S.Plerin Boyları

ardbnhÇevrim Dışı

İl: Ankara
ardbnhÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2007 16:23

Selam Arkadaşlar!!!

öncelikle Tüpçük nedir bana açıklarsanız sevınırım acemıyım.bugun dişi sarı prenses aldım 2 tane önceden 1 erkeğim vardı.dişiler erkekten 3-4 cm buyuk ve kabalar stressli olduklarıda cabası.acaba bunlar çiftleşme yaparlarmı.dudaklarıda tam olgun balıklar gıbı.

Birde yunuslarım!... 2 hafta önce yunuslarım çiftleşti yanı öyle sanıyorum.boyutları 5 cm kadar var.çiftleştikleri zaman 1-1 diler.Bir gun erkeğin,dişinin ağzına çok pis vurduğunu gördum.sanırım yumurtalar düştü.ve ogun erkek dişiyle uğraşmasın dıye bir dişi yunus daha aldım.ikisiylede uğraşıyor.dun kusturmaya çalıştım anne ayrı tankta değil.acaba yumurtalar hakkın rahmetıne kavuşmuşmudur.bir daha ne zaman çiftleşirler?

S.p lerin resımlerını akşama koyarım......

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

mrt_krmÇevrim Dışı

İl: Istanbul
mrt_krmÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2007 16:35

Yeni alınan balıklarda ilk 3 gün stres normal karşılanabilir,çiftleşmede boyut için tam birşey söylenemez 5-8 cm arası fakat 8.aydan sonra çiftleşme görülebilir,tüpçük olayı aşağıdaki forumda açıkca anlatılmaktadır,sağlıklı balıklar. http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=28670& PN=1

Saygılar.

mrt_krm2007-3-14 16:37:34

ardbnhÇevrim Dışı

İl: Ankara
ardbnhÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Mart 2007 21:49

mos_26Çevrim Dışı

İl: Eskisehir
mos_26Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Mart 2007 01:30

yunuslarınızda bi sorun yok gördüğüm kadarıyla.yunuslar ilk dönemlerde gümüş renkli olur ve zaman geçtikce mavi renge döner.ve mrt_krm arkadaşında dediği gibi yunsların çiftleşmesi için 8 aylık olmalılar.kanaatimce  dişi ağzına yumurta almamıştır henüz.sp ler ile ilgili olarak dişi erkekten büyük ise çiftleşme durumu zora giriyor.

saygılar