İşte Amerikan Rüyası

Eren de CarlosÇevrim Dışı

İl: Hatay
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 01:22

Eğer tür getirtebilsek tabi ki dovii ve festae yi isterim ama bence BLACK NASTY idi unutmamak gerek çok sevdiğim bir balık

Bu arada amerikan değil ama Polleni de varmmıdır acaba :)

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

SalemÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
SalemÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 02:15
Fazla hayal kurmaya başladım bu sıralar...
Mesela Ümit abiye Dovii versek bunlardan sen yavru alacaksın, dovii yavrusu isteyen sana gelecek desek. Umut'a trimaculatus versek falan Tebessüm
Aradığım türleri bulamamak pek sinir bozucu açıkcası.
Gerçi piyasada aradığımız herşeyin bulunmuyor oluşu işlere heyecan katmıyor değil. Yeni türlerin gelişini takip etmek zevk katıyor aslında hobiye. Ama biraz hız vermek lazım...

Dovii ile festae gerçekten kanayan yaralarımız Dil%20Çikarma Ama RD veya Papağan geni olmayan midaslar da görmek istiyorum.

Sizce hangi türler ?

BossÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
BossÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 04:12
Dovi gelirse kesinlikle üretirim elimdeki fesataler ürerlerse sanırım bir nebzede olsa yaralarımıza pansuman niteliğinde olabilir kanaatindeyim,bu arada salvini yavrularımın büyümesini 4 gözle bekliyorum.

Umut KatipoğluÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
İl: Izmir
Umut KatipoğluÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 08:47
[QUOTE=UnleasheaD] Öncelikle herkese merhaba,

Bende 400 litre akvaryumda karma Amerikan bakıyorum. İlk etapta bulabildiğim tüm balıkları almaya çalıştım. İlk başlarda akvaryumda bazı ölümler olmasına rağmen çok şükür son zamanlarda hiç balık kaybım olmadı. Bu akvaryumda yaşadığım aksilik ise nedense balıkların yavaş büyümesi oldu. Bununda nedeni sanırım su değişimini az yapmam. Zaman bulamadığımdan dolayı ancak ayda 1 su değişimi yapabiliyorum. Akvaryumda baktığım türler şunlar;

2 Astronot
4 Jack Dempsey
3 Severum
2 Texas
1 Melek
2 Midas
4 Pengasus

Bunlardan herhangi birilerini istediğim zaman çıkartabilirim. Aktarabileceğim başka akvaryumlarda var. Bir tanede resim koyuyorum ancak telefon ile çekildiği için malesef kalitesi çok düşük.

[/QUOTE]

Jack Dampsey, Midas ve Teksas denk güçte gibiler. Melek bunların arasında narin kalabilir. Güney amerikanlarla bir arada uygun hacimli tanklarda bakılabilir. Ancak bu tank için pekte uygun değil gibi, üstelik tek başına. Pengasus birçok yönden bu tanka uygun bir canlı değil. Bence havuzlarda veya devasa tonajlı ve uzun ölçüde tanklarda bakılabilir (3-4 ton/3-4 metre). Astronot tek başına beslenmesi tercih ve tavsiye edilen bir türdür. Severum gibi türlerle uygun şartlarda bakılabilse de Midas, Teksas ve Jack D. gibi türlerle bir arada bakılması sonucunda bir çok problem çıkabilir.

aybars034Çevrim Dışı

aybars034Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 10:06

buda benim midasım:))

SalemÇevrim Dışı

Özel Üye
SalemÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 10:47
Bu arada Jack dempsey Midas ve Texas bence aynı sertlikte değiller. Midas açık ara fark ile diğerlerinden üstün gelecektir. Texas beslemedim fakat gerek besleyenlerden edindiklerim gerek ise jack dempsey beslemişliğimden bildiğim onun da JD ye göre daha agresif olabildiği yönünde...

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 19:28
Amarillo
Büyük olasılıkla erkek, tüpçük ince, sivri
Malesef şimdilik kızımın odasına pembe alıp kandırarak yerleştirdiğim küçük akvaryumda kalıyor, hafta içi 200 litre bir tank alıp nakledeceğim..
misterno2010-10-23 19:29:11

Meiyes44Çevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Yurtdisi
Meiyes44Çevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 19:44
[QUOTE=misterno]Amarillo
Büyük olasılıkla erkek, tüpçük ince, sivri
Malesef şimdilik kızımın odasına pembe alıp kandırarak yerleştirdiğim küçük akvaryumda kalıyor, hafta içi 200 litre bir tank alıp nakledeceğim..
[/QUOTE]
Hayırlı olsun.Masallah  Yeni geldiğindendir heralde adapte olamamış daha o tanka adapte olması beklenemez zaten ama sağlıklı görünüyor en önemlisi de bu.Keşke yanında bir dişi de olsaydı.200 Litrede iyi bakımla çok güzel hal alır.Sağlıklı büyütmeler Iyi
GhastLy2010-10-23 19:45:02

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 19:51

İlk geldiğinde çok kötüydü, 1 haftada ancak bu kadar toparladım. Çizgileri yeni yeni çıkmaya başladı, dediğin gibi bir süre sonra iyice güzelleşecektir..

Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 19:52
Gerçekten çok güzel bir balık amarillo tebrikler...

[QUOTE=Salem]Bu arada Jack dempsey Midas ve Texas bence aynı sertlikte değiller. Midas açık ara fark ile diğerlerinden üstün gelecektir. Texas beslemedim fakat gerek besleyenlerden edindiklerim gerek ise jack dempsey beslemişliğimden bildiğim onun da JD ye göre daha agresif olabildiği yönünde... [/QUOTE]
Size katılmıyorum jd beslemedim ama şuan texas ve midası aynı akvaryumda bakıyorum.Dişi texas kendi boyutundaki midasımı ve diğer tüm balıkları dövüyor.Bence kesinlikle texas midasa göre çok daha agresif

[QUOTE=aybars034]

buda benim midasım:))
[/QUOTE]
OO harikaymış gerçekten ama vücut kısa gibi papağan kırmasımı acaba?

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 20:02
Eren çok dikkatlisin, bravo. O midas gereğinden fazla kısa, ebeveynlerde papağanlık olduğu belli.
Bu arada texas midasın eline su dökemez. Midasın; sert türün yumuşak başlı bir bireyi olabilir, ama er geç midaslık yapacak, diğerlerine kendini gösterecektir.

Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2010 20:37
[QUOTE=misterno]Eren çok dikkatlisin, bravo. O midas gereğinden fazla kısa, ebeveynlerde papağanlık olduğu belli.
Bu arada texas midasın eline su dökemez. Midasın; sert türün yumuşak başlı bir bireyi olabilir, ama er geç midaslık yapacak, diğerlerine kendini gösterecektir.
[/QUOTE]
Teşekkür ederim.Dediğiniz gibi benim midasım diğerlerine göre daha yumuşak olabilir.Çünkü daha önce başka bir midas besliyordum ve gerçekten çok çok agresifti.Balığı verip uzun bir süre  sevmeme rağmen midas almamıştım.Ama bu öyle değil,sakin.Akvaryumda kendince geziyor dişisine kur yapıyor ama maalesef dişi texasım kur yapmalarına engel oluyor.Büyük ihtimalle midası eş seçti ama midas onla çifleşmek istemiyor.

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2010 00:29

izzettanjuÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
İl: Mugla
izzettanjuÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 24 Ekim 2010 00:41
[QUOTE=misterno][/QUOTE]

Bu küçük pembe akvaryumda karizmayı fena çizdirdik der gibi bakıyor...Tebessüm