Gebze'de Akvaryumcular

esko3458Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
esko3458Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Ocak 2012 10:20
Ben istanbulda oturuyorum gebzede ayhan abinin bulundugu sokakta akrabalarım var 5 6 ay önce ugramıştım hayran kalmıştım gerçekten en son geçen hafta ugradım tertemiz bol bol çeşit mevcut istanbulda böyle temiz biyer görmedim ben daha gebzede bu hobiye gönül verenler gerçekten şanslı bu konuda.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

fimusÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
fimusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2012 22:17
[QUOTE=dame]

Gt lar elimde mevcut gecen haftakı italattan bolca aldım isteyn içinde damızlık bir takım gt kaldı bu civarda bizden başka çeşidin ldugu yer yok bunu idda etmıyorum eminim
ersin kardeşim bişir her zman var elimizde olamma ihtimali bile yok sipariş vermene gerek yok buyur gel gebzeden 3 4 arkadaşımıza bişir verdik

gt dükaknı açtıgım günden beri mevcut demkki arkadaşalrım çok gezmemmiş bu arada 72 adet akvarymla hizmetinizdeyiz arkadaşlar bende akvirstim ve bu yakındıgınız olaylardan dolayı açtım dükkanıtemin edemiyecegimiz tür yoktur sadece gelin görün akvaryumcu ve akvaryumcunun setleri nasıl olur saygılar
. .

[/QUOTE]

Geçen Hafta forumda dolaşırken bu "Gebze'de akvaryumcular" başlığını ve Ayhan Bey'in bu mesajını gördüm. Bugün de gidip yerlerini gözlemlemek nasip oldu. Kütahya'dan Gebze'ye taşındığımdan beri,  yolda gördüğüm her akvaryumcuya giriyorum. Belki Gebze'de farketmediğim başka iyi akvaryumcular vardır ama açıkcası gördüklerimle bu güne kadar oldukça hayal kırıklığına uğramıştım. Petshop tabelalı dükkanlarda üç-beş akvaryum ve malawilerden sadece bir kaç tür. Dükkan sayısı Kütahya'dan az değil ama çeşit, kalite ve fiyat hep olumsuzluklar alemi.

Bugün iş arasında uğradığım DOĞA akvaryum moralimi biraz olsun düzeltti. Kendileri diğer petshop ürünlerinden ziyade temelde akvaryumculukla uğraşıyorlar. Balık çeşitliliği açısından da oldukça iyiler. Göremediğim ve sorduğum bazı çeşitleri de aslında getirdiklerini ve tükendiğini ama kısa sürede yeniden getirebileceklerini söylediler. Çeşitlilik açısından beni oldukça tatmin eden bir yer oldu. Sadece popülere yer vermeyip, hobiye verdikleri destek nedeniyle kendilerine teşekkür ederim. Umarım bu tutumlarıyla ileride kazançlı çıkan yine kendileri olurlar. Birde işyerinde forumdaki Ayhan beyle değil de, ortağı ile tanışma fırsatım oldu. İşyerinde internet olmadığı için foruma giremediğinden bahsetti. Bir başka sefere belki Ayhan beyle de tanışırız.

Herşey iyi güzeldi de benim Gebze açısından memleketime nazaran alışamadığım bir husus var. Bu durum Doğa'da da pek farklı değildi. Benim beklentim bir dükkana girdiğimde tüm fiyatların açık ve net olması. Akvaryum üstlerine küçük ve nazikçe Cd kalemleri ile fiyatların yazılması. Bu işlem yapıldığında her bir türün ve ürünün fiyatlarını tek tek sormak zorunda kalmayacağım. O anki ayıracabileceğim bütçeme göre daha rahat hesap yapabileceğim.  Bir diğer husus ise fiyatlar. Belki bu durum Marmara bölgesi açısından normaldir ama Gebze'de gezdiğim tüm akvaryumcularda fiyatlar Kütahya-Bursa-Eskişehir'e kıyasla biraz fazla (Canlılarda bir buçuk, iki kat fazla ama malzemeler uygun). Bu durum belki de satışlarının azlığından ve sürüm yapamamaktan kaynaklanmaktadır. Şu da varki fiyat fazla olursa, satış az olur. Yumurta-tavuk misali. Sonuçta esnaflar ve ayakta kalmaları gerekmekte. Dolayısıyla belirledikleri kendi politikalarına pek de bir şey diyemeyiz.

Geçen ay tamamen boşalttığım tankımı bir kaç hafta içinde içine canlı koymaya hazır hale getireceğim. Bu anlamda uzun süredir akvaryumcularını gezdiğim Gebze'de zengin çeşitli bir dükkana  (forum sayesinde) denk gelebildiğim için yine de mutluyum. Çeşitlerinin artması ve fiyatlarının azalması dileklerimle ;)
mustafa6222012-02-15 22:21:46

dameÇevrim Dışı

dameÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2012 14:43

Bu güzel yorumlar çin çok teşekkür ederim dükkanı elimizden geldigince güzel yapmaya çalıştık ortagım ve ben ama dükkan benım düşüncelerimi ve hayallerimi karşılayamıyacak durumda olmasından dolayı doga akvaryumu ortagıma devretmiş durumdayım yeni dükkan arayışındayım inşallah kısmet olursa bu sefer daha büyük vede dahada fazla çeşitle aynı zamanda uygun fiyatlarla tekrar karşınızda olucam formdan duyurucam açılışı ..

dame2012-02-17 14:45:29

fimusÇevrim Dışı

fimusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2012 19:07
Gayretleriniz için teşekkürler Ayhan Bey. Yine de Gebze bölgesi adına güzel bir noktaya gelebilmişsiniz. Bu durumda bizde sabırsızlıkla sizden yeni haberler bekliyor olacağız. Kolay gelsin...

Umut KandemirÇevrim Dışı

İl: Ankara
Umut KandemirÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2012 20:05
http://www.akvaryum.com/Akvaryumcular/ buradan bakabilirsin.

hayro5858Çevrim Dışı

İl: Istanbul
hayro5858Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2012 23:16
Mustafa beye aynen katılıyorum her harfne gecenlerde balık almaya gittim 2 tane dişi sp aldım (tane) 15 ytl den 1 kuruş bile inmedi orda duran hacı abi bu biraz canımı sıktı biraz daha esnek oluna bilir diye düşünuyorum.ama çeşit ve kalite  olarak gebzede bence 1 numara bir yer

dameÇevrim Dışı

dameÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 17:59

Şuanda eski ortagım dükkanda benimle baglantısı kalmadı dükkanın arkadaşlar bilginiz olsun istemedigim bazı olaylar olmuş bu yüzden herkez bilsin benim dükkanla uzaktan yakından ilgim kalmadı saygılar.

dame2012-02-24 01:42:03

SerhannÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Sakarya
SerhannÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 03 Mart 2012 10:14
Bahsettiğiniz As Petshop 'un üst sokağında oturuyorum ara sıra uğrar yem alırım eksiklerimi gideririm gayet iyi huylu bir sahibi var. Pek soru sorma huyum yoktur araştırarak bulmayı severim pek soru yöneltmedim ama çok samimi şekilde sorularıma cevap veriyor oldukça güzel bir mekan herkese öneririm.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2012 23:23
Geçen hafta Haluk Abi'nin dükkanına gittim, o kadar kötü biri gibi gelmedi bana. Hatta memnun kaldım. Ama kötü bir zamanına denk gelince farklı tavırları oluyor olabilir. Gerçi tüccar kişinin ruh halini müşteriye göstermemesi gerekir, ama bu da ayrı bir konu. Herneyse, yavru akvaryumum için ufak bir ağaç kökü ve üzerine sarabileceğim bir bitki istedim. Hemen çıkarıp getirdi, bitkiyide üzerine şu şekilde bağlayabilirsin vs. şeklinde açıklama yaptı, gerçi biliyordum ama yardımcı olmaya çalışması iyi birşeydi bence. Hakkında yazılmış mesajlar bayağı bir erken tarihte yazılmış, ben mesajlardan uzun bir süre sonra gittim , artık yanında yardımcısı da var, ona göre..

Ha birde; GT balığı yavrusu arayan varsa bana ulaşabilir. Ticaret vs söz konusu değil, tamamen hediye. Yavrular telef olmasın diye bulundukları akvaryumun suyundan da bir miktar vereceğim. Balıklar o kadar çok yavrulamaya başladılar ki nereye koyacağımı şaşırdım. Arayan varsa hiç çekinmesin.

Beğenenler: [T]183743,farukdd[/T]

KyomasterÇevrim Dışı

KyomasterÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2013 09:15
Asakvaryum daha aşağı bir yere taşınmış. 3-4 tane akvaryum var ve balıklar acınası halde. Yeni setler sipariş etmiş fakat gelmemişti daha. 

aminoasidÇevrim Dışı

aminoasidÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2013 15:42
Arkadaşlar merhaba, sitenin yenı üyelerindenim. Mesajları söyle bir gözden geçirip okudum. Çoğu çok eski tarihli tekrar söyle bir soru sorsam. Geçen süre içerisinde gebzede ki arkadaşlardan yeni alış veriş yapabileceğimiz dükkan tavsiyesi nerelerdir. Ben gebzede çok patshop biliyorum. Ama sürekli Kuşçuoğlu denilen haluk abiden alışveriş yaparım. Kanarya beslediğimden balık tarafına pek bakmışlığım yoktur. Tek tek dükkanlarımı gezsem bilemedim. Ayrıca haluk abi şöyle böyle bilemem ama bu adamlar gebzenın en eski kuscusudur, Kuş satanlarıdır. Adamda yılların yorgunluğu olabilir. Boş soru sorana boş cevap vermek bizim huyumuzda var. Hiç unutmam bi vatandaş abı balık aldık ölüyo dedi. Haluk abıde ölecek ki bizde balık satalım. Hiç olmezse kıme satacağız demişti. Eskiden kalma bir akvaryumum vardı dün bodrumda aradım bulamadım ya attık yada biri aldı.Akvaryum almak icab edebilir. Gidilebilecek dükkan tavsiyesinde bulunana şimdiden teşekkürler.

noshmptyÇevrim Dışı

noshmptyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2016 18:33
Kimse yokmu :)

coolbitesÇevrim Dışı

coolbitesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2016 20:31
Kime bakmıştınız? [:D]