Biolife yavruluk (küçük bir kaç dokunuş)

AGARTALIÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Adana
AGARTALIÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2015 02:04
Ben biolife yavruluk aldıktan sonra firma kapakta küçük bir oynama yaparak "s" diye bir modeli daha satışa çıkardı. Fakat maalesef yeni kapak ayrıca satışa çıkmadı ve eski modeliyle arasında 7-8 lira farkla yeni kapaklı yavruluk satışta. Daha önce aldığım yavruluklarda her hangi bir sorun yok (benim yavrular tırmalamıyor yavruluğu :) ). Hal böyleyken ve yeni kapakta anaç balığa daha bol oksijenli su taşınırken ve bu da benim kafama takılıp dururken elimdeki damlama su sistemleri için kullanılan bir T aparatını kapağa yapıştırdım. Sonuç olumlu oldu. Yeni kapaktaki gibi bol bol su gitmiyor anaç balığın haznesine fakat kafi miktarda oksijenli su sağlamakta. İhtiyacı olanlar için fikir olabilir. Ayrıca yavruluğu akvaryuma takmak için üretilmiş parçalar işimi görmediğinden (Parçalarda sorun yok, problem bende. silikonla akvaryuma yapıştırmak istemedim, vantuzlar güven vermedi, askı aparatı da yavru akvaryumlarım çerçeveli olduğundan işime yaramadı). Bende köşelerindeki boşluklara strafor kesip yerleştirdim. Yüzen bir yavruluk oldu. Benim için böylesi şimdilik daha kullanışlı. Sağlıcakla.

Unutmuşum; T parçayı yavruluktaki su çıkışına 0,5 cm. aralıkla yerleştirin. Bu şekilde hem yavrulara hemde anaç balıklara oksijen sağlanır. 

Beğenenler: [T]211689,Onur Özer[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

akvaryumeraklısı2Çevrim Dışı

İl: Van
Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2015 00:29
Zaten eğer anaçlara sağlanırsa devir daim yapacağı için yavrulara da o su gidecektir saygılarla...

AGARTALIÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Adana
AGARTALIÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2015 02:09
Yavruluğun ilk modelinde anaç balıklara su akışı yoktu. Sadece yavruların olduğu hazneye akıyordu. 

İl: Van
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2015 00:09
Bende kullaniyorum zaten sizin kullandìğınız sistemi ama ben sizin yaptiginiz sistem icin soyledim hani demissinizya 0.5 cm bosluk birakin hem yavrulara hemde anaclara gitsin eger anaclara giderse ordan yavrularada glder demek istedim yani mesajim sizin yaptiginiz sistem icindi