150x60x60 Akvaryum Yapımı (Yeni Fotoğraf Sayfa 5)

arda oskayÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
arda oskayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 19:59
Merhabalar,
Uzun zamandır 500 - 600 litrelik tank yapmak için plan yapıyordum. En sonunda kız arkadaşımında desteğiyle hadi yapalım diye işe giriştik. İlk başta sehpayı halletik, demir profilden istediğim gibi oldu derken evde ölçünce 10 cm kadar yüksek çıktı. Demir profili yapan arkadaş toplam yüksekliğe ayakları katmamış. Neyse olur o kadar dedim. Sehpa 10 cm yüksek diye vazgeçicek değildim ya. Sıra camları almaya geldi. Camcıya özellikle akvaryum için aldığımı boyutlarında 150x60x60 olacağını söyledim. Camlar ertesi gün hazırdı. Bir arkadaşımla ( bu kısımda çok eğlendik) camları benim orta boy aracıma biraz zorda olsa sığdırdık. Aksilikler başlamıştı. Camcıya "Hani kayıt kuşak nerede?" diye sorduğumda onlar gelmedi dedi. Neyse dedik o kadar büyük sorun değil, ertesi gün kayıt ve kuşaklarda geldi. Özellikle üstüne bastıra bastıra akvaryum için bilader dediğim için ölçüp biçmedim. Eve taşıdık camları. Silikonsuz prova yapalım dedik ve yan camlarda 2 cm fazlalık olduğunu fark ettik. İşin daha kötüsü bir taraf 2 cm fazlayken öbür taraf 5 mm azdı. Kuşakları ölçtük onlarda 1 cm fazla çıktı. Açıkcası camları camcının kafasında kırasım geldi. Öyle şevkim kırıldı ki, yeni aldığım dış filtre, u.v ıvır zıvırı bir köşeye kaldırdım. Yapım aşamalarını paylaşmak için fotoğraf da çekmiştim. Onlarıda makinada bıraktım. Feci şekilde canım sıkıldı ve şevkim kırıldı kısacası. Sizler benim yerimde olsanız ne yaparsınız merak ettim.arda oskay2008-08-15 19:47:22

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 20:08
Her şerde vardır bir hayır deyip devam ederdimBig%20smile..
İnşallah gönlünüze göre kurarsınız tankınızı...

Riblja CorbaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
Riblja CorbaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 20:11
Arda Bey öncelikle hayırlı olsun,akvaryum ölçüleri tam da benim istediğim gibi. Gerçekten daha en başta aksilikler bulmuş sizi.Ama eğer forumu takip ediyorsanız görmüşsünüzdür diğer arkadaşların başlarına gelen talihsizlikleri.Bu hobide bu tip istenmeyen olaylar gerçekleştimi insan gerçekten soğuyor.Evinde akvaryumu patlayanlar mı yok?Gözü gibi baktığı balıklar yerde cansız yatar halde görenler,parkelerin kabarmış halleri,ve evdekilerden işitilen onlarca laf..Sizin aksilikler hiç hoş değil ama aşılamayacak birşey de değil.Yani uzun lafın kısası size tavsiyem asla bu sebeplerden vazgeçmemeniz.Umarım önümüzdeki günlerde resimlerle akvaryumun kurulumunu paylaşırsınız.Saygılarımla..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 20:23
Camcıya gidip alet edavat ile evinize gelmesini doğru ölçülerde kestirip gitmesini isteyin.

arda oskayÇevrim Dışı

arda oskayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 21:48
Az önce kuşaklara, gözümü karartıp daldım. Çok düzgün olmadı ama istediğim ölçülerde kısalttım.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 23:45
Allah sabır versin.

ethnicÇevrim Dışı

İl: Izmir
ethnicÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 00:48

Arda bey o kadar uğraşmışsınız ama yarım kaldı diye birşey yoktur. Zaten uğraşmayıncada asla olmuyor. Bende uv filtre almıştım ama filtre akvaryuma büyük geldi. Yan oluncada şekli bozuyor. Aklıma pvc borudan tüp yapmak geldi. Tabi onuda başardım bu sefer contalardan su sızmaya başladı. Şu an başka bir conta ayarladım tangit sista silikon hepsini kullandım. Fakat size tavsiyem hiçbirzaman hevesinizi kırmayın. ..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 02:53
Geri çekilmek yok, teslim olmak yok... Thumbs%20Up

bagettÇevrim Dışı

İl: Kayseri
bagettÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 09:13
     Arda Bey,canınızı sıkmayın.Bu yurdumuzda o kadar doğal bir durum ki.Anladığım kadarı ile küçük camların ölçüleri tutmuyor,zaten o kalınlıkta camı dar kesmeniz mümkün değil.Aldığınız camcıya verin sizin ölçüleriniz de cam versin .Madem bir hata yapmış telafi etsin.Akvaryum bittiğinde bu olayları hatırlamazsınız.Unutmadan yan camları rodaj yaptırısanız hem kolay yapıştırırsınız hemde çok sağlıklı olur.Şimdiden kolay gelsin,hevesiniz sakın kırılmasın.Selamlarımla.

cetin_ahmetÇevrim Dışı

cetin_ahmetÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 09:29
Camcıya gider bi güzel ağzıma geleni söylerdim.
Daha sonrada camcıyı alıp ize getirdim doğru dürüst kestirirdim.
Sonrada 5 kuruş vermeden evine gönderirdim.

hakkishakÇevrim Dışı

İl: Denizli
hakkishakÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 11:47

Camcıdan camları teslim alırken ölçüleri kontrol edip almak gerekiyor. Böylece ödemeside yapılmamış olur.

İyi günler dilerim. Canınızı sıkmayın bence.

ezgixxxxx2008-06-29 15:35:51

DavutÇevrim Dışı

İl: Ankara
DavutÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2008 18:56
Arda bey bence ön ve arka camlarınızın 2 cm daha yüksek durmazı daha iyi bir fırsat oluşturmuş gibi görünüyor zira yanlarda kalan boşluklara kayıt kestirip oraya 2 kat kuşak uygulayabilrsiniz. Ben de  bir akvaryumumda bu şekilde desteklemiştim gayet de iyi oldu.Bir düşünün isterseniz.

arda oskayÇevrim Dışı

arda oskayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2008 11:26
Destek veren ve görüşlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Camları camcıya geri verdim. İstediğim ölçülerde kesip, geri aldım.
"Arda bey bence ön ve arka camlarınızın 2 cm daha yüksek durmazı daha iyi bir fırsat oluşturmuş gibi görünüyor zira yanlarda kalan boşluklara kayıt kestirip oraya 2 kat kuşak uygulayabilrsiniz. Ben de bir akvaryumumda bu şekilde desteklemiştim gayet de iyi oldu.Bir düşünün isterseniz." Davut Bey, benimde aklıma geldi ama camlar, tarif ettiğinz şekilde de tam oturmuyordu. Yapım aşamalarını en kısa sürede paylaşacağım.
Saygılar.arda oskay2008-04-17 11:27:01

sitkiyilmazÇevrim Dışı

sitkiyilmazÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2008 11:32
[QUOTE=cetin_ahmet]Camcıya gider bi güzel ağzıma geleni söylerdim.
Daha sonrada camcıyı alıp ize getirdim doğru dürüst kestirirdim.
Sonrada 5 kuruş vermeden evine gönderirdim.
[/QUOTE] 

Çok sinirlisiniz siz galiba LOL Tongue Big%20smile