Melekciler buraya

ralphemreÇevrim Dışı

İl: Kayseri
ralphemreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Mart 2008 00:59
meleklerım yaklasık bır yasında petshoptan alalı bı hafta oldu sızce uremenın hızlanması ıcın ne yapmalıyım

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 28 Mart 2008 01:42
Melek beslemiyorum ama formdaki herkesin eline emeğine sağlık.Çok güzel paylaşım.

different46Çevrim Dışı

Kurumsal Üye
İl: Kahramanmaras
different46Çevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 28 Mart 2008 15:39
[QUOTE=ralphemre]meleklerım yaklasık bır yasında petshoptan alalı bı hafta oldu sızce uremenın hızlanması ıcın ne yapmalıyım [/QUOTE]

Emre bey üremeleri için yapmanız gereken kaliteli ve mümkünse canlı yem vererek kondisyon kazandırmanız. Akvaryuma 1 adet'de pvc boru koyun, zaman içerisinde çiftleriniz yumurta dökeceklerdir.

ralphemreÇevrim Dışı

ralphemreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Mart 2008 08:47
pekı tam olarak bana bır yem tavsıyenız var mı?ıspanak yapragı da arada kullanmam yarar saglar mı?pvc boru yerıne temız bı fayans koydum sızce bunun yerıne pvc ye donus yapmalımıyım.....ılgınıze tesekkurler.

rcallÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Manisa
rcallÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2008 13:06
Emre bey,öncelikle ısıyı 27 C dereceye yükseltebilirsiniz.Eşlere kondisyon kazandırmak için,canlı yemi tavsiye edeceğim.Ben eşlerime su piresi ve jbl dıscus granuled yemi ve haftada iki defa sera yosun tabletleri kullanıyorum.Yumurtlama aparatı olarak,pvc boru,seramik fayans,yumurtlama konisi kullanabilirsiniz bu sizin arzunuza kalmış bir şeydir.Ispanak tabiki kullanabilirsiniz,hafif bir şekilde haşladıktan sonra küçük parçalara ayırıp verebilirsiniz,yada bir tel yardımı ile yaprağı akvaryum içine asın balıklarınız didikleyerek yiyeceklerdir.Akvaryumunuzun boyutları,filtreleme sisteminizi ve balıklarınızın fotosunu paylaşırsanız sevinirim.Daha iyi yardımcı olmaya çalışırız inşallah.Saygılar...

ralphemreÇevrim Dışı

ralphemreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2008 07:27
balıklarımın gozlerı bugulu gıbı hem dısının hem erkegın cok endıselenıyorum sebebı ne olabılır ne yapmalıyım?

TahoÇevrim Dışı

İl: Ankara
TahoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2008 23:02
Merhabalar,yaklaşık 1 senedir melek balığı besliyorum.Daha önce 6 adet tricolor melek besledim ve bunlardan 1 çiftim oldu,bu melekler şimdi bir arkadaşımda vede düzenli yavru veriyorlar.Şimdi ise 13 adet zebra ve 8 adet hayalet türlerinden beslemeye başladım.Bitkili olan akvaryumumun ölçüleri 80x50hx40,dolphin 500 dış motor,çeşitli anubiaslar,soğanlı saz,saz,echinodorus,lav kırığı ve aquaclay karışımı kum kullanmaktayım,ışıklandırma günde 10 saat.Akvaryumun diğer canlıları :2 adet kuhli,4 adet cüce vatos,3 kelebek vatos,birde bitkilerle beraber gelen salyongozlar.Yem olarakta tropikal discus gran,sera flora,kurutulmuş kan kurdu gün içerisinde 5 kez karışık olarak verilmektedir.Bu hobiye ön ayak olan yardımlarını benden esirgemeyen can dostum güzel insan Erdal PEKCAN'a teşekkür ederim.İşte benim ufak melekler ;

Herkese sağlıklı balıklar.

fleshjellyÇevrim Dışı

İl: Istanbul
fleshjellyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2008 14:29

TANK HACMİ:55 LT

CANLILAR:2e 4d Lepistes,1e 1d Velifera,2 Melek,1 Albino Vatoz

BİTKİLER:3 Çınar

SICAKLIK:26

FİLTRASYON:Atman F201 İç Filtre 

AYDINLATMA:Grolux 18 Watt

YEMLEME:Sera Pul Yem

Tankımdaki balık sayısının fazla olduğunu biliyorum bu yüzden su değişimlerinde Sera Toxivec kullanıyorum.Bu sayede Amonyak ve Nitrit yok oluyor.

Saygılar...

Riblja CorbaÇevrim Dışı

Özel Üye
Riblja CorbaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2008 15:39
Bunlarda benim zebra meleklerim.5 aydır bendeler.Büyüme hızları iyi.Tank arkadaşları 4 ateşağız 2 tetra.Her geçengün iştahları artıyor.Özellikle elimdeki tür melekleri diğer zebra türlerini çok beğeniyorum.Herkes gibi birçok balık türü değiştirdim ve evdekiler olsun veya balıktan hiç anlamayan misafirler olsun en çok melekleri beğendiler.

Hasan FurkanÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sakarya
Hasan FurkanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2008 13:13
Ömer Bey balıklarınız çok güzeller gerçekten.Bende melek türlerinden en çok zebra ve tabiki de altum u seviyorum.Balıklarınız sağlıklı gözüküyor.Tebrik ederim.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2008 02:54
Geçenlerde eminönüde tül kuyruk meleklerden gördüm çok hoşuma gitti.Balon melek varmıdır acaba bu varyetelerin normal melekten farkı varmı bunlar sanki fazla büyümüyorlar gibi geldi bana.

DoguhanÇevrim Dışı

DoguhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2008 17:35
Ben de bu aralar melek üretimine heves ettim. Ama elimden çıkarabilirmiyim yavruları diye kara kara düşünüyorum. Tankımı bitkili yapmayı düşünüyorum acaba bitkili tank üretime negatif etki yapar mı yoksa daha da destekler mi?

ugur006Çevrim Dışı

ugur006Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2008 23:23
Bende de melekler var.Sayıları artacak inşallah hobiye yeni başladık.  
ugur0062008-05-28 01:03:26

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2008 11:46
Bende bu kervana yaklaşık 15-20 gün önce katıldım ... Nedense silver,zebra varyasyonları hariç diğer türler yapay geliyor bana ... 2 adet silver meleğim var ... Biri çok daha baskın ve 1-2 cm daha büyük şimdi baktım o ortadayken diğeri bitkierin arasına gizlenmiş ve üst yüzgeçinde yırtılma meydana gelmiş ... Herhalde baskın olan dövdü onu ... Cinsiyetleri hakkında hiç bir bilgim yok . Yaşlarınıda bilmiyorum ... Ama inşallah üretirim gerçi daha çok küçükler anca sonbaharda eş tutarlarsa tutarlar ... Sizce formları nasıl ?

İlk geldiklerinde böyleydiler ...(yaklaşık 20 gün önce)

Şimdi ise gözle görülür bir büyüme var ... Kırmızı göz özellikleride ortaya çıkmaya başladı ...