İşte Amerikan Rüyası

onuribrahimÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]13189,2[/B]
İl: Ankara
onuribrahimÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2014 09:05
Kendime istiyorsam adam değilim :) sen benden daha iyi biliyorsun kimin istediğini. :) Cenk Bildir2014-06-25 16:27:15

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2014 09:27
[QUOTE=Onur Nergiz]Maalesef o fotoğraftaki balık artık hayatta değil. Ancak Mo'nun zonatum'un yayılmasına vesile olduğunu düşündüğüm efsane fotoğraflarından. Geçmiş yıllarda sıkça paylaşıldı ve üstüne konuşuldu. Şuan buraların böyle sessiz olmasına bakmayın , bir zamanlar forumun efsane konusuydu Amerikan Rüyası. Şuan orta Amerika cichlidlerini besleyen göreceli olarak büyük bir kısım hobici (bende dahil)ara verdiler. Ama biliyorum ki kimse asla tam olarak vazgeçemeyecek bu asil türlerden. Zonatumun ve diğer tüm nadir türlerin ülkemize girmesine öncülük eden Cenk (Bildir) abiye tekrar tekrar teşekkür etmek lazım. Ben zamanında yaptıklarını asla unutmayacağım şahsen. İnşallah bu nadir ve güzel cichlid familyası zamanla ülkemizde hak ettiği konumu alır ve üretilip yaygınlaşır.[/QUOTE]

Şu dönemlerde Tanganyika türlerini besliyor olsam da Amerikan vazgeçilecek bir şey değil şimdiki balıklarım da hala Amerikan türlerinin özelliklerini arama başladım Tanganyika maceram fazla uzun sürmeyecek gibi.

CHETEZÇevrim Dışı

[B]10568,3[/B]
İl: Izmir
CHETEZÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2014 09:35
Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı hesabı,biz de diğer maceralardan sıkılıp Orta Amerikan ağır sikletlerine dönüyoruz.. 

Hakan ÇapcıoğluÇevrim Dışı

Özel Üye
Hakan ÇapcıoğluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2014 11:06
[QUOTE=CHETEZ]Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı hesabı,biz de diğer maceralardan sıkılıp Orta Amerikan ağır sikletlerine dönüyoruz.. [/QUOTE]

Ben hiç ayrılmadım ki 

Mehmet0011Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Adana
Mehmet0011Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2014 20:15
Herkes bırakıp gidecek ben tek kalacağım diye çok korkmuştum...  Ne kadar doğru tercih yaptığımı bir kez daha anladım. Mehmet00112014-06-24 20:16:37

Onur NergizÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]10751,2[/B] [B]7454,3[/B]
Onur NergizÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2014 22:19
Ne yalan söyleyeyim sanırım bende tekrar dönüyor gibiyim. Gerçi ben hiç tür değiştirmedim ki , sadece aylardır boş akvaryuma bakıyorum. :) Bu sefer iri türlerden ziyade orta boyutlu kuzey- güney karması düşünüyorum ama belli de olmaz tabi. :)

CİHAN044Çevrim Dışı

Özel Üye
CİHAN044Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 00:32
Arkadaşlar bu akvaryumları bozup değişik maceralar arayınca hep söyledim kısa zamanda tekrar bu balıkları besleyecekler diye.Biraz iddialı olacak ama bu iri kıyım balıklara alışan gözler kolay kolay başka balıklardan zevk almaz. Bu yüzden geri dönüşler devam edecektir.

DoktorÇevrim Dışı

DoktorÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 00:58
Ben betta beslemelerini öneriyorum arkadaşların. :) Latife bir yana Cihan bey'e katılıyorum. İmkan ve şartlar olgunlaşınca her zaman hobiye yönelim söz konusu olacaktır. 

oceanmistÇevrim Dışı

Özel Üye
oceanmistÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2014 23:41
Ustaların dönme zamanı geldi geçiyor, üstelik bulunmaz türler ayağımıza kadar gelmişken. oceanmist2014-06-26 20:45:51

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2014 15:18

Kişisel sebeplerden foruma yazmıyorum. Bir süre daha dönmeyi de düşünmüyorum. Ancak hala amerikancıyız, hobiden de ayıcıklardan da kopmadık.

1 ay kadar şehir dışında olacağım, sonrasında bir isteği olan, sorusu olan her zaman mesaj atabilir. Evime gelebilir, ağırlamaktan yeni türlerimi göstermekten, paylaşmaktan memnun olurum. Çekirdek kadro ile zaten telefonda konuşuyor, dışarda görüşüyoruz.

Herkese sevgiler...

CHETEZÇevrim Dışı

[B]10568,3[/B]
İl: Izmir
CHETEZÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2014 16:21
[QUOTE=Gürkan Hoca]

Kişisel sebeplerden foruma yazmıyorum. Bir süre daha dönmeyi de düşünmüyorum. Ancak hala amerikancıyız, hobiden de ayıcıklardan da kopmadık.

1 ay kadar şehir dışında olacağım, sonrasında bir isteği olan, sorusu olan her zaman mesaj atabilir. Evime gelebilir, ağırlamaktan yeni türlerimi göstermekten, paylaşmaktan memnun olurum. Çekirdek kadro ile zaten telefonda konuşuyor, dışarda görüşüyoruz.

Herkese sevgiler...
[/QUOTE]
Gurkan abi senin kinalilardan birini rica ediyorum senden,koskoca Izmir'de kinali yok..Valla nazar degdiririm yoksa
  Iyi tatiller bu arada...
CHETEZ2014-06-26 16:47:32

Mehmet0011Çevrim Dışı

Özel Üye
Mehmet0011Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2014 16:38
[QUOTE=Onur Nergiz]Ne yalan söyleyeyim sanırım bende tekrar dönüyor gibiyim. Gerçi ben hiç tür değiştirmedim ki , sadece aylardır boş akvaryuma bakıyorum. :) Bu sefer iri türlerden ziyade orta boyutlu kuzey- güney karması düşünüyorum ama belli de olmaz tabi. :)[/QUOTE]
Onur okulda tatil bir an önce kur artık akvaryumu. Bence çok istikrarlı bir tank kuracaksın. Çünkü bu kadar düşünmeye böylesi yakışır.

[QUOTE=CİHAN044]Arkadaşlar bu akvaryumları bozup değişik maceralar arayınca hep söyledim kısa zamanda tekrar bu balıkları besleyecekler diye.Biraz iddialı olacak ama bu iri kıyım balıklara alışan gözler kolay kolay başka balıklardan zevk almaz. Bu yüzden geri dönüşler devam edecektir.
[/QUOTE]
Kesinlikle Cihanın orta amerikandan ayrılanlar mutlaka tekrar dönecekler dediğine ben şahidim. Her zamanki gibi yine haklı çıktın Cihan.

selsorÇevrim Dışı

Özel Üye
selsorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2014 17:21
Tekrar Amerikana dönen arkadaşlar 1 adet Jaguar, 1 adet Gr.Terror benden hediye.
Hatta 1 adette Jack Dempsey.

Admin arkadaşlar hemen kızmayın ücretsiz ilanlara özel üye olmadığım için açamıyorum. :)

legionÇevrim Dışı

legionÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2014 17:25
Bende 2 gün önce 1 jaguar 1 midas 1 ateşkafa 1 jack dempsey hediye ettim.arkadaş 2 metrelik melek tankını bozup ağır sıklete dönüş yaptı.