İşte Amerikan Rüyası

Emre KaradumanÇevrim Dışı

İl: Istanbul
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 14:05
Üsteki akvaryum boşa düştü (325 lt) yeni türleri bekliyorum  

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 14:06
Emre, içindekilere ne oldu?

Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 14:18
Alttaki akvaryuma transfer oldular bir kısmınıda ümitten aldığım setin bir katına koydum Heroinleri elden çıkardım .Üsteki akvaryumu dipte bazalt kum ve bitkil akvaryuma çevirmek için boşalttım.Yeni sakinleri herzamanki gibi toprak yiyen tekir ve barbunlar olacak baba
Tabi bulabilirsem mızrak ve kribensis türleride cabası.

dr.aquaÇevrim Dışı

Özel Üye
dr.aquaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 15:44
[QUOTE=Mr.DIAMOND]Umut ; hoplarchus psittacus (yeşil papağan) isteyen olmadı herhalde, çünkü listede göremedim.[/QUOTE]

Bu balığın singapur veya taylanttan gelceğini hiç sanmıyorum. Ben de mızraklardan istiyordum malesef olmayacak gibi.. Almanya veya Çek ithalatı lazım

DemasoniloverÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]6521,2[/B]
İl: Mugla
DemasoniloverÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 15:52
Yeşil papağan resimlerden oldukça alımlı bir balık görüntüsü ortaya koyuyor, olurda bir dahaki listeye girerse bende ilgilenirim.

UzumakiNarutoÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Hatay
UzumakiNarutoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 16:05
Hoplarchus psittacusun bulunduğu bir karma. İçindeki türlerde çok güzel Heckelii, Rotkeil, Gold severum, Altifronsa benzettiğim bir toprak yiyen.

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=QbGFnlxdmNY[/VID]

Burda da kur yapan bir çift var, tank çok büyükmüş ya. Emre abi tam bizlik bir karma toprak yiyen dolu.

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=VbSN0G90D44[/VID]

GhastLyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Içel
GhastLyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 16:07
[QUOTE=Köksal Gürkan]
Hobiye katkı sağlama işi Cenk'in Almanya'dan özel çabalarla orjinal RT getirip hediye etmesi şeklinde olmaz. Bunlar çok özel katkılardır. Buradan Cenk'e bu girişimi için bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bir ithalatçının veya akvaryumcunun yurtdışından senin, benim, bir başkasının istediği balığı getirmesi, bir üreticinin belli bir türü üretip yaygınlaştırması, bilinen türleri uygun fiyatla satması hobiye katkısağlamayacak da ne olacak? Katkı sağlamalarını beklerken nasıl bir beklenti içindesin?
Bu konunun yeri burası değil. O yüzden gerekirse özelden devam ederiz.
Kendi adıma hobiye sağladıkları katkılar adına hepsine teşekkür ederim.
[/QUOTE]

Sizin, benim isteğimle getirenler sadece ticari amaç gütmeyen kişilerin yaptığı şeyler yazımda belirttiğim gibi dikkatli okursanız anlaşılır.Bu kişileri ben de adıma tebrik ediyorum tabi.Neyse dediğiniz gibi konuyu burada uzatmaya gerek yok, cevap hakkı doğduğu için yazdım.

Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 16:13
Aynen Sergen dün Cenk abinle telefonda konuştuk uzun uzun y.papağanı övmüştü.Valla Cenk az bile övmüş bu balık üzerine yeni akvaryum kurulup karma yapılır gerçekten çok güzel.

Videolar süper Sergen bu arada eline sağlık.
Akvaryum.com2011-05-13 16:33:59

Cenk BildirÇevrim Dışı

Özel Üye
Cenk BildirÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 19:28
Sergen eklediğin  videoları seyrede seyrede bir hal oldum çok güzel hayvanlar maşallah.
Bu arada şunu farkettim aslında 2 videodaki balıklar ve tank aynı sadece dekor değişmiş.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 19:29
Merhabalar.
Paylaşımlarından dolayı herkese çok teşekkür ederim. Resimleri kurcalarken Umut'la (Really) astrol modda hızlıca yeni tür ararken çektirdiğimiz resmi buldum. 

Uploaded with ImageShack.us

ReallyÇevrim Dışı

[C]4,1,10135[/C] [B]3329,2[/B] [B]2829,3[/B]
İl: Ankara
ReallyÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 20:39
[QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.
Paylaşımlarından dolayı herkese çok teşekkür ederim. Resimleri kurcalarken Umut'la (Really) astrol modda hızlıca yeni tür ararken çektirdiğimiz resmi buldum. 

Uploaded with ImageShack.us
[/QUOTE]

Bende bu fotolar yoktu abi hatırladım şimdi :) Çeken de Sarp veya Aycan abi (elephantnoises) olmalı.  Göl de Kosta Rika daki Lago Isabello, yeni Parachromis türleri arıyorduk =) Halk arasında Eymir gölü de denir =) Arkadaşlar buradan bir tür sazan yakalayıp getirmişlerdi de 30 lt de 2 hafta bakmıştım. Davranış olarak japonlara çok benziyordu. Ankara'da olup ODTÜden bir tanıdığı olan akvaristlere tavsiye ederim bu mekanı. Ben kilolarca dekor malzemesi toplamıştım buradan. Şu Ankara'nın soğuğu olmasa ben taşını toprağını amerikan yapmıştım çoktan :)

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2011 23:57
Yok yok Sarp ders veriyordu. Makine tripotta çekim süreside 15sn gibi bişeydi. O dediğin sazanın türü kadifedir. Her sazan gibi sadece otçul beslenmez. Diyetinde proteinin ağırlığı fazladır. Hatta o gün o sazanları suya salmıştık :)

KarabeYÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]15066,2[/B]
İl: Antalya
KarabeYÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 11:56
QUOTE=Köksal Gürkan]Umut, getirilecek türler ve çabaların konusunu takdir ediyorum. Ancak bazı türler konusunda çok da emin değilim. Çünkü zaten şu anda var ama ilgi yok. Black Belt, Surinamensis, Balzanii, Steel Blue, Kolombiya Tetra, Buenos aires tetra var ama hala satıcıda/akvaryumcuda bekliyor.

[/QUOTE]

Köksal abi, ben valla istanbulda olsam hertürlü alırım. Ayrıca Cihat'ın fiyatları bana yüksek gelmesi, artı bir de kargo maliyeti yüzünden pek yanaşmıyorum. Özellikle geop türleri için. Biliyorsunuzdur, sağolsun Görkem ve Önder abi uğraştılar yardımcı oldular balıkları yolladılar bana. Ama kargocu bitirdi beni. Onuda hesaba katmak gerek abi.
Ayrıca zamanında 3-4 ay öncesine balzaniyi istanbulda daha uyguna satan yer vardı. Şimdi bittiği için galiba ilanlarını göremiyorum.
Saygılar.

Edit: Bilgilendirme.
Ayrıca Cihat kardeşim sakın dediğim yanlış anlaşılmasın. Benim düşüncem bu şekilde.

Arkadaşlar yine güzel fotoğraflar yakalamışken sizlerle paylaşmak istedim. Buyrun gözünüz gönlünüz açılsın dicem. İnşallah beğenirsiniz.

Carpinte dişim ve yavruları. Bugün yavrular ilk yüzme deneyimlerini kazandılar.

Çikolatamdan kareler

Paratheraps Guttulatus'um. Önder abi iyi bakmışmıyım? Yorumunu beklerim

Rotkeil'im. Görkem abi ellerinden öper

Babaaaa Sajikaaaaa Kendisi taze baba olduğu için.
KarabeY2011-05-14 21:36:18

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2011 23:00
Celal balık güyüdükçe değişmeye başlamış guttulatus olduğu hakkında tahmin yürütüyordum ama şu andaki fotoğraflara bakınca fenestratus olduğunu düşünüyorum bendeyken bantlar bu kadar belirgin değildi ayrıca kafa çok fazla kızarmış fenestratus tanıtımındaki fotoğraflara da bakarsan bana hak verirsin Vieja-paratheraps türleri süpriz yumurta gibi ne çıkacağı belli olmuyor. Vieja2011-05-14 23:14:25