AKVARYUMUN SADECE YÜZEYİNE NASIL BİR MAVİ IŞIK VEREBİLİRİM ?

gökhan27Çevrim Dışı

İl: Gaziantep
gökhan27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2013 02:12
HERKESE MERHABALAR;

300 LİTRELİK, 60 CM YÜKSEKLİĞİNDEKİ AKVARYUMUM DA BEYAZ FLORESAN KULLANIYORUM ANCAK YÜZEY KISIMLARINDA DA GÜÇLÜ OLMAYACAK HAFİF BİR MAVİLİK İSTİYORUM NE YAPABİLİRİM?

FİKRİ OLAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR DİLEKLERİMİ SUNARIM... 

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ervinpasaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
ervinpasaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2013 02:38
http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan-petshop/roxin-su-alti-aydinlatma-6w-30cm-mavi-akvaryum-86870971

Akvaryumun içten orta ve en üst kısmına bu floresanı vantuzlarıyla yapıştırıp kullanabilirsiniz. Bende bu şekilde kullanıyorum, özellikle geceleri çok güzel oluyor.

gökhan27Çevrim Dışı

gökhan27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2013 02:53
ervinpasa öncelikle yardımın için teşekkür ederim;

Bunun en küçük boy olanını bende düşündüm ancak siz kullanıcısıymışsınız bilirsiniz akvaryumun her yerine gitmesini özellikle zemine inmesini istemiyorum sadece yüzeyde odur ki bir mavilik şeklinde istiyorum bu ışıkla istediğimi yakalayabilirmiyim ? yoksa güçlü olur mavilik her yere iner mi ? sizin akvaryumunuzun fotosunuda bir görebilir fikir edinebilirsem çok memnun olurum.

Akvarist arkadaşlar. Dediğim olayı yapan veya fikir verebilecek başka arkadaşlar varsa sevinirim. Eğer yapan var ise fotoğrafını paylaşırsa çok iyi olur.

saygılar...

ervinpasaÇevrim Dışı

Özel Üye
ervinpasaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2013 04:13
Üzerini yosun kapladığı zaman tam sizin istediğiniz gibi oluyor. Yada siz floresanın akvaryuma yasıyacak tarafını bi şeyle kapatabilir yada boyayabilirsiniz. Benim tankım 150cm tam ortada duruyor ve dibe doğru tatlı bir mavi ışık vuruyor. Ama ilk etapta yeni olduğu için ışık güçlü gelebilir. Aslında 1 adet mavi ledle de tam istediğiniz gibi bir sistem yapabilirsiniz. Bulabilirsem resimlerinide eklerim. ervinpasa2013-06-14 04:14:55

gökhan27Çevrim Dışı

gökhan27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2013 17:01
Çok teşekkür ederim bulabilir eklersenizde çok sevinirim.

adsızkahramanÇevrim Dışı

İl: Kayseri
adsızkahramanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2013 17:42
Merhabalar gökhan bey formda cok yenı bi hobici sayılırım elektronik konusunda iyiyimdir dediğiniz gibi bi yontemi kendi akvaryumumda uyguladım silikonlu şerit ledi bir adet adaptör ve ışık şiddetini ayarlıya bileceginiz bi pot ayarlana bilir işinizi çok rahat göre bilirki ledi istediginiz gibi yerleştirme imkanı ve pot yardımıylada ışık şiddetini istediginiz seviyede ayarlama imkanı sunar size 

gökhan27Çevrim Dışı

gökhan27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Haziran 2013 20:50
adsızkahraman öncelikle fikrin için teşekkür ederim.
 Elektrikden de anlayan olmanız da çok iyi oldu :)

Ledin şiddetini ne kadar ayarlasakda sadece ampüllerinin olduğu noktadan tabanda belirmez mi noktasal olarak ? Yoksa en kısıkda sadece yüzeyde güzel bir mavilik mi verir? Sen bilen olarak ne dersin ?

ervinpasaÇevrim Dışı

Özel Üye
ervinpasaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2013 03:02

Bu resim forumdan bir arkadaşın akvaryumu. Burdaki ışık beyaz olduğu için aşağıya kadar iniyor fakat mavi led olsaydı, su yüzeyini veya en kötü ihtimalle üstten 10-15 cm lik bir alana ışık verirdi.

Bunun dışında sadece akvaryum yüzeyine ışık vermek için L şeklinde bir uzuv yapıp size önerdiğim florasanı L nin içine yerleştirip ışığın yansımasını akvaryumun tepesine doğru verirseniz sizin istediğiz sistem olmuş olur.
ervinpasa2013-06-15 03:08:48

gökhan27Çevrim Dışı

gökhan27Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2013 14:18
Evet tercihimi de dediğin gibi gücü ayarlanabilir ledlerden yapmak galiba en mantıklısı olacak yoksa diğerlerinin ışığını kırmak uğraşdıracak gibi görünüyor teşekkürler...