arkadaşlar balıklarım doğurdu koşun

EkremÇevrim Dışı

EkremÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2007 23:36
arkadaşlar 5 tane moli yavrusu buldum herbirinin boyu yaklaşık serçe parmağın tırnagı kadar başka bulamadım sizce diğer balıklar yemişmidir yoksa anne doğurmaya devam edecekmidir lütfen acilen yardım edin!!!

İlk kez yavru alıyorum heyecanımı mazur görünTongue

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

StratusÇevrim Dışı

İl: Istanbul
StratusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2007 23:46
Ne zaman doğurmaya başladı bazen doğumlar birkaç saat sürebilir. Doğan yavruları önceden hazırladığınız bir tankınız varsa ayırın. Yoksa akvaryuma yavru balıkların saklanması için yerler oluşturun. Rafya ile veya küçük porselen parçalarla olabilir yada mercan. Diğer yavrular yenmişte olabilir. Akvaryumun başında izleyin bence.

goktugyÇevrim Dışı

İl: Ankara
goktugyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2007 23:48
Hayırlı olsun. Eğer imkanınız varsa yavruları toplayın. ( Tankınızda başka canlı olup olmadığını bilmiyorum,cümlenize istinaden yazdım.) Molly yavruları renkleri dolayısıyla kolay avdır. Akvaryumun içerisine koyacağınız yavruluk benzeri bir kaba-yavruluğa alırsanız yaşama şanslarını arttırsınız. ŞAyet tankınız bol bitkiliyse güçlü olan yavruların yaşama olasılığı yüksektir.

EkremÇevrim Dışı

EkremÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2007 23:58
arkadaşlar saolun ne zaman doğurduklarını inanın bilmiyorum sadece boylarından yola cıkarak bişey söyleyebilirmisiniz? Dediğim gibi serçe parmağının tırnagı kadar (1/2 cm kadar) hangi molimin doğurdugunuda bilmedigim icin yavrulugada alamıyorum sizce ne yapmalıyım

goktugyÇevrim Dışı

İl: Ankara
goktugyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Mayıs 2007 00:05
Molly yavruları diğer canlı doğuran yavrularına nazaran daha büyük doğarlar. Kesin bir yorum yapmak yanlış olmakla beraber yeni doğmuş denilebilir. Tankınızın durumu hakkında bilgi verebilirseniz ( hacim, bitkilendirme, beslenen türler .. ) öneri getirebiliriz.

StratusÇevrim Dışı

İl: Istanbul
StratusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Mayıs 2007 00:07
ani durum yavruluğu diye bi konu açtım onu uygulayın bence.