Kılıç Kuyruktan Rekor Yavru

omarfako2Çevrim Dışı

İl: Burdur
omarfako2Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2013 21:37
Süper ya çok doğurgan bir balıkmış gerçekten damperlei kamyon gibi.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

transalp90Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
transalp90Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2013 18:16
Bende  3 aydır  besliyorum en fazla 40 civarı yavru aldım ama  yavruları büyütmek zor ayrı akvaryuma koyuyorum yavruları ama  çabuk ölüyorlar ve  geç büyüyorlar.Bu arada 2e 10d  aldım ama 2 dişi öldü.Ama görsel olarak mükemmel balıklar.Hatta  bursada  yavru satan varsa  dahada  alabilirim.

bitkici1Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
bitkici1Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2013 18:26
2-3 ay önce you tube'de bir video izledim. Dişi kılıç 400'den fazla yavru doğuruyor, bir kısmını yemesine müsaade ediyor, geri kalan yavru 400 adet. Tekrar aradım ama videoyu bulamadım. Merak edip bulan olursa buraya da eklerse güzel olur.

malawi_cheartÇevrim Dışı

İl: Ankara
malawi_cheartÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2013 20:04
Damızlık olarak yetiştirilen kılıçlardan rahatlıkla 200 üzeri yavru alınabilir ileriki yaşlarda çok yaşlı olmayan(4 yaşını geçmemiş) 10-12 cm civarı iyi gene sahip dişiler 350-400 yavru verebilir.

RarabomaÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
RarabomaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Haziran 2013 21:30

Valla arkadaşlar bu molide gayet iyi yavru vermiş karnına baksanıza patlıcak gibi.

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=kaQ5r7fw8aw[/VID]

Raraboma2013-06-09 21:30:13

aslan_kralÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kayseri
aslan_kralÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2013 11:40
    Önemli olan kılıç kuyruktan 88 yavru almak değildir, önemli olan o 88 yavruyu nasıl büyüttüğündür...
Benim damızlık fantom ay kuyruklu kılıçlarım bir günde hepsini boşaltamıyor doğum 2 gün sürüyor zaten. 

akvaryumjuÇevrim Dışı

akvaryumjuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2013 14:24
Merak etmeyin 88 balığın hepsi iyi büyümeye devam ediyorlar ölü yok :) Nakata2013-06-11 13:36:21

Umut BaşarÇevrim Dışı

Özel Üye
Umut BaşarÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2013 15:34
Bence fotoğraf ekle profil fotoğrafı (avatar) ekle abi. Ama cidden bana kardeş diyen hiç yok. Keşke olsa ama malesef yok herkes abi diyor kendimi yaşlanmış hissediyorum :))

malawi_cheartÇevrim Dışı

malawi_cheartÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2013 18:33
[QUOTE=Raraboma]

Valla arkadaşlar bu molide gayet iyi yavru vermiş karnına baksanıza patlıcak gibi.

[/QUOTE]
Balığın velifera olduğunu ayrıca belirtmek isterim ki yine damızlık olarak yetiştirilmiş bir velifera rahatlıkla 60 üstü yavru verebilir tabiki karnın bu kadar dolması en çok beslenme ve genlerle alakalı.

RarabomaÇevrim Dışı

RarabomaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2013 21:03
[QUOTE=malawi_cheart] [QUOTE=Raraboma]

[/QUOTE]
Balığın velifera olduğunu ayrıca belirtmek isterim ki yine damızlık olarak yetiştirilmiş bir velifera rahatlıkla 60 üstü yavru verebilir tabiki karnın bu kadar dolması en çok beslenme ve genlerle alakalı.
[/QUOTE]
Velifera dişisi olduğunu hiç düşünmemiştim.Başlıktada molly yazında...demekki balığın sahibide velifera dişisi olduğunu bilmiyor.Peki sami bey bir balığın molinin dişisimi velifera dişisimi olduğunu nerden anlayabiliriz.

malawi_cheartÇevrim Dışı

malawi_cheartÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Haziran 2013 00:14
Kaba vücut şekli(özellikle bel yapısı),kafa(özellikle ağız yapısı) yapısı ve sırt yüzgeçten anlaşılabilir,ayrıca doğan yavrular bir moli yavrusuna göre iri Onur kardeşim. :)

MustafaBurakÇevrim Dışı

MustafaBurakÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2013 18:48
Arkadaşlar lütfen yardım edin bu moli hamilemi hamileyse kaç günü vardır .. bir de ben forma yazıyorum tekrar girdiğimde cevap gelmişmi gelmemişmi anlayamıyorum

[VID]http://www.youtube.com/watch?v=jprbL-QRUdA&list=HL1371488267&feature=mh_lolz[/VID] MustafaBurak2013-06-17 22:04:45

Umut BaşarÇevrim Dışı

Özel Üye
Umut BaşarÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Haziran 2013 22:25
Molin hamile gibi duruyor fazla yem yiyip şişmediyse var birşeyler.. Ama doğum için erken gibi duruyor... Balığın yaşına göre veya daha önce doğum yapıp yapmamasına göre değişir tabi bu.. Şişmiş göbeği ama henüz göğüs sivriltmemiş.. Takip et ama bu balığı...
Küçük bir not; Hamile balıklar doğum yapmadan önce genel olarak yuvarlak olan göbeği karemsi bir görüntüye bürünür. Göğüs kısmı yus yuvarlak değilde hafif sivrimsi olur. İşte o görüntüyü yakaladığınız anda bilinki 1-2 gün bilemediniz 3 gün sonra dede olacaksınız :)
Platilerin hamileliği biraz zor anlaşılıyor. Hamile olduğu anlaşılıyor da nezaman doğuracağı konusunda yorum yapmak zor zanaat. Doğururken bile kimi zaman anlayamıyorsunuz. Biryerden yavru fırlıyor ama nereden geldiğini anlamak gerçekten güç :)) 
Aynı dişi platiden bendede var. Gerçekten doğal formlarına çok yakın ve güzel balıklar... Güle güle besleyin :) Umut Başar2013-06-17 22:28:43

MustafaBurakÇevrim Dışı

MustafaBurakÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2013 19:43
[QUOTE=Umut Başar] Molin hamile gibi duruyor fazla yem yiyip şişmediyse var birşeyler.. Ama doğum için erken gibi duruyor... Balığın yaşına göre veya daha önce doğum yapıp yapmamasına göre değişir tabi bu.. Şişmiş göbeği ama henüz göğüs sivriltmemiş.. Takip et ama bu balığı...
Küçük bir not; Hamile balıklar doğum yapmadan önce genel olarak yuvarlak olan göbeği karemsi bir görüntüye bürünür. Göğüs kısmı yus yuvarlak değilde hafif sivrimsi olur. İşte o görüntüyü yakaladığınız anda bilinki 1-2 gün bilemediniz 3 gün sonra dede olacaksınız :)
Platilerin hamileliği biraz zor anlaşılıyor. Hamile olduğu anlaşılıyor da nezaman doğuracağı konusunda yorum yapmak zor zanaat. Doğururken bile kimi zaman anlayamıyorsunuz. Biryerden yavru fırlıyor ama nereden geldiğini anlamak gerçekten güç :)) 
Aynı dişi platiden bendede var. Gerçekten doğal formlarına çok yakın ve güzel balıklar... Güle güle besleyin :) [/QUOTE]

çok teşekkür ederim hocam