Andazol Şurup Kullanımı

alemadamÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
alemadamÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2012 09:43
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler:

Akvaryum Kapasitesi (litre): 400

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: 4 Adet Astronot

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):

Filitrasyon:

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :
Arkadaşlar, Akvaryumumu planarialar kaplamış durumda. Camlar noktacık noktacık şeklinde. Geçenlerde temizledim ama maalesef yine türediler. Protein ağırlıklı beslenen balıklara sahip olduğum için (astronot) bu sorundan kaçamıyorum. Artık tek çare andazol şurup kaldı. Balıklarımı başka bir tanka alarak, akvaryumumu temizleyip, andazol şurup kullanıp, bunların kökünü kurutmak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak.
1- 400 lt hacmindeki akvaryumuma bu şuruptan ne kadar kullanacağım ve ne kadar süreyle kullanacağım?
2- Akvaryumdaki planarialar tükendiği zaman, canlıları akvaryuma koyabilir miyim? Yani suyu değiştirmedenr? Balıklarımı akvaryuma koyduğumda (1-2 gün sonra) bu ilaçtan etkilenirler mi?
Bilginizi rica ediyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

kayiboyuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Giresun
kayiboyuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2012 23:04

+1: [T]220216,Hüseyin pekşefle[/T]

alemadamÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
alemadamÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Aralık 2012 10:44
Arkadaşlar,
Benim akvaryumun camı komple beyaz şeylerle kaplı ama planaria mı emin değilim. Bir video gördüm, bakın işte benim cam aynen bunlarla kaplı.
Yardımınızı rica ediyorum. Daha evvel akvaryum suyunu boşaltıp, komple değiştirmeme rağmen yine bunlardan türedi. Filtreyi boşaltmamıştım, sanıyorum ordakiler tekrar üredi.