bulanık su

buzadam77Çevrim Dışı

İl: Yalova
buzadam77Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2012 01:26
Cümleten selam. Arkadaşlar 1 metre bombeli akvaryumum var.jebo 825 dış filtre var hava motoru var. 25 adet ciklet baligim var. Fakat suyum bulanık bu beni çok rahatsız ediyor. Bana yardımcı olun lütfen. Neden bulanık suyum. Ilk zamanlar berrak ti ama 10 gündür bulanık.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KaleydoskopÇevrim Dışı

Özel Üye
KaleydoskopÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2012 01:48
Erkan Bey Merhabalar...

Bulanıklığın renk tonajı nedir ? Yeşilmi yoksa kum bulanıklığı gibi beyazımsı bir tonmu ?
Diğer ihtimal ise dekoratif anlamda kullandığınız taş yada herhangi bir objenin salınım yapmış olma ihtimali.Biraz daha detay verebilir misiniz ?

Yalova'ya selamlar,sağlıklı hobiler...

MataheusÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Tekirdag
MataheusÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2012 01:49
[QUOTE=buzadam77]Cümleten selam. Arkadaşlar 1 metre bombeli akvaryumum var.jebo 825 dış filtre var hava motoru var. 25 adet ciklet baligim var. Fakat suyum bulanık bu beni çok rahatsız ediyor. Bana yardımcı olun lütfen. Neden bulanık suyum. Ilk zamanlar berrak ti ama 10 gündür bulanık.[/QUOTE]

akvaryum kapasiteniz nedir
akvaryumunuza  kaya  kum  vs  bişi ne zaman eklediniz.
akvaryum suyunuzu  koyalı  ne kadar bir zaman  olur  vs  gibi bilgileride verir seniz  ne kadar zamanda ne kadar su değişimi yapıyorsunuz  mesela  dış  filitreniz ne kafdar sürede temizliyorsunuz vs vs  aklınıza geleni belirtinki çözümler  kesin  olsun.

buzadam77Çevrim Dışı

buzadam77Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2012 17:50
Akvaryumu kuralı 2 ay oldu. Daha hiç dış filtresi ni temizlemedim akvaryum 1 metre bombeli. 25 adet ciklet var. Gunde iki kez sabah ve akşam yem veriyorum. Az önce dip temizligi yaptım. Suyu ortalama yarını çektim. Yerine taze dinlenmiş su koydum. Akvaryum içine ufak birde iç filtre aldım. Mürekkep döktüm azda kaya tuzu attım. Bakalım su düzelecekmi. Teşekkür ederim hepinize.