Denedim sonuç bu...

Koi-keeperÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
Koi-keeperÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2007 15:04
Arkadaşlar hepinize öncelikle selam olsun.....

İlkbaharda 10 adet ufacık elma salyongazları almıştım. Kocaman olduktan sonra üremelerini bekledim. Ve akvaryumda her yumurtlayanı havuza koydum. Sonuç olarak hepsi yumurtladı.

Önceden birkaç kişiyle bu konuyu konuşurken bana asla öyle bişey olamaz bunlar erkek , dişi diye dediler. Bende tamam demiştim.

2 sene önceydi sanırsam güzel bir discus akvaryumum vardı. İçinde 6 adet erik büyüklüğünde salyangozlarım vardı. Onlarda yumurtlama zamanına gelince eski havuzuma koymuştum. Ve hepsinin yumurtladığını düşünüyordum. Tabi kesin bir deneme yapmadığım için söylenenlere kulak veriyordum. Yabancı sitelerde yazılanlarıda okuyordum bazıları dişi-erkek diyordu bazıları çift cinsiyet diyordu. Karar veremiyordum

Ben denedim küçüklükten üreme boyuna kadar getirdim. 10 salyangozun 10'uda yumurtladı. Her yumurtlayanı ayırdım.Neden bukadar uzun sürdü derseniz bazen yumurtlayanlar oluyordu ancak bilemiyordum tabıkı hangisi olduğunu. Gözümün önünde yumurtlayanları ayırdım.

Küçük dediğim salyangozlar leblebi kadardı bu boydada çiftleşemiyeceklerine göre ya bizim bilmediğimiz bişeyler var yada bunlar gerçekten çift cinsiyetli...

Buda yumutlayan son salyangozum...

Bu denemeyide yaptıktan sonra artık zor dişisi erkeği var diyenlere siz denedinizmi diyeceğimLOL

Saygılar....

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

abestilÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
abestilÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2007 18:24

Gerçekten sabrınıza hayran akldım. O kadar zaman uğraşıyorsunuz. Ellerinize sağlık. Yalnız insan üzülüyor bazen; doğru bilinen şeyler yanlış çıkınca. Saygılar...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir