Akvaryum Dekarasyonum için Önerileri Bekliyorum

z_g_hÇevrim Dışı

z_g_hÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 15:48
Benim akvaryumumda budur 6 kilo kadar siyah kum bursada dereden topladığım çeşitli boy ve farklı şekilli bolca siyah taş ve siyah arka fon var. Sol tarafı balıklara yüzme alanı olarak bıraktım solda bitkilerle saklanma yeri oluşturdum.

Bitkiler elodea - ceratophyllum demersum - ve ismini bilmediğim kızıllı yeşilli bitki var.

Kumu ve bitkileri totalda 20 liraya aldım taşları kendim topladım. Bitki ilk aldığımda 3 daldı yaklaşık 2 ayda o hale geldi.

z_g_h2009-08-15 15:50:40

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

arsimacnrÇevrim Dışı

İl: Istanbul
arsimacnrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 20:43
Vallahi arkadaşlar çok güzel akvaryumunuz var gerçekten. Benim tankım keşke biraz daha büyük olsa da bende bu kadar güzel şeyler yapabilseydim lakin şimdilik orta boy bir tankım var. 150 lt almaz yani. Zaten öğrenci adamız. Memlekete dönünce çok da güzel bir akvaryumum olacak inşallah :)

z_g_hÇevrim Dışı

z_g_hÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 23:00
[QUOTE=arsimacnr]Vallahi arkadaşlar çok güzel akvaryumunuz var gerçekten. Benim tankım keşke biraz daha büyük olsa da bende bu kadar güzel şeyler yapabilseydim lakin şimdilik orta boy bir tankım var. 150 lt almaz yani. Zaten öğrenci adamız. Memlekete dönünce çok da güzel bir akvaryumum olacak inşallah :)
[/QUOTE]

Benim akvaryum 54 lt

arsimacnrÇevrim Dışı

arsimacnrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2009 00:28
Şu gördüğüm 54 lt mi :)

z_g_hÇevrim Dışı

z_g_hÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2009 01:15
Eğer iki yukardaki benim mesajımdaki akvaryumdan bahsediyorsak o akvaryumun ölçüleri 60*30*30 küçük bi akvryum

arsimacnrÇevrim Dışı

arsimacnrÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2009 02:30
Aynen aynen. Bayağı büyük gözüküyo ama şaşırdım bende. O zaman benimki de senin tank kadar işte

z_g_hÇevrim Dışı

z_g_hÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2009 02:53
Çok da öyle aman aman güzel sayılmaz benim akvaryum ama idare eder işte. Pek fazla ilgilenmiyorum bitki kendi kafasına göre dallanıp budaklanıp sarıyo etrafı kendi kendine bu hale geldi. Yoksa taş ve kumdan ibaretti ama bitki sağolsun.

Bu arada beğenmene sevindim hoşuna gittiyse benzer bişey yapmak çok kolay iki taraftan birini seçip bitkiyi yerleştiricen bu bitki zaten kolay bi bitki pek bi ihtiyacı yok haftada bir sıvı gübre verdimmi kendi kendine büyüyor.