balıklarımın rengi soldu. ne yapmalıyım

mustafakarsÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
mustafakarsÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ağustos 2014 01:00
Neon beslemeyen arkadaşlar sakın yorum yapmayın. Neonların uyurken rengi solar bayaaa bi.dibe çöker sebzeler bunlar normaldir uyandıktan 10 dakika sonra yine kendine gelir cıvıl cıvıl yüzer endişe etmeyin.benim yaptığım gibi ilk aldığında benim yaptığım gibi neonlarım ölüyor deyip su değişimi yapmaya kalkmayin

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

OkmesutÇevrim Dışı

İl: Istanbul
OkmesutÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2016 14:45
Petshopta görüp aldıhım astronotla siyah ve turuncu yerleri çok belirgindi akvaryumuma koyduhumda 3 gündür renkleri soluk eski renkleri yok nedeni nedir

cameroon06Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
cameroon06Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2016 16:30
[QUOTE=Okmesut]Petshopta görüp aldıhım astronotla siyah ve turuncu yerleri çok belirgindi akvaryumuma koyduhumda 3 gündür renkleri soluk eski renkleri yok nedeni nedir[/QUOTE]

Akvaryumunuzun ve akvaryumda bulunan diğer balık türlerinin balığınızla uyumlu olduğunu varsayıyorum. Aklıma gelen nedenler;

-3 gün balığın ortama adapte olabilmesi için kısa bir süre. Çiklet türlerinin stres ve yeni ortamdan dolayı 1 hafta boyunca yan camlarda yukarı aşağı hareketler sergilediği görülür. Bu süre boyunca renklerini tam göstermezler. Akvaryuma alıştıktan sonra renkleri oturur.

- Akvaryumcuda ki akvaryumda kullanılan aydınlatma balığın rengini canlandırmış olabilir. Sizin akvaryumunuzda aydınlatma düşük ise rengi size soluk gelebilir.