Mücevher beslenmesi

ozanlivanÇevrim Dışı

ozanlivanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2014 11:45
Arkadaşlar 250 lt de yedi adet mücevher var boyları 5 cm cıvarı ve gün içersinde ne yem verirsem (limit yok) tüketiyolar yani bi kutu yem versem tozu kalmayacak şekilde yiyolar.Benim sorum gunde ne kadar yem vermem lazım? Bide balıklarım neden bu kadar yem tüketiyo aç kaldıklarından dolayı bu kadar yedıklerını sanmıyorum.Yorumlarınızı beklıyorum

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

YYILDIZ51Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Nigde
YYILDIZ51Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2014 13:33
Normaldir.Balıklar doyduklarını kısa sonra unuturlar ve tekrar yemek ister.Siz sabah akşam 1 çay kaşığı kadar yem atın yeter.Fazla yem yiyen balık iyi olmaz.Yağ tutar hareketsiz kalır.

meraklımÇevrim Dışı

İl: Gaziantep
meraklımÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2014 13:51
Günde iki kere zamanın varsa sık sık ama az az yemleme yapabilirsin. neden bu kadar aç kaldıklarına gelirsek bu balıklar hem etçil hemde otçul balıklar yani(omnivor) beslenme biçimi vardır .bence bu neden den dolayı bu balıklar çok olmasada biraz oburlardır neden çok yediklerini bilimsel bir araştırma olmadan kesin söyleyemeyiz zaten . ama balıklara fazla yem vermek çok dogru bir uygulama oldugunu sanmıyorum . hem fazla yem verdiginde yenmiyen yemler dibe çökerek suya salınım yapar yani bozulurlar bu neticede akvaryum suyuna nitrat ve fosfat girmiş olur ve ilerleyen zamanlarda bu olay sana kötü yansır mesala nitrat dan dolayı balıklarının telef olması  aşırı yosun sorunu veya mikrop veya parazitlere karşı balıklarının zayıf olması ve balıklarının hastalığa yakalanması vb. sonuçlarla karşılaşabilirsin balıklar kolay kolay açlıktan ölmez çok uzun süre beslenmezse tabi onun için balık doymuyor diye fazladan yem atma attıgın yemler yenmeyip dibe çöküyorsa fazla yem atmış olursun buda sana filitrasyonun ve su değişimlerin iyi ve düzenli degilse kötü sonuç olarak yansır .. sağlıklı hobiler....