akvaryum yapmak?

dippusÇevrim Dışı

dippusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2006 18:11
selamlar...
75-35-40 boyutlarinda bir akvaryum yapmayi planliyorum ama acikcası bu konuda  deneyimim olmadigi icin becerebilirmiyim diye de dusunmekteyim...5mm kalınlıgında cam kullanmayı planlıyorum ve sanırım özel olarak satılan akvaryum yapımında kullanılan silikonlar varmıs onlardan  alicam...tecrübeli arkadaşlarımdan maliyet konusunda tahmini bir fiyat almak istiyorum ve tabiki önerilerini...
saygılar...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

saratÇevrim Dışı

İl: Usak
saratÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2006 18:42

Tabancasıyla birlikte silikon 5-6 YTL civarında. Camlar için kesin bir bilgi veremem, tavsiyem tanıdığın bütün camcıları dolaş, fiyat al.

pro-markÇevrim Dışı

İl: Ankara
pro-markÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2006 18:48
Camlar zannedersem 15-20 tyl yi geçmez silikonda 6 ytl ...Ancak asıl problem yapım aşamasında bence daha küçük boylarda bişey yaparak deneyim kazanın küçük birkaç hata 100 lt suyun serbest kalmasına neden olabilir.İlla kendiniz yapmak istiyorsanız da asla 6 mm den ince cam kullanmayın.Saygılar...

musicianÇevrim Dışı

[B]1216,1[/B]
İl: Antalya
musicianÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2006 20:14

Sevgili dippus,

Mevcut olan 2 akvaryumuma bölme amaçlı kullanmak için 50x60 ve 100x40 iki adet cama 15-20 YTL arasında bir ücret ödemiştim. Yani kestireceğin camların, bunun üzerinde bir fiyat olacaktır kanısındayım. Artı silikonu, tabancası... Benim tahminim; masrafın malzeme olarak 35-40 YTL' nin altına düşmeyecektir. Bu masraf ve emeğinin üzerine yapmış olduğun akvaryumuna ayrıca çerçeve, kapak yada alt-üst plastik kapak alman gerekecektir. Akvaryumculardan, istediğin ebatlarda alt-üst plastik kapak bulabilirsen satın almanın 20 YTL tutacağını hesap edersek,(alt-üst plastik kapakları 1 metrelik akvaryumum için sormuştum 25 YTL istediler.) forum üyesi Ferhat arkadaşımızın yazdığı üzere yapacağın ufak bir hatayla akvaryumunun dağılabilme ihtimalini de eklersek yazık olur, hiç uğraşma derim!  Çünkü bahsettiğin ölçülerde hazır bir akvaryumu garantili bir şekilde 50-60 YTL' ye bulabilirsin. Yine de denemek istersen şimdiden kolay gelsin iyi çalışmalar.

musician2006-11-11 23:59:2

dippusÇevrim Dışı

dippusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Kasım 2006 20:24
ayırdıgınız zaman ve degerli yorumlarınız icin tesekkur ederim...