100 litre balık önerisi

emirhansaracÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
emirhansaracÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2013 19:44
[QUOTE=egouard] [QUOTE=emirhansarac]Görkem Bey iyi geceler

100LT de malawi maalesef bakılmaz. Canlı Doğuran türleri tavsiye edebilirim. Çok renkli varyeteler bulabilirsiniz.

Saygılarımla
[/QUOTE]

100 LT de malawi bakılır.
[/QUOTE]

Egouard arkadaşım. Kardeşim. Canım Ciğerim.

2001 yılından beri cichlid 2011 yılından beride Saulosi bakıyorum.

Üşenmemiş güzel bir şekilde yazmışsın bilgileri oraya. Tebrik ediyorum.
Şeytan ayrıntıda gizlidir demiş büyüklerimiz.
En az akvaryum hacimi diyor. Ama 20 D 4 E felan herhangi bir bilgide düşülmemiş.
100 litre akvaryumda her balığa bakılır fakat seyir zevki vermez. Balık renk yapamaz. Çiftleşemez. Çiftleşse yavru alamaz. Basınç olmaz yumurta çıkmaz vb.... Anlıyacağın yan yatar çamura batar.

Şöyle bir örnek vereyim sana.
10M2 evdemi daha rahat yaşarsın. 40m2 demi?

Sen bana meydan larousse lerdende bilgi getirsen 3 yıldır Saulosi 13 yıldırda cichlid besleyen birisi olarak derimki 6 dişi 2 erkekten oluşan bir malawi kolonisinin en az 250 300 LT hacime ihtiyacı vardır.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Selam ve Dua ile

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

egouardÇevrim Dışı

İl: Bursa
egouardÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2013 20:16
[QUOTE=emirhansarac] [QUOTE=egouard] [QUOTE=emirhansarac]Görkem Bey iyi geceler

100LT de malawi maalesef bakılmaz. Canlı Doğuran türleri tavsiye edebilirim. Çok renkli varyeteler bulabilirsiniz.

Saygılarımla
[/QUOTE]

100 LT de malawi bakılır.
[/QUOTE]

Egouard arkadaşım. Kardeşim. Canım Ciğerim.

2001 yılından beri cichlid 2011 yılından beride Saulosi bakıyorum.

Üşenmemiş güzel bir şekilde yazmışsın bilgileri oraya. Tebrik ediyorum.
Şeytan ayrıntıda gizlidir demiş büyüklerimiz.
En az akvaryum hacimi diyor. Ama 20 D 4 E felan herhangi bir bilgide düşülmemiş.
100 litre akvaryumda her balığa bakılır fakat seyir zevki vermez. Balık renk yapamaz. Çiftleşemez. Çiftleşse yavru alamaz. Basınç olmaz yumurta çıkmaz vb.... Anlıyacağın yan yatar çamura batar.

Şöyle bir örnek vereyim sana.
10M2 evdemi daha rahat yaşarsın. 40m2 demi?

Sen bana meydan larousse lerdende bilgi getirsen 3 yıldır Saulosi 13 yıldırda cichlid besleyen birisi olarak derimki 6 dişi 2 erkekten oluşan bir malawi kolonisinin en az 250 300 LT hacime ihtiyacı vardır.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Selam ve Dua ile

[/QUOTE]

Öncelikle vakit ayırıp yanlışlarımı duzelttiğiniz için teşekkur ederim.
Ben 100 LT de bakılabilir derken 1e 3d max şekilde duşundum.2e/6d v.s için tabikiden min 200 lt akvaryumlar gerekir.1e/3d de göz zevki olmaz haklısınız.Tabikide 40 m2 evde daha rahat oluruz.Bu balıklar içinde aynıdır.Ancak öyle düşünülürse biz onları 100lerce metre golden getirip akvaryumlarımıza koyuyoruz.O zamanda iyi olmazki?O zamanda hayvan daha kucuk bir yuvaya girmiş oluyor.Diyer dediklerinize katılıyorum

Sağlıcakla kalın,
Onur Nergiz2013-06-18 09:05:11

emirhansaracÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
emirhansaracÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2013 01:18
Emre kardeşim. Canım benim.Zaten benim tüm görüşüm budur. Canlıları doğal ortamlarından alıp getiriyoruz Türkiye'ye. Burda doğan balıklar nasıl olsa gölü hiç görmediler diyerek kandırıyorum bende kendimi. Amacımızın onları bu suni hayatta yapabildiğimiz kadar doğal ortamlarda yaşıyorlar hissi vermesi taraftarıyım. Yoksa müebbet hapisten bir farkları yok. 450 m2 bile olsa bir göl değil. Seni bu sitedeki herkes gibi tüm abilerim tüm ablalarım tüm kardeşlerim gibi çok seviyorum. Sakın senle bilgi yarıstırdığımı felan düşünme.

Selam ve Dua ile

egouardÇevrim Dışı

İl: Bursa
egouardÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Haziran 2013 09:53
[QUOTE=emirhansarac]Emre kardeşim. Canım benim.Zaten benim tüm görüşüm budur. Canlıları doğal ortamlarından alıp getiriyoruz Türkiye'ye. Burda doğan balıklar nasıl olsa gölü hiç görmediler diyerek kandırıyorum bende kendimi. Amacımızın onları bu suni hayatta yapabildiğimiz kadar doğal ortamlarda yaşıyorlar hissi vermesi taraftarıyım. Yoksa müebbet hapisten bir farkları yok. 450 m2 bile olsa bir göl değil. Seni bu sitedeki herkes gibi tüm abilerim tüm ablalarım tüm kardeşlerim gibi çok seviyorum. Sakın senle bilgi yarıstırdığımı felan düşünme.

Selam ve Dua ile
[/QUOTE]

Ne demek hocam sadece merak ettim bilgi yarışıyla yakından uzaktan yakından ilgimizin olmadığını bilmek isterim.Bi yönden haklısın aslında akvaryumda doğanlar nasıl olsa o ortamda doğıyor ve o ortama alışıyor.Ancak tabikide f0 lar için durum biraz kötü olur çunku biz evimizi akvaryum yapsak yinede o gölü yerine getiremeyiz.

Vakit ayırıp bana bilgileri verdiğiniz için teşekkur ederim.

Sağlıklı hobiler.