150*40*50 akvaryum kurulumu

okkyÇevrim Dışı

İl: Izmir
okkyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2012 15:19
Arkadaslar suanda 120 lt'lik bir akvaryumum var ve ben yemek odası takımının konsolu üzerine tam oturacak şekilde 150*40*50 boyutlarında bi akvaryum yapmayı düşünüyorum eşimle ortak kararımız bu şekilde ancak en büyük korkumuzda acaba taşırmı? bu konudaki tüm fikir ve desteklerinize çok ihtiyacım var. söz konusu konsol resimdeki konsoldur. yardım ve tavsiyelerinize bekliyorum çok güzel bi akvaryumum olsun istiyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cagdasbayÇevrim Dışı

cagdasbayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2012 16:06
Taşır taşır, 300 L sorun olmaz. İşaretli yerler çekmece mi? Yoksa yapıştırma mı? Açılabiliyorsa eğer, köşelerde kenarlarda federler destekler var mı bakın. Yoksa içerden demir L profilli parçalar vidalatın yada dik üçgen profilli ahşap parçalar tutkallayın. Zaten o öndeki kısım yapıştırmaysa yeterince destek sağlayacaktır. Bir şey yapmanıza gerek olmaz.
cagdasbay2012-06-23 16:13:11

okkyÇevrim Dışı

okkyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2012 16:29
[QUOTE=cagdasbay]
Taşır taşır, 300 L sorun olmaz. İşaretli yerler çekmece mi? Yoksa yapıştırma mı? Açılabiliyorsa eğer, köşelerde kenarlarda federler destekler var mı bakın. Yoksa içerden demir L profilli parçalar vidalatın yada dik üçgen profilli ahşap parçalar tutkallayın. Zaten o öndeki kısım yapıştırmaysa yeterince destek sağlayacaktır. Bir şey yapmanıza gerek olmaz.
[/QUOTE]
İlginiz için teşekkürler işaretli yerler çekmece değil kapak. Şöyle söyleyeyim konsolu ortadan ikiye ayırdığımızda sağda iki kapak solda iki kapak var dikkatli bakarsanız anlarsınız sizde. Cidden taşırmı ya biz korkmustuk tasımaz diye

cagdasbayÇevrim Dışı

cagdasbayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2012 17:09

Şimdi anladım :)

Bence sorun olmaz, mobilyanızın kalitesine bağlı tabi. İlk koyduğunuzda sorun olmaz büyük ihtimal ama önemli olan hafif sallantıda yada yan taraflarından küçük darbe aldığında ne yapacağı. Garanti olsun diye içten destekler yaptırın (yoksa eğer)

okkyÇevrim Dışı

okkyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2012 23:41
Arkadaslar yokmu başka fikir verecek yardımcı olacak kimse??? Ayrıca akvaryumu nasıl yaptırmalıyım cama cam şeklindemi olmalı? Kapak kısmı nasıl olmalı? Vs vs... Tavsiyeleriniz üzerine bişe yaptırmak istiyorum açıkcası herkesin fikrini alıp ona göre karar vermek istiyorum. Ayrıca sizce bu istediğim akvaryum ne kadara mal olur acaba???

GökhannÇevrim Dışı

İl: Istanbul
GökhannÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 00:38

Yerinizde ben olsam alırım mobilyalı akvaryumumu oooh keyfime bakarım :G

carrdeschÇevrim Dışı

Özel Üye
carrdeschÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 00:46
Olmaz güzel kardeşim konsol mobilyalar genellikle birbirine geçmeli basit bağlantı vidaları olan malzemelerden yapılır. Başta belki o ağırlığı taşıyabilir ama zamanla yan yatarak risk oluşturur. carrdesch2012-06-24 00:47:05

okkyÇevrim Dışı

okkyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 13:45
Arkadaslar cidden olurmu olmazmı ya başka fikir verecek kimse yokmu ne kadar ağır cevap geliyor benim konuma 

RhymeÇevrim Dışı

İl: Düzce
RhymeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 13:49
Ben olsam koymazdım mobilyalı bi akvaryum al 300lt az değil riske gerek yok bence.

Anıl YILDIRÇevrim Dışı

İl: Adana
Anıl YILDIRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 13:50
Ben orta kısımda yeterınce destek kolonu göremiyorum. Ayrıca bu tur mobılyalar yuk tasıyacak kalıtede ahsaptan yapılmaz... Salon takımınıza zarar vermeyın bence

GÜMRÜKCÜ ÖMERÇevrim Dışı

Özel Üye
GÜMRÜKCÜ ÖMERÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 14:19
Merhabalar mobilyalı bir akvaryum almanızı tavsiye ederim bu mobilyalar yük taşıyacak kadar iyi yapılmıyor ileride sıkıntı yaşarsınız  bu ölçülerde bi akvaryum 300 lt bunun kumu ve kayasınıda düşünürsek çok agır olur taşıyacagını sanmam

GökhannÇevrim Dışı

GökhannÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 17:44
Emin ol herkes senin iyiliğini istiyor ki gerçekleri söylüyor yanlış bişey yapıpta ilerde başının ağrımasını istemiyoruz.
Mobilyalı bi akvaryum emin olun çok güzel olacaktır

calvus312Çevrim Dışı

İl: Ankara
calvus312Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 17:58
En mantıklısı mobilyalı bir akvaryum almak. 
Bu tür konsollar demontaj olduğu için ilerleyen zamanda başınızı çok ağrıtacaktır. Hatta bir gece büyük bir gürültüyle uyanıp evinizi su basmış olacak o yüzden hiç riske girmeyin derim. Son olarak suya dayananıklı malzeme olmadığı için ne kadar dikkat ederseniz edin bir süre sonra mobilyanın kenarları şişmeye başlıyacaktır.

zindandelenÇevrim Dışı

zindandelenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2012 18:00
Sorunu cevaplamak için önce aşağıdakilerin cevabını bilmemiz gerekiyor;
 - Mobilyan hangi ağaçtan yapılma
 - Parçaların birbirlerine montaj biçimi ne şekilde
 - Taşıyıcı iskelet veya kolon varmı içeride

Bu soruların cevabını bilmedende evet taşır ama nereye kadar taşır, zamanla konsolda yatmalar ezilmeler olabilir, sunta ise zamanla temizlik vs. taşacak sular suntayı yıpratıcaktır. En mantıklı cevap yakından çekilmiş fotograflarla verilebilir. Kapaklar açıklıp ek yerleri gosterilerek çekilmiş veya 1-2 dk lik bir video ile daha yardımcı olabiliriz.