Dişi Bettalarım :)

Betta MarketimÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
İl: Bursa
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2009 21:55
Arkadaşlar evimde özenle beslediğim dişi betalarımı sizlere göstermek istedim.Günlük kan kurdu(kurutulmuş),sera granül yem,su piresi ve kendi hazırlamış olduğum mama yemle beslemekteyim.Forumları gayet yerinde  ve özellikle renkleri.Şuan için dişilerin hepsinin tüpçükleri çıkık vaziyette üretime hazırlar.Üretim için ayırdığım erkekleri biraz daha kızıştırıyorum ayrı besleyerek hepsini.erkekler şuan için tam kıvamdalar sadece iş çiftleştirmeye kaldı.Yakında onlarında resimlerini eklerim inşaallah lafı uzatmadan buyrun seyrin zevkini cıkarın,,Big%20smile

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

gazoz34Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
gazoz34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2009 22:38
Süperler gerçektende bende 1 d 1 e vardı. Ne yazıkki erkeği kaybettim. Şuan dişim tek başına bende eş alıp üretimi deniycem.

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 00:19
[QUOTE=gazoz34]Süperler gerçektende bende 1 d 1 e vardı. Ne yazıkki erkeği kaybettim. Şuan dişim tek başına bende eş alıp üretimi deniycem.

[/QUOTE]
sağolun ergün bey tşkler,betanıza üzüldüm inşaallah üretimi başarırsınız Tebessüm

AdnanKayaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
AdnanKayaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 00:24
Dişilerin  arasında  kavga  oluyor  mu?Bu  arada  balıklarınıza  hayran  kaldığımı  söyleyebilirim.

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 10:05
[QUOTE=monster]Dişilerin  arasında  kavga  oluyor  mu?Bu  arada  balıklarınıza  hayran  kaldığımı  söyleyebilirim.[/QUOTE]
tşkler özenle baktığım dişilerimdir hepsi.Dişilerde böyle canlı renkleri görmek benimde hoşuma gidiyor,dişiler arasında arasıra birbirlerine kabarma oluyor Kahkahaama öyle aralarında kavga olmuyor,paşa paşa geciniyorlar Big%20smile

ntquartexÇevrim Dışı

ntquartexÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 12:17
Hepsi sağlıklı görünüyor maaşallah.Bende de var toplam 5 dişi ama daha beceremedim çiftleştirmeyi erkekleri mahvediyorlar yanına bıraktığımda. ntquartex2009-10-10 12:18:27

AdnanKayaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
AdnanKayaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 12:21
[QUOTE=thecatch] [QUOTE=monster]Dişilerin  arasında  kavga  oluyor  mu?Bu  arada  balıklarınıza  hayran  kaldığımı  söyleyebilirim.[/QUOTE]
tşkler özenle baktığım dişilerimdir hepsi.Dişilerde böyle canlı renkleri görmek benimde hoşuma gidiyor,dişiler arasında arasıra birbirlerine kabarma oluyor Kahkahaama öyle aralarında kavga olmuyor,paşa paşa geciniyorlar Big%20smile
[/QUOTE]

Bende  iki  adet  dişi  vt  vardı.Birbirlerinin  yanına  salar  salmaz  erkek  gibi  birbirlerine  giriyorlardı.Öyle  olmasaydı  üretim  düşünüyordum.Sonra  elimden  çıkardım.Bu  arada  yavrulara  talibim.Big%20smile

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 13:13
[QUOTE=monster][QUOTE=thecatch] [QUOTE=monster]Dişilerin  arasında  kavga  oluyor  mu?Bu  arada  balıklarınıza  hayran  kaldığımı  söyleyebilirim.[/QUOTE]
[/QUOTE]

Bende  iki  adet  dişi  vt  vardı.Birbirlerinin  yanına  salar  salmaz  erkek  gibi  birbirlerine  giriyorlardı.Öyle  olmasaydı  üretim  düşünüyordum.Sonra  elimden  çıkardım.Bu  arada  yavrulara  talibim.Big%20smile
[/QUOTE]
2adet oldukları için kavga ediyorlardır büyük ihtimalle benim tankımda 30 yakın dişi beta var şuana kadar hiç kavga ettiklerini bile görmedim.Hatta bi ara 3-4 erkekte yanlarına koydum başlarda birbirlerine kabarıp kovalasalarda belli bir süre sonra birbirlerine alışıp sadece kabartma yapıyorlar.Sonuçta doğadada bunlar hepsi bir arada yaşıyorlar.Toplu olan balıklar daha uysal oluyorlar.
Dişi beta şuan için herkeze yetcek kadar var Big%20smile

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2009 13:17
[QUOTE=ntquartex] Hepsi sağlıklı görünüyor maaşallah.Bende de var toplam 5 dişi ama daha beceremedim çiftleştirmeyi erkekleri mahvediyorlar yanına bıraktığımda. [/QUOTE]
sağolun tşkler.İlk çiftleşmelerde erkeklerin acemi oldukları için çoğu zaman dişi beta daha baskın olur.Erkek beta ilk çiftleşmeden sonra üzerindeki acemeliği atıp birdahaki çiftleşmede daha baskın olduğunu gözlemekteyim.Bunuda daha çok erkek ve dişi betaları kızıştırarak yapabilirsin.iyi günler

cengiz hanÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Malatya
cengiz hanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Aralık 2011 04:10
[QUOTE=thecatch] [QUOTE=monster][QUOTE=thecatch] [QUOTE=monster]Dişilerin  arasında  kavga  oluyor  mu?Bu  arada  balıklarınıza  hayran  kaldığımı  söyleyebilirim.[/QUOTE]
tşkler özenle baktığım dişilerimdir hepsi.Dişilerde böyle canlı renkleri görmek benimde hoşuma gidiyor,dişiler arasında arasıra birbirlerine kabarma oluyor ama öyle aralarında kavga olmuyor,paşa paşa geciniyorlar
[/QUOTE]

Bende  iki  adet  dişi  vt  vardı.Birbirlerinin  yanına  salar  salmaz  erkek  gibi  birbirlerine  giriyorlardı.Öyle  olmasaydı  üretim  düşünüyordum.Sonra  elimden  çıkardım.Bu  arada  yavrulara  talibim.
[/QUOTE]
2adet oldukları için kavga ediyorlardır büyük ihtimalle benim tankımda 30 yakın dişi beta var şuana kadar hiç kavga ettiklerini bile görmedim.Hatta bi ara 3-4 erkekte yanlarına koydum başlarda birbirlerine kabarıp kovalasalarda belli bir süre sonra birbirlerine alışıp sadece kabartma yapıyorlar.Sonuçta doğadada bunlar hepsi bir arada yaşıyorlar.Toplu olan balıklar daha uysal oluyorlar.
Dişi beta şuan için herkeze yetcek kadar var
[/QUOTE]
Merhabalar
      Merhabalar
    110 lt yoğun bitkili  beş cüce vatozumun yaşadığı tankımda birden fazla beta beslemek istiyorum yorumunuz beni umutlandırdı,3-4 erkek yada 2dişi 1 erkek gibi oranlarda beslemem mümkün olabilirmi?
Saygılarımla..

seyit yücelÇevrim Dışı

İl: Izmir
seyit yücelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2011 03:02

acaba bunlar erkek plakat mı yoksa dişi beta mı kararsız kaldım bence dişi beta ama sizce ?

bide daha çiftleştirmek için daha zamana ihtiyacları var mı ?
veritass2011-12-19 03:03:59

bettafunÇevrim Dışı

İl: Tekirdag
bettafunÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Aralık 2011 11:02
Bettalarınız erkek bence...

MatmanKaraÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kocaeli
MatmanKaraÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Aralık 2011 11:07
[QUOTE=veritass]

acaba bunlar erkek plakat mı yoksa dişi beta mı kararsız kaldım bence dişi beta ama sizce ?

bide daha çiftleştirmek için daha zamana ihtiyacları var mı ?
[/QUOTE]

Solda ki erkek sağdaki dişi gibi geldi bana, ama erkek olanda plakat değil, tam olarak anüsünde ki tüpçükten anlıyabilirsiniz, yalnız durumları iyi değil, Kuyruk erimesi ve kabızlık var gibi. Şartlarını düzeltirseniz daha iyi olur, yoksa çok yaşamazlar kanaatindeyim.
MatmanKara2011-12-20 11:11:18

seyit yücelÇevrim Dışı

İl: Izmir
seyit yücelÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Aralık 2011 11:38
Kuyruk erimesi için mikofish almayı düşünüyorum kabızlık icin de 1 gün yem vermeyi kesmeiyim diye biliyorum.