beta kuyruğu koptu

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2011 22:50
Betamın kuyruğunun bi parçası koptu yaşarmı yada suyuna ne ilaç atıyım.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KaPTaNÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
KaPTaNÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2011 22:52
Betaları aynı yere koymazsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

SerkandroidÇevrim Dışı

İl: Aydin
SerkandroidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2011 14:54
Betan tek başına normal bir tankta yaşıyorsa sorun kuyruklarını değiştirmesidir. Ya da imzandaki balıklarla besliyorsan kesin onlara kabara kabara kendini yormuş ve en sonunda strese girip halsiz kalıp hastalanmıştır. Balığın sürekli(günde yarım saatten fazla) kabarırsa kuyrukları yırtılır. Bence balığını sakin bir yere al ve en az 10 litrede besle. Zaten kopan kuyruk yerine gelir bir iki aya kadar. Bu akvaryumun şartlarına göre değişebilir de. Ama sen merak etme balığın ölmeyecek.

Beğenenler: [T]236299,Kübra_6434[/T]

sdfsdf45Çevrim Dışı

İl: Ankara
sdfsdf45Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2011 21:33
[QUOTE=**SeRkAn**]Betan tek başına normal bir tankta yaşıyorsa sorun kuyruklarını değiştirmesidir. Ya da imzandaki balıklarla besliyorsan kesin onlara kabara kabara kendini yormuş ve en sonunda strese girip halsiz kalıp hastalanmıştır. Balığın sürekli(günde yarım saatten fazla) kabarırsa kuyrukları yırtılır. Bence balığını sakin bir yere al ve en az 10 litrede besle. Zaten kopan kuyruk yerine gelir bir iki aya kadar. Bu akvaryumun şartlarına göre değişebilir de. Ama sen merak etme balığın ölmeyecek.[/QUOTE]yarım saat diye bir şey yok.Zaten bettaya ayna göstermekteki amaç balığın sürekli kabarmasını sağlamak.O senin dediğin erkek betta görme süresi.Kabarmak ile erkek bettaların birbirine saldırması veya saldırmaya çalışması başka bir olay.Kaldı ki o bettadan bettaya değişir.Bilmediğin konularda arkadaşlarıda yanıltma bence.
Ama o imzadaki balıklarla betta beslenmez o konuya katılıyorum.Bettayı 8-20 Lt arası akvaryumda tek başına besliyceksin.Yanına neon tetra ve salyangoz atabilirsin.O şartlarda akvaryum hacmini 30 a kadar çıkarmalısın.Ama 1 bettaya 30 lt fazla gelir ve balığın kuyruğunu yorar.Ben 12 ltye bettamın yanına bulursam 1 salyangoz alıcam.

SerkandroidÇevrim Dışı

İl: Aydin
SerkandroidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2011 21:52
[QUOTE=LacheFaCe90] [QUOTE=**SeRkAn**]Betan tek başına normal bir tankta yaşıyorsa sorun kuyruklarını değiştirmesidir. Ya da imzandaki balıklarla besliyorsan kesin onlara kabara kabara kendini yormuş ve en sonunda strese girip halsiz kalıp hastalanmıştır. Balığın sürekli(günde yarım saatten fazla) kabarırsa kuyrukları yırtılır. Bence balığını sakin bir yere al ve en az 10 litrede besle. Zaten kopan kuyruk yerine gelir bir iki aya kadar. Bu akvaryumun şartlarına göre değişebilir de. Ama sen merak etme balığın ölmeyecek.[/QUOTE]yarım saat diye bir şey yok.Zaten bettaya ayna göstermekteki amaç balığın sürekli kabarmasını sağlamak.O senin dediğin erkek betta görme süresi.Kabarmak ile erkek bettaların birbirine saldırması veya saldırmaya çalışması başka bir olay.Kaldı ki o bettadan bettaya değişir.Bilmediğin konularda arkadaşlarıda yanıltma bence.
Ama o imzadaki balıklarla betta beslenmez o konuya katılıyorum.Bettayı 8-20 Lt arası akvaryumda tek başına besliyceksin.Yanına neon tetra ve salyangoz atabilirsin.O şartlarda akvaryum hacmini 30 a kadar çıkarmalısın.Ama 1 bettaya 30 lt fazla gelir ve balığın kuyruğunu yorar.Ben 12 ltye bettamın yanına bulursam 1 salyangoz alıcam.
[/QUOTE]
Haklısınız o yarım saat meselesini karıştırdım. Ancak fazla açılan kuyruk yoracağı için betayı hasta ediyor. Kuyruğu açılmaktan yırtılıyor. Buna şahit oldum. Sizin de dediğiniz gibi neon tetra ve lepistes denedim betamın yanına ama betam onları kovalamaktan öldürecekti. Benim betamın suyuna parmağımı bile koysam saldırıyor. Çok kızgın çok.

yavuzerdoganÇevrim Dışı

yavuzerdoganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Eylül 2011 12:31
Yüzgeçlerin hepsinde de parçalanma veya yırtılma varsa eğer kuyruk erimesi olabilir. Buna karşı seranın baktopurunu kullanabilirsiniz. Ama resim falan olsaydı daha rahat konuşulabilirdi. En olmadı forumdaki betta hastalıklarıyla ilgili konuları okuyup balığınızın durumunu karşılaştırarak müdahelede bulunabilirsiniz.

kayrahan98Çevrim Dışı

kayrahan98Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2011 18:49
[QUOTE=**SeRkAn**]
Haklısınız o yarım saat meselesini karıştırdım. Ancak fazla açılan kuyruk yoracağı için betayı hasta ediyor. Kuyruğu açılmaktan yırtılıyor. Buna şahit oldum. Sizin de dediğiniz gibi neon tetra ve lepistes denedim betamın yanına ama betam onları kovalamaktan öldürecekti. Benim betamın suyuna parmağımı bile koysam saldırıyor. Çok kızgın çok.
[/QUOTE] Pasiflora denetin. vuslat2012-09-17 18:26:55

gül213Çevrim Dışı

İl: Bursa
gül213Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2012 18:28

Ben de 3 tane balık besliyorum.Japon balığı acıkınca bettanın kuyruğunun azcığını yemiş.Balığa yemini verdim yemiyor,dipte yüzüyor.Balığımın kuyruğu uzar mı ve iyileşir mi?

+1: [T]187725,Efe4163[/T]

AsumanÇevrim Dışı

İl: Konya
AsumanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2012 19:06
İlacı bilemeyeceğim ama benim bettamın kuyruğu, birkaç ay kuzenimde kalınca, birkaç yerde, baştan dibine kadar yırtılmış halde gelmişti ve ben 1 hafta kurutulmuş kan kurdu vermiştim. 1 hafta içinde neredeyse tamamen düzelmişti.

+1: [T]227400,Panzivay[/T]