432 lt MBUNA Yeni resimler syf-18

chumarroÇevrim Dışı

İl: Konya
chumarroÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 00:12
Hay MAŞAALLAH  be kardeşim yaa :)
abi çok sevindim valla....Sanki benim balıklarımmış gibi hemde.. :)
Hele bi şu haftasonu sınavlarım var onları bi atlatıyım inş. görüşecez özgür abi...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

basri50Çevrim Dışı

İl: Erzurum
basri50Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 00:19
Vay be haberler güzel...Tebessüm Erkek sanılan balığın dişi çıkması kadar güzel birşey yok... Hayırlı olsun abi darısı afralara İnşaAllah...Thumbs%20Up

ozan?Çevrim Dışı

İl: Istanbul
ozan?Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 00:19
Ah keşke kustururkende çekebilseydiniz hiç bi fikri olmayan (benim gibi) arkadaşlar hiç değilse bi fikir edinirlerdi bir daha ki sefere çekebilmeniz dileğiyle.
sağlıklı balıklar maşşallah:)

kafadar18Çevrim Dışı

kafadar18Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 00:55
[QUOTE=basri50]Vay be haberler güzel...Tebessüm Erkek sanılan balığın dişi çıkması kadar güzel birşey yok... Hayırlı olsun abi darısı afralara İnşaAllah...Thumbs%20Up[/QUOTE] 

Basri abi Özgür abi anlattığın kadar iyi biriymiş onunlada sen gibi anlaşırım benDil%20Çikarma Sevdim valla Özgür abiyideTey%20TeyDans

biyolog42Çevrim Dışı

Özel Üye
biyolog42Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 13:30

Özgür abi hayırlı olsun çok sevindim valla.Erkek diye beklerken dişi çıkması kadar güzel bişey yoktur.

Benim cobaltlardan biri de yumurta tuttu ama sanırım yutar.İlk yumurtası olunca.

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 17:24
[QUOTE=ozan?]Ah keşke kustururkende çekebilseydiniz hiç bi fikri olmayan (benim gibi) arkadaşlar hiç değilse bi fikir edinirlerdi bir daha ki sefere çekebilmeniz dileğiyle.
[/QUOTE]

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 17:28

[QUOTE=chumarro]Hay MAŞAALLAH  be kardeşim yaa :)
abi çok sevindim valla....Sanki benim balıklarımmış gibi hemde.. :)
Hele bi şu haftasonu sınavlarım var onları bi atlatıyım inş. görüşecez özgür abi...
[/QUOTE]
Eyvallah Fatih,
Yakında senin akvaryumuda aynı benimki gibi yapalım diyorum.Komple dağıtalaım yeniden kuralım dediğim balıkları alalım.Başımla gözümle beklerim.

[QUOTE=basri50]Vay be haberler güzel...Tebessüm Erkek sanılan balığın dişi çıkması kadar güzel birşey yok... Hayırlı olsun abi darısı afralara İnşaAllah...Thumbs%20Up[/QUOTE]
Basri,son sürat devam ediyorlar yumurta tutmaya.Sadece afralar kaldı yumurta tutmayan.Onlarda büyük ihtimalle şuan 5 aylıklar,birde biliyorsun afralar konusunda şansım yaber gitmedi.Fazla erkekleri çıkarttımmı tamam olur.
Senin balıkları merak attım,yarın ordayım.
[QUOTE=ozan?]Ah keşke kustururkende çekebilseydiniz hiç bi fikri olmayan (benim gibi) arkadaşlar hiç değilse bi fikir edinirlerdi bir daha ki sefere çekebilmeniz dileğiyle.
[/QUOTE]
Telefonu eşime vermiştim,oda çekememiş ne yazikki.Gelinde bana sorun o balığı nasıl kusturdunuz diye.Hayatımda ilk kez bukadar çok zorlandım,bi balığı kustururken.Kusturduğum balık 3cm minanacık birde demosani(hassas)balık olunca çok zorlandım.Video adreslerinde ciklet kusturma diye aradaığınızda istemedğiniz kadar video çıkıyor karşınıza.
[QUOTE=kafadar18][QUOTE=basri50]Vay be haberler güzel...Tebessüm Erkek sanılan balığın dişi çıkması kadar güzel birşey yok... Hayırlı olsun abi darısı afralara İnşaAllah...Thumbs%20Up[/QUOTE] 

Basri abi Özgür abi anlattığın kadar iyi biriymiş onunlada sen gibi anlaşırım benDil%20Çikarma Sevdim valla Özgür abiyideTey%20TeyDans
[/QUOTE] Eyvallah,inşallah anlaşırız.Basri ile yaklaşık 4_5 aydır tanışıyoz ama,kardeşimden farksızdır.
[QUOTE=biyolog42]
Özgür abi hayırlı olsun çok sevindim valla.Erkek diye beklerken dişi çıkması kadar güzel bişey yoktur.

Benim cobaltlardan biri de yumurta tuttu ama sanırım yutar.İlk yumurtası olunca.

[/QUOTE] Mali hadi gözün aydın,bir kere yumurta aldı ise ikinci yumurtalarını alırlar.İlk yumurtalarına elleme yumurta tutmasını öğresinler.2 yumurta alışında ya kusturursun yada ayrı bi tanka ayırırsın.
kst_tuning2009-08-31 17:30:15

magicworldÇevrim Dışı

İl: Isparta
magicworldÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 18:01
Özgürcüm maşallah nufusu çoğaltıyorsun.Balıkların maşallahı var.Benim de 1 tane mpangam yumurta tuttu o da attı bugünde demasoni yumurta tuttu sanırım o da ilk defa yumurta tuttuğuna atacak yumurtayı....

Hayırlısı daha yakın çekim fotoğraflarla balıklaerın resimlersen daha güzel  olacak  sanırım...

Erkek fatmanın şöyle güzel bir kaç kare yakın çekim fotosu olsa fena olmaz haniiii....

BUGRACAGATAYÇevrim Dışı

Özel Üye
BUGRACAGATAYÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 18:03
[QUOTE=kst_tuning]Erkek fatmam yumurta tuttu,bugün.Mbunada bu çok oluyor erkek dediğimiz balık dişi çıkabiliyor.Bu yumurta tutan dişim,kolonideki en büyük dişi.Erkek ile boyları yakın sayılır,bant sayısı daha fazla.Akvaryumda kovalamadığı dişi balık kalmadı.

[/QUOTE]
Merhaba Özgür;

Gerçekten çok güzel görüntüler bunlar allah torunlarınıda görmeni nasip eder inşalah.Seninle daha önce de konuşmalarımızda bazen dişilerin bile erkek gibi renk aldıklarını söylemiştim.Bende kendi tankımda dişi erkek ayırmı yapmam lazım ama hala emin olamadığım için birazdaha erteledim. 

kafadar18Çevrim Dışı

kafadar18Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 18:25

[/QUOTE] Eyvallah,inşallah anlaşırız.Basri ile yaklaşık 4_5 aydır tanışıyoz ama,kardeşimden farksızdır.

Abi basri abiyi bende 2 aydr falan tanıyorum ve gerçekten çok değerli bi abimdir.Ben seninlede onunla anlaştığım gibi anlaşacağımdan eminim birde şu hobihaneyi ayarlayabilsem.Isı yalıtım için straforlar 450 tl tutuyor bu benim için çok büyük bi mevlaMutsuz

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 23:07
 [QUOTE=magicworld]Özgürcüm maşallah nufusu çoğaltıyorsun.Balıkların maşallahı var.Benim de 1 tane mpangam yumurta tuttu o da attı bugünde demasoni yumurta tuttu sanırım o da ilk defa yumurta tuttuğuna atacak yumurtayı....

Hayırlısı daha yakın çekim fotoğraflarla balıklaerın resimlersen daha güzel  olacak  sanırım...

Erkek fatmanın şöyle güzel bir kaç kare yakın çekim fotosu olsa fena olmaz haniiii....

[/QUOTE] Mehmet abi eyvallah,
Yumurta tutan mpanga dişim,yanına başka balık yaklaştımı erkek mpangalardan bile daha erkek kesiliyor.KahkahaKahkaha
Mehmet abi,sende bol bol yavru alırsın inşallah ilerde.Antalya sıcak olunca balıklarda rahatsız oluyor.Buğra abi'de sıcaklardan dolayı çok çekiyor.
[QUOTE=BUGRACAGATAY][QUOTE=kst_tuning]Erkek fatmam yumurta tuttu,bugün.Mbunada bu çok oluyor erkek dediğimiz balık dişi çıkabiliyor.Bu yumurta tutan dişim,kolonideki en büyük dişi.Erkek ile boyları yakın sayılır,bant sayısı daha fazla.Akvaryumda kovalamadığı dişi balık kalmadı.

[/QUOTE]
Merhaba Özgür;

Gerçekten çok güzel görüntüler bunlar allah torunlarınıda görmeni nasip eder inşalah.Seninle daha önce de konuşmalarımızda bazen dişilerin bile erkek gibi renk aldıklarını söylemiştim.Bende kendi tankımda dişi erkek ayırmı yapmam lazım ama hala emin olamadığım için birazdaha erteledim. 
[/QUOTE] Buğra abi,amin.
Dişi erkek oranını ha yapacam şugun yapıyım derken,balıklar yumurta tutmaya başladı abi.Şuan için nufus 29 abi.20'ye kadar düşürmeyi düşünüyorum.Afralardan 6 adet balık çıkaracam.1 erkek 6 dişi kalacak.Cüce boynuzlu vatozları çıkarmıştım,yosun olmuyor diye akvaryum.Aradan 2 hafta geçti,yine duramayıp gold form cüce vatoz koydum,tamda kayalar yosun tutmaya başlamıştı.
Bu arada abi tankın resimlerini bekliyoruz,hangi balıklar eklendi hiç haberimiz yok.
[QUOTE=kafadar18]

Abi basri abiyi bende 2 aydr falan tanıyorum ve gerçekten çok değerli bi abimdir.Ben seninlede onunla anlaştığım gibi anlaşacağımdan eminim birde şu hobihaneyi ayarlayabilsem.Isı yalıtım için straforlar 450 tl tutuyor bu benim için çok büyük bi mevlaMutsuz
[/QUOTE] İnşallah anlaşırız Fatih sende değerli bi kardeşimize benziyorsun.Basri'den ALLAH(cc)razı olsun.Kısa zamanda tanıştık,kısa zamandada kaynaştık.Çok iyi bi kardeşimiz.Daha doğrusu akvaryum hobisi sayesinde çok değerleri kardeşlerimle kaynaştım.Fatih,mali,Antalyadan Mehmet(yüzyüze bile tanışmadan antalyadan su piresi getirdi ayağıma kadar ALLAH(cc)razı olsun.
Zaten bi hobiye gönül veren genç terbiyeli,saygılı olur.Neden etrafdaki pisliklerden arınıyor.

Bu arada Fatih starofor fiatını yarıya düşürebilirsin.Pakpen gibi kuruluşlarda hurda(sağlam ama bir iki yerinde çizik var)straforlar alabilirsin.Çok yakın arkadaşım metrekaresini 75 tl aldı.Kolay değil işin her zaman için yardıma hazırım.

kafadar18Çevrim Dışı

kafadar18Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2009 23:54
[QUOTE=kst_tuning]
 [QUOTE=magicworld]Özgürcüm maşallah nufusu çoğaltıyorsun.Balıkların maşallahı var.Benim de 1 tane mpangam yumurta tuttu o da attı bugünde demasoni yumurta tuttu sanırım o da ilk defa yumurta tuttuğuna atacak yumurtayı....

[/QUOTE] Mehmet abi eyvallah,
Yumurta tutan mpanga dişim,yanına başka balık yaklaştımı erkek mpangalardan bile daha erkek kesiliyor.KahkahaKahkaha
Mehmet abi,sende bol bol yavru alırsın inşallah ilerde.Antalya sıcak olunca balıklarda rahatsız oluyor.Buğra abi'de sıcaklardan dolayı çok çekiyor.
[QUOTE=BUGRACAGATAY][QUOTE=kst_tuning]Erkek fatmam yumurta tuttu,bugün.Mbunada bu çok oluyor erkek dediğimiz balık dişi çıkabiliyor.Bu yumurta tutan dişim,kolonideki en büyük dişi.Erkek ile boyları yakın sayılır,bant sayısı daha fazla.Akvaryumda kovalamadığı dişi balık kalmadı.

[/QUOTE]
Merhaba Özgür;

[/QUOTE] Buğra abi,amin.
Dişi erkek oranını ha yapacam şugun yapıyım derken,balıklar yumurta tutmaya başladı abi.Şuan için nufus 29 abi.20'ye kadar düşürmeyi düşünüyorum.Afralardan 6 adet balık çıkaracam.1 erkek 6 dişi kalacak.Cüce boynuzlu vatozları çıkarmıştım,yosun olmuyor diye akvaryum.Aradan 2 hafta geçti,yine duramayıp gold form cüce vatoz koydum,tamda kayalar yosun tutmaya başlamıştı.
Bu arada abi tankın resimlerini bekliyoruz,hangi balıklar eklendi hiç haberimiz yok.
[QUOTE=kafadar18]

[/QUOTE] İnşallah anlaşırız Fatih sende değerli bi kardeşimize benziyorsun.Basri'den ALLAH(cc)razı olsun.Kısa zamanda tanıştık,kısa zamandada kaynaştık.Çok iyi bi kardeşimiz.Daha doğrusu akvaryum hobisi sayesinde çok değerleri kardeşlerimle kaynaştım.Fatih,mali,Antalyadan Mehmet(yüzyüze bile tanışmadan antalyadan su piresi getirdi ayağıma kadar ALLAH(cc)razı olsun.
Zaten bi hobiye gönül veren genç terbiyeli,saygılı olur.Neden etrafdaki pisliklerden arınıyor.

Bu arada Fatih starofor fiatını yarıya düşürebilirsin.Pakpen gibi kuruluşlarda hurda(sağlam ama bir iki yerinde çizik var)straforlar alabilirsin.Çok yakın arkadaşım metrekaresini 75 tl aldı.Kolay değil işin her zaman için yardıma hazırım.
[/QUOTE] 

Abi Valla ben bu pakpen işini sevdim dayım pakpenin patronunun şöförü ve çok sevilir benim ona durumu bildirmemin vakti geldi anlaşılanDil%20ÇikarmaKahkaha. Abi akvaryumlarıda çok uygun fiyattan yapacak akvaryumcu buldum.Akvaryum profillerinide babam yapacak.Eski kaynakçıdır kendisiBig%20smile Valla abi hobihanede mbuna türüne çok değer verecem.Konyada sizin gibi abilerde vr bi bu tür onun için yardımlarınız gerekecek anlamışsındır galibaDans Birde uğur (reis) abide konyada olsaydı eminin oda bana yardımda bulunurduTebessüm

BUGRACAGATAYÇevrim Dışı

Özel Üye
BUGRACAGATAYÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Eylül 2009 00:17
Özgür ben bi eve gitsem resim ekliyeceğimde is yüzünden evde bulunamıyorum bu aralar.

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Eylül 2009 00:32
[QUOTE=BUGRACAGATAY]Özgür ben bi eve gitsem resim ekliyeceğimde is yüzünden evde bulunamıyorum bu aralar. [/QUOTE] Buğra abi,bende eve geldin sandım.En kısa zamanda bekliyorum.Özellikle politleri.