akvaryum dolabı hakkında yardım..

dagulapeyiÇevrim Dışı

İl: Istanbul
dagulapeyiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2006 09:12

Merhaba arkadaslar..

250 lt lik bir tank yaptırıyorum ve bu tank için dolabı kendim yapacağım.Sorum ise şu: ust tarafta 2 cm kalınlığında 2 sunta alt tarafta ise 2 cm kalınlıgında 1 sunta ve aralara 8x8 8 tane takoz koysam bu tankın ağırlığını taşırmı.

Ne dersiniz.

Saygılarımla...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MithrilÇevrim Dışı

MithrilÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2006 12:09

Bence metal yaptırıp üstüne ahşap giydirme yapın. 30*30 luk profiller işinizi rahatlıkla görür. Ben yaptırdım 50 ytl ye maloldu. Üstüne ahşap giydirme yaptırmak daha kolay oluyor ve uykunuzda kaçmıyor. Sunta ve su ikilisi her zaman tehlikeli. Süngerden bir farkı yok suyu bir şekilde aldığı zaman şişecektir.

sağlıklı balıklar

msaglamÇevrim Dışı

İl: Kahramanmaras
msaglamÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2006 13:08
sunta değilde okal yonga lif levha diye tanımladığımız halk arasında mdf diye tabir edilen yapı elemanını kullanmanızı tavsiye ederim 1 m ve daha fazla uzunluk için 1 ara dikme yapın ayrıca mdf lerin kenarlarını cumba ile kapatıp vernik ile vernikleyin böylece emilimini ve şişmeleri en aza indirirsiz eğer bulabilirseniz 18 mm kontrtabla (kontrplak) kullanmanızı tavsiye ederim mobilya sektöründe kullanılabilecek en dayanıklı yapı malzemesidir. saygılarımla kolay gelsin akvaryumunun boyutlarını yazarsan sana dolap için sema yollayabilirim

dagulapeyiÇevrim Dışı

dagulapeyiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2006 13:14

yaptırmayı dusundugum akvaryum 100 x 50 x 50 şema gondermek için

dagulapeyi@hotmail.com  u kullanabılırsınız

tesekkurler