Akvaryum + İç Filtre

AssassiN*Çevrim Dışı

İl: Istanbul
AssassiN*Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2010 18:26
Herkeze selam,

benim iki tane kaplumbağam var ve ben bunlara yeni akvaryum sipariş ettim hazır sistem,

ve içinde filtre de geldi sobo wp-320f diye ama ben bir türlü bunu kuramadım parçaları nerelere takıcam  sonra boru gibi olan şey nereye gidicek

veya hiç takmadan direk böylemi suya sokucam anlamadım birde resimleri ekleyeyim tecrubeli olanlar yardım etsin :)

lütfen yardım edin.

Birde ben bu akvaryumun temizliği için her seferinde dibinde çakılları felan alıp,yıkayıp tekrar yerine mi koycam

Peki buna uvb ışın lambası ve su ısıtıcı gerekli mi?

15-20 tl aralığında su ısıtıcı nereden bulabilirim.

Yem konusunda;

Günde kaç defa ve kaç tane yem atmalıyım(boy olarak hani şu ölüm yuvalarında ki palmiyeler varya onun tepeden görüşü ile aynı boy ve endeler)maşallah hep yiyorlar yemeklerini

ben bunları yeni akvartuma koyacağım için daha fazla enerji sarf edecekler dolayısı ile sabah her birine 1 tane akşam 1 tane atsam yeter değilmi?

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Rafi60Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Tokat
Rafi60Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 02:06
Bakın size tavsiyem kaplumbağa beslemeye başlamadan önce çok iyi bir araştırma yapmanız.Zira bu balıkları akvaryumda beslemeye başlayınca inanılmaz hızlı bir şekilde büyümeye başlayacaklar ve akvaryumunuz yetmayacak ve 2 ay sonra tekrar büyütmeniz gerekecek ve büyüdükçe piliüide artacak filtre ekipmanlarınızda az gelecek. Ve büyüdük çe daha zahmetli hale gelecek bakmak sonra sıkılıp koyacak yer bulamayacaksınız kimse kabul etmeyecek akvaryumcu geri almayacak sonra sizde götürüp bir su birikintisine bir akarsuya bırakmaya kalkacaksınız ve oradaki doğal yaşama zarar verip doğal dengeyi bozacaksınız...
Bir daha düşünün...Bir dah , bir daha bir daha...
Üstelik evde küçük çocuk varsa ve aldığınız yavrular 1 yaşından küçükse bağırsaklarında taşıdıklar onlar için sindirime faydalı ama insanlarda ölümcül olan bakteri thelike arzedecektir.
Saygılarımla...
Sağlıklı hobiler.

tugberk_gÇevrim Dışı

İl: Ankara
tugberk_gÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 09:53
Filtreyi kurmak aslında çok kolay ortadaki parçalar filtreyi farklı amaçlarla kullanmak  için var örneğin şelaleme aparatı ve normal iç filtre aparatı gibi şekillerde kullanılabilir. Aldığınız filtrenin mutlaka bir kutusu ve içinde kullanılmasıyla ilgili bir klavuz vardır.
tugberk_g2010-08-24 09:57:11

AssassiN*Çevrim Dışı

İl: Istanbul
AssassiN*Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2010 19:23
Yorumlarınız için teşekkürler

filtre yi sorunsuz yaptım şimdi kuru alan yapıymıyla ilgili fikir ve görüşlerinizi almak isterim