Bitkili Akvaryum ve japon

reapÇevrim Dışı

İl: Ankara
reapÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2009 12:54

Herkese selamlar siteyi yeni keşfettim, ilk akvaryum kurduğum zamanlarda böyle olanaklar yoktu balıkları aldığım yerler ne derse yalan yanlış akvaryumlar kurardım. Aradan zaman geçti artık güzel bir akvaryum kurmak istiyorum.

Size soracağım bir kaç sorum olacak ;
 Benim kurmayı düşündüğüm akvaryum bitki ağırlıklı ve biyotop tabir edilen akvaryumlardan. Ancak araştırdım gerçekten de bakımı düzen tutturulması gayet zor hatta makaleleri okuyunca en azından şimdilik yapamayacığımı düşünmeye başladım.

150*60*60 bir tank almayı düşünüyorum. Çok kalabalık olmayacak şekilde oranda, bebekyüz ve altınbaş japon  balıkları koymak istiyorum.

Sizce bu balıklarla bitkisi bol olan bir akvaryum ne kadar sağlıklı ve düzenli olur. Nette yaptığım aramalarda japon akvaryumları bir kaç kaya ve kumdan oluşuyor bol bitkili akvaryum ve japon olabilirmi. Örnek resimler var ise görmek isterim.

Şimdiden teşekkürler

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

BatuaydinÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
BatuaydinÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2009 12:56
Japon balıkları doymak bilmediğinden yumuşak yapraklı bitkileri didikliyecektir o yüzden yumuşak yapraklı bitkilerle bakılmaz. Sert yapraklı en iyi bitki anubiastır. Anubiastan oluşan güzel bir akvaryum yapabilirsiniz.

mightymuratÇevrimiçi

Özel Üye
İl: Samsun
mightymuratÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2009 13:13
Amazon türleri bitkileride japon akvaryumu için ideal seçimdir. Anubiaslar yavaş büyürler. Amazon türlerini tavsiye ederim hızlı büyürler görsel olarak ta gayet güzel oluyorlar.