Bitmeyen Sürtünme Problemi..

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2006 22:47

slm,,

25 lt. lik küçük bi akvaryumun var, içinde 10 adet lepistes yavrusu var,, 2 cm kadarlar ?uan,, 1 çöpçü ve 1 vatoz.. yakla?yk 1 haftadyr sürekli sürtünüyolar lepistesler, kuyruklary ve yuzgeçlerinin syk syk büzüp kapatyyolar,, yuzeyde veya filtreye yakyn duruyolar..

bu olay olmadan önce bi süre filtre temizli?ini geciktirmi?tim,, onun dy?ynda hiçbir sorun yoktu,, olay olmadan önce de ba?ladyktan sonrada su de?i?imlerini yapyyorum, sebebin nitrat oldu?unu dü?ünüp su de?i?imini çok syk ve %10-20 civarynda yapyyorum.. ama durumda hicbir düzelme yok.. beyaz benekten ?üphelendim ama hiçbir belirti yok.. ba?ka bir hastalyk belirtisi de.. olayyn ba?lady?y syrada dy?ardan bir vatoz aldym onunla bi hastalyk gelmi? olabilir mi diye de dü?ünüyorum..

balyklaryn durumu hala ayny,, kuyruklaryny kapatyp bi?eyden dertli olduklary belli bi ?ekilde yüzüyolar.. bazen düzeliyolar sonra yine böyle..  ne yapabilirim?? sizin bi fikriniz veya çözüm öneriniz var my??

biraz uzun oldu ama,, ?imdiden herkese te?ekkürler..

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

srdrçÇevrim Dışı

İl: Izmir
srdrçÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2006 22:53

öncelikle geçmi? olsun,bence zaten akvaryumun küçük bir yada iki kovada 12 saat gibi bir süre su dinlendir,sonra balyklaryny akvaryumdan çykar,kum çakyl vs. varsa güzelce tuzlu su ile yyka(kaya tuzu)daha sonra onlary durula akvaryumuna geri koy sonrada dinlendirdi?in sulary akvaryumuna koy ve yeterli miktarda genel dezenkfektan at ve filtreni çaly?tyr yarym saat çely?tyr.en son olarakta bo? bir kaba akvaryumun içindeki sudan koy ve balyklaryny tek tek ba?ta o kaba koy(ysylar ayny olmasy lazym)biraz daha dezenkfektan at ve balyklary tek tek elinle akvaryumuna koy hiç bir?eyleri kalmaz.sakyn balyklary koydu?un kaptaki sulary akvaryuma dökme.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2006 00:21
ben fazla yem atynca da ayny ?eyi yapyyorlar.ancak kuyruklarynda kysma olmuyor,sadece kuma sürtünüyorlar

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2006 00:01

ilgilenen arkada?lara çok te?ekkürler..

sorun hala devam etmekle beraber suan biraz daha iyiler..  bi çözüm bulamazsam son care olarak full su de?i?imi yapycam..