Camı kırılan ısıtıcıya ilginç tamir ( İşe yararmı ? )

karemisolaÇevrim Dışı

İl: Hatay
karemisolaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Şubat 2012 21:09
Böyle kullanmanızı önemem.
Normalde ısıtıcıda tel ile cam arasında çok az bir bışluk vardır ve cam incedir bu şekilde ısı iletimi sağlanır
Ama bu şekilde aradaki boşluk büyük ve cam kalın. Isı iletimi yeterince sağlanamayacağından telin akkor olacağını ve rezistans üzerindeki plastik aksamların eriyceğini düşünüyorum.
Daha iyimser bir tahminde ise içerde ısı çabuk artacak ve bu da suyun yeterli ısıya ulaşmadan termostatın kapatmasına sebep olacak.
Yani her halükarda riskli

Benim de geçen rezistansımın camı ayrıldı. Koli bandıyla yapıştırıp bir şişe içine koyup gözlemledim. Rezistans ısınırken bantta bir boşluk yaratıp içerisideki havayı atmaya başladı. Termostat atınca da soğurken içine su çekti. Direkt çöpe gitti
karemisola2012-02-26 21:10:17

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

m.coşkunÇevrim Dışı

İl: Istanbul
m.coşkunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 02:16
Şişe camı çok kalın,ara mesafe çok fazla ,herşey yolunda gitse bile ki ben sanmıyorum bu 2 sebepten dolayı zaten 1-2 ay içinde elektrik faturanızdaki farkla yeni bir ısıtıcı alabilirsiniz ayrıca şişe içinde hava olduğundan ısınan hava genleşip basınç uygular muhtemelende kapak kısmından çıkış yapar kapak bölümü suyun içinde olursa ALLAH korusun sonuçları düşünmek bile istemiyorum sitede ısıtıcı satan bir sürü ilen var olmasa bile ver 20 tl al yenisini hayatından değerli değildir her halde iyi1user2012-02-27 02:16:45

FondipÇevrim Dışı

Özel Üye
FondipÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 21:13
İyi niyetleriniz için çok teşekkür ederim fakat yeni ısıtıcı aldım çoktan 

FRoBSÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
FRoBSÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2012 21:18
Yeni ısıtıcı almışsınız fakat bu sorunu yaşayan başka akvaristlere tavsiyem akvaryumculardan ısıtıcı cam almanızdır.Çok fazla pahalı değil.

m.coşkunÇevrim Dışı

m.coşkunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Mart 2012 01:35
[QUOTE=FRoBS]Yeni ısıtıcı almışsınız fakat bu sorunu yaşayan başka akvaristlere tavsiyem akvaryumculardan ısıtıcı cam almanızdır.Çok fazla pahalı değil.[/QUOTE]
Camı alalım tamamda içindeki havayı nasıl almayı planlıyorsunuz???