Diğer Balıklar \ Flower Horn

Arama Balık BulucuResim 1- 2- 3- 4- 5- 6- 7
Bu Türü Besleyen Üyeleri Gör
Yeni Tür Önerisi - Hata Bildirme
Latince Adı: Yok

Coğrafik Kökeni: Yok

Beslenme Biçimi: Flower Hornlar çok obur hayvanlardır ve çok hızlı gelişler. Doğal olarak iyi bir yemlemeye ihtiyaç duyarlar. Günde en az 2 kez karınları tam doyacak şekilde, Cichlidler için hazırlanmış palet yem veya Flower Hornlar için özel hazırlanmış yemle beslenmelidirler.

Davranış Biçimi: Aşırı agresiftir, kendinden küçük balıkları yiyecektir.

Kendi Türlerine Davranışı: Büyük bir Flower Horn'un akvaryumda başka bir balığa tahammülü yoktur.

Yüzme Seviyesi: Her seviye

Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha hızlı büyürler ve daha büyük boya erişirler. Ayrıca kafa hörgüçleri ve yüzgeçleri daha görkemlidir. Çoğu zaman kesin ayrım için anüs-vent kontrolü yapmak gerekir.

Üreme: Yumurta dökerler. Tek eşlidirler. Uzun süre yavru bakımı gözlenir.

Sıcaklık: 24°C - 28°C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 40 cm.

En Az Akvaryum Hacmi: 275 litre

Su Sertliği: Orta sertlikte.

pH: 7.5 - 8.0

Zorluk Seviyesi:2

Genel Yorum: Bazı Amerika Cichlidleri'nin (örneğin C. trimaculatus, C. festae, Papağan vs.) melezlenmesiyle üretilen bir balıktır. Çok farklı renk ve desenlerde varyasyonları vardır ve halen de üretilmektedir. Bu yönden Discus'a benzese de Discus gibi saf bir tür değildir. Su değişimlerinde kafalarındaki şişkinlik küçülüp büzüşebilir, birkaç gün sonra tekrar eski halini alacaktır. Henüz yeni üretildiğinden kesin bir bilgi olmamasına rağmen ömrünün minimum 6 sene olduğu tahmin edilmektedir. Tek başlarına bakılmalıdırlar. Uzak doğuda bu balık Buda'ya benzetilmekte ve bazı bölgelerde kutsal sayılmaktadır.

İlgili Makale:
Flowerhornlarda Cinsiyet Belirleme
macas
Forum Özel Üyesi
19/01/2014 23:37:06
Bence hobiciliğe başlanacak en güzel türlerden birisi. Tek dezavantajı yanına pek bir canlı koyamamanız. Ancak benim bir FH'ım olsun yanına da vatoz gibi bir iki yan tür ekleyeyim bana yeter derseniz işte balığınızı buldunuz! Su değerlerine dayanıklı, obur :), sahibini tanır ve size hobiciliği sevdirir. Daha ne olsunki!
Ahmet Kemal Üstün
JoKeR35
Forum Üyesi
01/07/2013 23:10:50
Çeşitli varyeteleri olan ve son zamanlarda yaygınlaşan bir hibrit.Karma akvaryumlar için uygun değildir, büyük boylara ulaşan agresif bir balıktır.Her ne kadar etçil beslenmeye yatkın olsada bitkisel gıda asla ihmal edilmemelidir.
Alpay Akkent
LIGHTNING
Forum Özel Üyesi
06/11/2012 14:21:04
Çok geç tanıştığım ancak aşığı olduğum bir canlı, bir balıktan ziyade bir köpek gibi sizi tanıyor, her hobicide olması gereken bir tür.
Zafer ÇALIŞKAN
efedeniz
Forum Özel Üyesi
04/01/2012 23:46:19
O bir savaşçı , o bir cani , o bir baş belası. Onunla birlikte akvaryuma gönül rahatlığıyla koyulacak tek şey , su!!! Ama bir kez akvaryumunuza girerse , vazgeçilmiyor . Çünkü o başka , o tatlı , o neşeli , o bir ıslak köpek , o akvaryumun yaramaz çocuğu. Eşşek diyip ensesine tokadı vurasım var.
Efe Deniz YOKUVA
Emre Karaduman
Forum Üyesi
12/12/2011 15:54:20
Fh tek kelimeyle tam bir akvaryum köpeğidir.Wet pet balıkların babasıdır.sizinli her tür oyuna vardır.Yem yemek türlü şirinlikler yapmaktan geri kalmaz.Bazen küser bazen elinize hamle yapmaya çalışr.Başka balıklara karşı toleransı yoktur.Dişiye karşı bazen kibar bazende öldürecek kadar agresif olabilir.Bazen çiftleşme merasimlerinde erkeğin aksine dişiler erkeğe zarar verebilir.Erkekler kafa yapmaları ve daha parlak ve güzel renkelere sahip olmalarıyla dişilerden ayrılır.Kafa ve renk yapan dişilerde mevcuttur.Dişiler erkeğe oranla daha geç büyürler ve daha alçak ve kısa olurlar.Genelde etçil beslenen balıklardır.Karides,dana yüreği(sarımsak suyunda bekletilmiş) ve kuru yemlere hayır diyemez.Çok oburlardır.Bu yüzden çok yerler ve çabuk yağlanırlar.Ara sıra renkleri solar bu yağlanmanın bir belirtisidir.Protein diyetini kesip bitkisel ve az yemleye geçmek gerkir.Fh rastlanan iki hastalık kafa iltihaplanması ve iç parazit.Kafa iltihabı genelde beş ve altıncı yaşlarında görülebilir.Atlatması güç ve ölümle sonuçlanma olsılığı yüksek bir hastalıktır.İç parazit yemleme ve strese bağlı olarak oluşur erken müdahaleler her zaman sonuç verecektir.Görselliği ve insanlarla kurduğu arkadaşlıklarıyla tek kelimeyle muhteşem bir balıktır Flower Horn.
Emre Karaduman
1 2 3 4
Yorum eklemek için tıklayınız.