Balık yakalama ızdırabı.

hasancicek72Çevrim Dışı

[B]9582,2[/B]
İl: Aydin
hasancicek72Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2013 17:01
[QUOTE=ERDAL AY / DESPA] Yurdum insanın güzel yorumları beni çok memnun ediyor.
15 yıldır bu hobi ile uğraşıyorum, balığı yakalama sürem herhalde 1 dk geçmemiştir.
Işıkların kapatılma yöntemine bende katılıyorum çok doğru bir düşünce lakin olduki gündüz akvaryumdan balık almanız gerekti o zaman geceyi bekleyemeyeceğimiz için ben şöyle derim size yapılan yanlış fileyi hep balığın arkasından kovalıyorsunuz, niçin fileyi balığın altından sürmüyorsunuz ?
Ben burada bir kaç arkadaşıma gösterdim çok şaşırdılar , sizde deneyin yakalayacağınız balığın altından fileyi ilerletin o zaman bakın ne kadar kısa zamanda yakalayacaksınız
Hemde hiç bir dekorunuzu bozmanıza gerek yok.
[/QUOTE]
aynen katılıyorum 20 yıldır akvaryumla uğraşıyorum gülmekten öldüm resmen  heleki perdeyi akvaryuma atıp ağ atma yöntemine  
1- balığı yakalamak için  asla kepçeyi seri hareketlerle balığa yaklaşmayın çok yavaş hareketle yaklaşın 2-3 cm yaklaşınca cama elinizle vurarak kepçeye girmesini sağlayabilirsiniz veya 2 cm kala ani hareketle yakalabilirsiniz gece evet çok daha basittir.Gerçi biraz da tecrübe gerektirir işin püf noktası yavaş hareketlerle balığa yaklaşmak ...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir