köpek balıgı ve ciklet

nanoÇevrim Dışı

İl: Ankara
nanoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 13:23

35 cm bir köpek balıgım var yanına ciklet koymak istiyorum bi sorun olur mu sizce teşekkürler

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

van helsingÇevrim Dışı

İl: Kastamonu
van helsingÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 13:33

Köpek balığınızın türü ne?

Normal pangasus mu yoksa challenger mı?

Challenger ise yanına büyük çiklitler koymalısınız. Normal pangasus ise yanına barışçıl çiklitlerden koyabilirsiniz.

RamireziÇevrim Dışı

Özel Üye
RamireziÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 13:42
[QUOTE=van helsing]

Köpek balığınızın türü ne?

Normal pangasus mu yoksa challenger mı?

Challenger ise yanına büyük çiklitler koymalısınız. Normal pangasus ise yanına barışçıl çiklitlerden koyabilirsiniz.

[/QUOTE]

Ben pengasiusun da challengerin da cichlidlerle beslenebileceğini düşünmüyorum. Pengasiuslar barışçıl balıklar, cichlid türleri illa ki rahatsızlık vereceklerdir. Agresif challengerlerin yanına kendinden küçük balık konulmamalı, kendinden büyük cichlid konulursa da bu sefer challenger için sorun olacaktır.

Saygılar...

Ramirezi2007-1-21 13:56:58

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 20:19
sakın böyle bir hata yapmayın

akarsanÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]1069,3[/B]
İl: Bursa
akarsanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 20:28

Bir arada olmaz.Saygılar

van helsingÇevrim Dışı

van helsingÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 21:00
Herkes olmaz diyor ama sebebi ne hikmetse yazılmıyor. Arkadaşlar barışçıl pengasusların yanına ramirezzi gibi bir barışçıl çiklit ve canlı doğuranlarla hiç zorluk çekilmeden beslenebilir. Zaten ikisi de kendi halinde balıklardır. Challengerlar için iş biraz daha değişir tabi.van helsing2007-1-21 21:1:40

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 21:40

[QUOTE=MuratK]sakın böyle bir hata yapmayın[/QUOTE]

+1

akiFÇevrim Dışı

İl: Istanbul
akiFÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 22:15
Köpek balığı derken tür belirtseydiniz iyi olurdu. Pengasuslar barışçıl balıklardır. Dolayısı ile barışçıl diğer türlerle sorunsuz yaşarlar. Challenger a gelince ise. Biraz riskli bir iş açıkcası. Challengerların kendilerinden büyük balıklara dahi saldırdıkları bilinen bir gerçek. Eğer challenger ınız var ise tek tür olarak beslemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Gerçi burda ali bey kesin bir bilgi vermemiş. Silver shark larda var mesela. Köpek balığı türü olarak. Ali bey beslemek istediği köpek balığı türünü ve cichlid türünü yazarsa daha sağlıklı yorumlar yapılabilir.

SaRCoPhiLiuSÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Tekirdag
SaRCoPhiLiuSÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Ocak 2007 22:27

Bu iki tür birlikte beslenmemlidir.

van helsingÇevrim Dışı

van helsingÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2007 10:51

[QUOTE=akiF]Köpek balığı derken tür belirtseydiniz iyi olurdu. Pengasuslar barışçıl balıklardır. Dolayısı ile barışçıl diğer türlerle sorunsuz yaşarlar. Challenger a gelince ise. Biraz riskli bir iş açıkcası. Challengerların kendilerinden büyük balıklara dahi saldırdıkları bilinen bir gerçek. Eğer challenger ınız var ise tek tür olarak beslemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Gerçi burda ali bey kesin bir bilgi vermemiş. Silver shark larda var mesela. Köpek balığı türü olarak. Ali bey beslemek istediği köpek balığı türünü ve cichlid türünü yazarsa daha sağlıklı yorumlar yapılabilir.
[/QUOTE]

Silver sharkların akvaryum ortamında 35 cm boya geleceğini sanmıyorum. Bence bu normal pengasusdur.

artelcomÇevrim Dışı

İl: Nigde
artelcomÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2007 11:39

Arkadaşlar yaşanmış bi olayı anlatayım sizlere.6 ay önce karşımdaki dükkan komşum akvaryumuna argus ve mono aldı.Geldiklerinde ne büyük ne küçük orta halli balıklardı.içinde 25-30 cm diye tahmin ediyorum 2 adet köpekbalığı vardı.Önce arkadaşıma tavsiyede bulunarak köpek balıklarını çıkarmasını söyledim.Oda bana şimdilik bi sorun yok güzelcene anlaşıyorlar dedi.Gerçekdende balıklar beni yalançı çıkardı çok iyi uyum sağladılar.Taki o gün gelene kadar .Arkadaşım bi hışımla dükkana geldi ve balık ağını isdedi.Ben ona balık ağını veripde dükkanına gidene kadar 1 dk içinde hiçbir sebeb ve belirti yokken köpekbalıklarını parçaladılar.Gözümle görmesem inanmazdım.

Ben yaşar yaşamaz diye yorum yapmıyacağım sadece bi olayı sizlerle paylaşdım.Bu cinsler hakkında yeterli bilgim yok çünkü.

saygılar

batuhanbayramÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,1,14686[/C] [B]2776,2[/B] [C]2,3,14686[/C]
batuhanbayramÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2007 11:49
Köpekbalığı büyük beyaz ise problem olur.

Fisher53Çevrim Dışı

Fisher53Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2007 14:40

Köpek balıkları aktif hayvanlar olduklarından ve cichlidae familyası yadar sosyal olmaktıklarından dolayı ki akvaryum dünyasından söz ediyoruz bazı uyumsuzluklar meydana gelmesi mevcut. Cichlids yerine akvaryumunuza Pacu,Tinfoil Barb koyulabilir.Eğer gerçekten çok cichlids istiyorsanız size sakin karakterde ve uyumusuzluk olmayacak severium türlerini önermekteyim.

Başarılar.

nanoÇevrim Dışı

nanoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2007 22:09

cikletler köpek balıgından korktuklarından başka bir akvaryuma koymak zorunda kaldım akvaryumda bi huzursuzluk vardı başka  akvaryum alıp ona koydum bir hafta beklememe ragmen sorunu aşamadım balıklara zarar vermek istemedim.cikletler belki yavru olarak büyüseydi bu sorunu yaşamazdım yorum yazan arkadaşlara teşşekür ederim