lepistes kuyruk erimesi

ahmet_89Çevrim Dışı

ahmet_89Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 20:00
arkadaslar benim erkek lepistesimin yaklasık 2 haftadan beri kuyruğu günden güne eriyor bu neden olur...bu balık bende 6 aydan beri yasıyordu hiç böyle bi durum olmamişti daha once..nasıl iyileştirebilrim..yardım ederseniz sevinirim...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cincoolÇevrim Dışı

İl: Ankara
cincoolÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 20:03

Kuyruk erimesi için piyasada çok çeşitli ilaç bulunmaktadır.Bunları deneyebilirsiniz.Bir miktar tuz yada tuz banyosuyla iyileşeceğine inanıyorum.Geçmiş olsun.

Saygılar...

SaRCoPhiLiuSÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Tekirdag
SaRCoPhiLiuSÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 23:30

Tuz banyosu kesinlikle yaptırmayın ancak akvaryumunuza tuz takviyesi yapabilirsiniz..Piyasada bulunan ve kalitesinden ödün vermiyen ilaçları kullanabilirsiniz.Öyle ucuz diye uyduruk ilaçları bir tarafa bırakıp kaliteli ilaç almanızı öneririm.Zaten miktarlarını karşılaştırırsanız o kadarda absürd farklar yoktur.Akvaryumunuzda su koşulları bozulmuş muhtemelen.Su değişiminizi aksatmayınız.Ve kesinlikle! yemlemeyi aşırı yapmayınız.Bu iki uyarıyı gelecek için dikkate alıp,şimdi ilaç alıp müdahaleyi yapmanızı öneririm.Belki kurtarabilirsiniz..

Saygılar..

ahmet_89Çevrim Dışı

ahmet_89Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Temmuz 2006 11:53

su değişimini her hafta akvaryumun 1/4 oranında değiştiriyorum...ve de her 50 lt ye 1,5 çay kaşıgı tuz(yemeklik) atıyorum...diğer balıklarım(2d 1e lepistes,1e 1d platy,v.b.) balıklarımda boyle bir sorun olmadı...

yardımlar için tesekkur ederim...

saygılar...

SaRCoPhiLiuSÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Tekirdag
SaRCoPhiLiuSÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2006 00:05

Yemeklik tuz kullanımından ziyade,İYOTSUZ tuz eriği eklemesi yapmalısınız..Su değişiminiz yeterlidir..

Saygılar..