Hava Motoru

japon 57Çevrim Dışı

İl: Istanbul
japon 57Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2024 23:10
Merhaba arkadaşlar ben yeni hobicilerdenim bende 10 lt akvaryum var bir adet yaklaşık 5 cm boyunda japon balığı var akvaryumda iç filtre ve hava taşı var benim sorum şu olacak hava motoru dolabın içine koysam ses yapmaması için oksijen üretmede sıkıntı olurmu yardımcı olursanız sevinirim.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

emiryilmazzÇevrim Dışı

İl: Istanbul
emiryilmazzÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2024 23:17
[QUOTE=japon 57]Merhaba arkadaşlar ben yeni hobicilerdenim bende 10 lt akvaryum var bir adet yaklaşık 5 cm boyunda japon balığı var akvaryumda iç filtre ve hava taşı var benim sorum şu olacak hava motoru dolabın içine koysam ses yapmaması için oksijen üretmede sıkıntı olurmu yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOTE]
Merhaba öncelikle herkesinde diyeceği gibi bence Japon yerine daha cok o tankta yasıyabilecek bir canlı koyun hayvan yasasada iyi sartlarda yasaması gerek size önerim betadır yine tam litresi tutmuyor ama en uygunu o gibi sorunuza gelicek olursak hava hortumları cıkmıyor ve ezilmiyorsa istediğiniz heryere koyabilirsiniz

Beğenenler: [T]230278,Rhyno[/T]
Teşekkür Edenler: [T]242655,japon 57[/T]
+1: [T]242655,japon 57[/T]

HOPPALAÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
HOPPALAÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2024 01:40
Merhabalar. Japon balığı küçük akvaryum türü değildir. Geniş yüzey alanı, hacim ister. En az 40-50 litre gerekiyor.

Sorunuza gelecek olursak bir problem olmaz. Hava motorunda mutlaka çek valf kullanmayı unutmayın.

JotaReis007Çevrim Dışı

İl: Izmir
JotaReis007Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2024 02:37
Beta balığı hem akvaryumunuz için daha uygun hem de hava açısından daha dayanıklı bir canlıdır. Havayı veren hortum ezilip katlanmasın buna dikkat edin ve akvaryumun suyunu elektrikten uzak tutun yeter. Sağlıklı hobiler dilerim.