Lepisteste beklenmedik ölümler...

CinfeezÇevrim Dışı

İl: Istanbul
CinfeezÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2007 14:29
Akvaryumda 8 dişi 2 erkek lepistes 2 çöpçü bir tanede vatozum vardı bir hafta içinde  2-2 lepisteslerimi kaybettim ama mantıklı bir açıklama bulamadım.Normalde tanganyika cikleti beslemekteyim lepistesler hakkında bilgi olmadığı için sizlere sormak istedim.Vereceğiniz bilgiler hemen uygulamaya geçilecektir.Saygılar ve teşekkürler...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

vlknÇevrim Dışı

İl: Zonguldak
vlknÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2007 14:35
Tuğberk Bey balıklarınızın yaşından kaynaklanabilir,büyük ihtimalle hastalıklardan kaynaklanlbilir.Akvaryumunuz hakkında daha detaylı bilgi verirseniz daha sağlıklı bir şekilde yardımcı oluruz.
Geçmiş olsun.

SAYGILAR...

CinfeezÇevrim Dışı

CinfeezÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2007 14:40
Balıklarımın yaşları hakkında bir bilgim yok bir hafta önce kurdum o akvaryumu kardeşim için,40 litre civarı bir akvaryum içinde mango ağacıda var.Balıkçımın verdiği kaya tuzlarınıda attım içine su gayet net ve temiz ama kayıpların önüne geçemiyorum.Sıcaklık 27 derece...Başka soracaklarınızı da cevaplarım.Bilgiler için teşekkür ederim...

vlknÇevrim Dışı

İl: Zonguldak
vlknÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2007 14:47
Tuğberk Bey balıklarınızın kuyruklarında veya vicutlarında küçük beyaz noktacıklar,yaralar vs. var mı?Isıyı 30'a çıkarın.%20 su değişimi yapın.Hasta gibi duran veya şüphelendiğiniz balıkları karantinaya alın.İnşallah daha fazla kayıp vermeden kurtarırsınız.

SAYGILAR...

CinfeezÇevrim Dışı

CinfeezÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2007 18:08
Hepsi çok sağlıklı görünüyor balıkların.yaralanma vs de yok ama kayıplar kaçınılmaz oluyor şuan...