada ne kadar akvaryumu pislesede ondan kopamayacağınız bir türdür. İlgiyi o kadar seviyor ki resmen çocuk gibi şımarıyor. Biraz ilgilenmeyin küsüyor. Dili olsa konuşacak derece yakın hissediyor kendine sizi gerçekten sahipleniyor.
fatih mehmet
macas
Forum Özel Üyesi
19/01/2014 23:37:06
Bence hobiciliğe başlanacak en güzel türlerden birisi. Tek dezavantajı yanına pek bir canlı koyamamanız. Ancak benim bir FH'ım olsun yanına da vatoz gibi bir iki yan tür ekleyeyim bana yeter derseniz işte balığınızı buldunuz! Su değerlerine dayanıklı, obur :), sahibini tanır ve size hobiciliği sevdirir. Daha ne olsunki!
Ahmet Kemal Üstün
JoKeR35
Forum Üyesi
01/07/2013 23:10:50
Çeşitli varyeteleri olan ve son zamanlarda yaygınlaşan bir hibrit.Karma akvaryumlar için uygun değildir, büyük boylara ulaşan agresif bir balıktır.Her ne kadar etçil beslenmeye yatkın olsada bitkisel gıda asla ihmal edilmemelidir.
Alpay Akkent
LIGHTNING
Forum Özel Üyesi
06/11/2012 14:21:04
Çok geç tanıştığım ancak aşığı olduğum bir canlı, bir balıktan ziyade bir köpek gibi sizi tanıyor, her hobicide olması gereken bir tür.
Zafer ÇALIŞKAN
efedeniz
Forum Özel Üyesi
04/01/2012 23:46:19
O bir savaşçı , o bir cani , o bir baş belası. Onunla birlikte akvaryuma gönül rahatlığıyla koyulacak tek şey , su!!! Ama bir kez akvaryumunuza girerse , vazgeçilmiyor . Çünkü o başka , o tatlı , o neşeli , o bir ıslak köpek , o akvaryumun yaramaz çocuğu. Eşşek diyip ensesine tokadı vurasım var.
Efe Deniz YOKUVA
1 2 3 4
Yorum eklemek için tıklayınız.