Japon la Velifera aynı tankta olması mümkünmü

foreseenÇevrim Dışı

İl: Istanbul
foreseenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2014 16:01
selamın aleyküm arkadaşlar benim2 tankım var 1 tanesi 40 litrelik bitanesi 100 litrelik 4 gün önce 4 tane japon ve 3 velifera 2 erkek 1 dişi , bir moli çifti beyaz aldım 

ilkten japonları 40 litreliğe koydum velifera ve molileri 100 litreliğe koydum ama sonra gördümki beyaz moli erkeği akvaryumda hiçbir balığa huzur vermıyor saldırıyor ondan sonra japon balıklarınıda attım 100 litrelik tanka , japonlarada saldırıyo şimdi o moli çiftini 40 litrelikte baş başa bıraktım 100 litrelik tankta 4 japon boyları 4 cm ve 3 velifera boyları 4 cm yine 2 tanede çöpçü bakıyorum ilkten erkek kırmızı velifera biraz japonları hırpaladı sonra alıstılar yaklasık 4 gün oldu şuan bi sorun cıkmadı sizce normalmi japonlarla veliferaların bir arada yaşaması bir de bişey sorucam 1 kırmzı velifera yeşil dişiyle çiftleşirmi o kırmızının eşi yok ona eş alıcam hafta sonu

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

YYILDIZ51Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Nigde
YYILDIZ51Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2014 16:06
Velifieralar canlı doğum yaparlar.Japon balıkları yavruları yer.Velifieralar çiftleşme aşamasında çok agresifleşirler.Japonlara dirlik vermezler.Yaşam koşulları farklıdır. 

YusufÇevrim Dışı

İl: Ankara
YusufÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2014 16:52
Velifiera'lar yavru yaptıkça Japon'lar yavruları yiyecektir.Ve de su şartları yüzme mesafesi vb.Farklıdır aynı akvaryumda bulunduramazlar.

foreseenÇevrim Dışı

foreseenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2014 17:36
peki hemenmi yiyolar birde veliferanın hamile olduğunu nasıl anlıycam başka tanka alıyım

BadWolfÇevrim Dışı

Özel Üye
BadWolfÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2014 10:47
Türkiyede velifera bulmak zordur. Burdan yola çıkarak, acemiliğinizi de göz önünde bulundurarak size velifera değil yelken yüzgeç molly sattıklarını düşünüyorum. Aynı yerde olmazlar. Evet safkan veliferanız olsaydı bakabilirdiniz. Çünkü safkanlar 15 cm ye kadar büyüyebilirken, tuzlu suda veya cichlidlerle de bakılabiliyor. Ama mollyler için bu söz konusu değildir.  Japonlarla birbirlerini parçalar dururlar. Zaten bu tarz canlılarda (molly, velifera ve kılıç kuyruk) 2 erkek alınmaz. Tek damızlık erkek alınır ki ikinci haşat olmasın. 
Gerçek velifera:

Yelken yüzgeç molly:

Ferhat hstrkÇevrim Dışı

İl: Izmir
Ferhat hstrkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2014 20:08
veliferalar çok serttir 
Bilirim japonlar ölür yazık olur.

umutgunayÇevrim Dışı

Özel Üye
umutgunayÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2014 10:15
Birincisi Japon Balığı ile Canlı Doğuran bir arada olmaz olmamalıdır.
İkincisi aldığınız balıklar Velifera ve Moliler aynı cinsin yakın türleridir. Birbirleriyle çiftleşirler. 2 erkek velifera, 1 dişi velifera ve 1 çift moli demişsiniz. Bu durumda 3 erkek 2 dişi balığınız var ki bu balıklar normalde tek erkekli harem sisteminde yaşarlar. Yani 1 erkeğe birkaç dişi düşecek şekilde olmalıdır. Kavgaların sebebi budur