balığım ölmek üzere

RIDOV27Çevrim Dışı

İl: Gaziantep
RIDOV27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 14:26
ARKADAŞLAR JAPON BALIĞIMIN KARNI ÇOK KÖTÜ ŞİŞ ŞİMDİ KENDİSİNİ AYRI BİR AKVARYUMA ALDIM BİRAZ DEZENFEKTE DÖKTÜM HAVA MOTORUNU KISTIM Bİ ÖNERİNİZ VARSA LÜTFEN YAZIN NOLUR HEMEN YAZIN

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

didesÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
didesÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 14:29
Yem vermeyin, sanırım bağırsaklarında problem var, kabız olabilir.

Erdem AltınÇevrim Dışı

İl: Istanbul
Erdem AltınÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 16:58
cok az bişey ıspanak kaynat ve vermeyi dene birde imkanın varsa drops hasatalıgıda olabilir ilaç kullan

RIDOV27Çevrim Dışı

RIDOV27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 18:05
Arkadaşlar artık çok geç  balığım öldü ama karnı mordu çok şişti sanırım benim bir balığımda doğermuş çünkü karnı hafiften şişti acaba onun yavrularını yiyip şişmiş olamazmı çünkü ben balıkları bir gün aç bırakmıştım o balığında hiç bi şeyi yoktu yan komşumuzunda 3 tane papağan balıkları öldü onlarında hiç bir şeyi yoktu akvaryum falan temizdi ne olduysa onlarınki de öldü bu balıklar hep ölüyorlar AglamaAglamaAglama

programmerÇevrim Dışı

İl: Içel
programmerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 19:26
Komşu balığı da ölmüşse şebeke suyundan şüphelenilebilir bu durumda. Arsenik yada daha zehirli başka maddeler vs. meselesi mi acaba ?

Erdem AltınÇevrim Dışı

İl: Istanbul
Erdem AltınÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 19:29
yaklaşık 1,5 - 2 yıldır akvaryumum var ufak bişeydi 25 lt gibi bende sürekli balıklarım ölüyor die masraf etmek istemeyip büyük akvaryum almıyordum, ama biraz akvaryum bakımı ile bilgi topladım, bilgilerimin coğuna bu siteden ulaştım ve bir sürü hatam olduğunu gördüm. Buna bağlı olarak farkında olmadan merakım arttı ve 1 er arayla 2 akvaryum aldım ilki 60 lt ikicisi 200 lt korkuyorum devam etmesinden bu doyumsuzluğumun, ama cok keyifli bişeyler öğrendikçe daha da keyif veriyor. Biraz daha özele iniyim hemen her akşam alkol alıyordum, şimdi eğer dısarıda, biyerde bi toplanma aktivitesi olmassa 2 aydır nerdeyse hiç evde içmedim. Bence böyle bir site varken, bu imkan elimizdeyken bunu kullanalım, araştıralım...          sağlıklı akvaryumlar... 

RIDOV27Çevrim Dışı

RIDOV27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2008 21:27
şebeke suyundan olacağıunı zannetmiyorum çünkü akvaryumun suyunu değiştirmedim ama bi de komşuya sorarım değiştirdi mi diye

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 17 Aralık 2008 09:25
Balığınız Kabızlığa bağlı iç parazitten ölmüş sanırım..Diğer balıklarınız için belırlı aralıklarda bitkisel yem ve parazit için ilaç kullanmalısınız.

yaerenÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
yaerenÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ağustos 2014 23:43
papağan balığım ölüyor yardım edin