Doğuma kaç gün kalmış

greatberfuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
greatberfuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2010 19:58
Aynı sorun benimde başıma gelmişti.Ispanak veya 1 gün aç bırakırsan geçer abi.Saygılar

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

tigerblackÇevrim Dışı

İl: Mugla
tigerblackÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2010 22:55

Bu akşamki resimlerde burada. Balıklar hiç yerinde durmadığı için iyi pozlar alamadım.
tigerblack2010-04-21 23:27:18

yerbakiliÇevrim Dışı

İl: Izmir
yerbakiliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2010 08:59
İlginç bir durum. Balığınız koyu renkli olduğu için hamile olup olmadığını anlamak gerçekten oldukça güç. Evet karnı şiş ama bu şişlik arkadaşların da dediği gibi kabizlıktan da kaynaklanıyor olabilir.

[QUOTE=tigerblack]Sayın dangerous, lepistesinizin şişmanlığı doğumun çok yaklaştığını düşündürsede kararma olmaması, doğum yaklaşmış demek için biraz tereddütte bırakıyor. Aynı şişmanlıkta bir lepistesim var. Anal yüzgeç civarındaki kararma çok belli, akşam onuda fotoğraflayıp, ekleyeceğim.
     Herkese sağlıklı balıklar...
[/QUOTE]

Bu balığın karnındaki yavruları kararma olmadan da farkettiğimde böyle bir şey olabileceğine inanmaya başladım. Nasıl da yavrular gözüküyor. Big%20smile Özellikle 720P izlemenizi tavsiye ederim.

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=uslUYrZ-hdg[/VID]

greatberfuÇevrim Dışı

Özel Üye
greatberfuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2010 13:15
Fırat abi senin balık büyük ihtimal dediğim gibi kabızdır.Ama hamile de olabilir.Tam bişey sölemek mümkün değil.Doğumu yaklaşmış balığın davranışları genelde belli olur.Diğer balıklardan uzaklaşır kendine kuytu bir yer arar.Nefes alışları hızlanır ve sabit durmaya çalışır.Ayrıca karnı patlıyacak gibi olur.

Yunus EmreÇevrim Dışı

İl: Trabzon
Yunus EmreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2010 13:29
[QUOTE=dangerous] [QUOTE=tigerblack]Bunlar da, dün lepistesimden aldığım bir kaç görüntü. Sanki yavrular gözüküyor gibi geldi bana ama kuruntu da yapıyor olabilirim. Big%20smile

[/QUOTE]

Fotoğraflar çok başarılı.Özellikle ilk fotoğrafta yavruların gözleri görülebiliyor.Balık hamileliğin son safhalarında..

Ayrıca diğer balıkta dışkısını düşürmekte zorlandığı ya da düşüremediği için kabız denilmiş.Ama kabızlık zaten dışkı yapamama olayına denir.Balık bu durumda kabız değil.Büyük bir ihtimal sürekli kuru yemlemeden dolayı oluşan birşey.Lif oranı yüksek yemler verilirse problem kalmayacaktır ve o balıkta hamileliğin son safhalarında..
Yunus Emre2010-04-22 13:33:43

yerbakiliÇevrim Dışı

yerbakiliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2010 14:05
Bir kaç resim daha paylaşayım.
İlk resimde kırmızı kareye aldığım şey yavru gözü mü acaba, yoksa bana mı öyle geliyor?

Bir de, kılıç balığının doğum videosunu paylaşmak isterim sizinle, Özellikle 3:20 den sonrasına bakın.  O sahneyi görünce çok şaşırdım ben de. Sok

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=k1Lk04xYA94&hd=1[/VID]

Bunlar da bugünden. Sanırım çok yaklaştı balığım doğuma.Artist

dangerous2010-04-24 18:46:57

Yunus EmreÇevrim Dışı

Yunus EmreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2010 22:48
Yasin Bey evet onlar yavruların gözleriTebessümDiğer mesajdada belirttiğim gibi balık hamileliğin son safhalarında.Çok sağlıklı genç bir dişi.Yavrulara şimdiden hayırlı olsun diyelim..

yerbakiliÇevrim Dışı

yerbakiliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Nisan 2010 23:00
[QUOTE=Yunus Emre]Yasin Bey evet onlar yavruların gözleriTebessümDiğer mesajdada belirttiğim gibi balık hamileliğin son safhalarında.Çok sağlıklı genç bir dişi.Yavrulara şimdiden hayırlı olsun diyelim..[/QUOTE]
Bir kaç daha resim koyupta kusturtmayım sizi. Dil%20Çikarma Şeye benzedi benimki, "baaak, bu da yavrularımın gözleri, hanimişte gözleri. Göster amcalara gözlerini bakiyim." Dil%20Çikarma

Peki kılıç balığım için ne düşünüyorsunuz Emre Bey. Sok

Yunus EmreÇevrim Dışı

Yunus EmreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2010 01:53

Yine daha önce söylediğim gibi hamileliğe dair bilgi veren çok başarılı fotoğraflar.Merak edenler için aslında çok güzel örnekler.Bu nedenle fotoğraf eklemenizde benim için sorun yok.Tebessüm

Kılıca ait fotoğraf ya da video bende gözükmüyor.Bu yüzden onun hakkında birşey söyleyemem..

yerbakiliÇevrim Dışı

yerbakiliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2010 08:11

http://img641.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=1804201022.jpg
http://img697.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=2004201027.jpg

3-4 önceki mesajimda vardı linkler ama gözünüzden kaçtı sanırım. Bu balığın karnındaki siyahlık ilk önce ayın ilk dördün halindeki gibiydi. Daha sonra karartı yavaş yavaş anüse doğru toplanmaya başladı. Balık halen çok haraketli. Kiliçkuyrukta doğum evreleri nasıl gelişiyor bilmiyorum, ama bildiğim bir şey var bu balığın daha doğurmaya niyeti yok. :)

Bunlar da bugünden:

[

dangerous2010-04-24 18:47:22

greatberfuÇevrim Dışı

Özel Üye
greatberfuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2010 21:14
Herkese iyi akşamlar benim 4 lepistesim hamile ama karınları aşırı derece şiş ve patlıcak gibiler.Fakat karınlarında son zamanlara göre aşırı koyu mavileşme oldu.Anüs kısmında ise siyahlık fazla yok.Resim çektim.Fakat resimde belli olmuyor.Yani demek istediğim balıklarım hamile biliyorum.Ama karın bölgelerindeki koyu mavileşme yavrular mı oluyor ? Çözemedim.Boş yere konu açmak ve konu kirliliği yapmak istemedim.Buraya yazmak ve bilgi almak istedim.Saygılar

tigerblackÇevrim Dışı

tigerblackÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2010 23:28
Dün internetdeki sorunlarımdan dolayı resim ekleyemedim. Bugünki resimler burada.

[QUOTE=greatberfu]Herkese iyi akşamlar benim 4 lepistesim hamile ama karınları aşırı derece şiş ve patlıcak gibiler.Fakat karınlarında son zamanlara göre aşırı koyu mavileşme oldu.Anüs kısmında ise siyahlık fazla yok.Resim çektim.Fakat resimde belli olmuyor.Yani demek istediğim balıklarım hamile biliyorum.Ama karın bölgelerindeki koyu mavileşme yavrular mı oluyor ? Çözemedim.Boş yere konu açmak ve konu kirliliği yapmak istemedim.Buraya yazmak ve bilgi almak istedim.Saygılar [/QUOTE]

Sevgili berfu, 1. resime bakarsan benim balıkta da aynı durum söz konusu. Koyu mavi bir bölge var. Ne olduğunu bilmiyorum, umarım bilen biri bir açıklama yapar.
Erdal Hoca2010-04-24 15:59:27

yerbakiliÇevrim Dışı

yerbakiliÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2010 11:27
Fırat Bey, o durum sanki balığınızın renkleriyle alakalı. Bir hastalık veya ekstrem bir durum gibi durmuyor. Ama sanki balığınızı karnı biraz inmiş gibi mi? Yoksa, kaşla göz arasında doğum mu yaptı. :) dangerous2010-04-24 18:46:18

Erdal HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,10749[/C]
Erdal HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2010 12:34
Konu oldukça güzel gidiyor. Bol bol fotoğraflarla desteklenmesi de çok güzel. İğneli konu haline getirmeyi düşünüyorum; ancak fotoğraflar o kadar büyük boyutta yükleniyor ki sayfanın açılmasını beklerken sıkılıyoruz.Big%20smile
Bugün bir ara fotoğrafları yeniden boyutlanıracağım. Fotoğraf yükleyecek olanlar da boyuta dikkat ederse seviniriz.

Saygılar,