malawi ve melek olurmu

isa1995Çevrim Dışı

İl: Istanbul
isa1995Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2013 07:57
Merhaba arkadaşlar anlayan kişilere bir soru sormak istiyorum.Birçok akvaryumda gördüm ama hala inanmıyorum.Bazıları yunus sp mp vb balıklarla melek besliyolar aynı akvaryumda.Bende akvaryumumda yunus sp aurutus besliyorum.Acaba akvaryumumu biraz bitkilendirsem akvaryumda hem yunus ve spler hemde melekler uyum içinde yaşarlar mı?Büyük bir sıkıntı çıkar mı?anlayan kişiler bir yazabilirler mi.Saygılar ...Onur Nergiz2013-09-09 09:22:16

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

YYILDIZ51Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Nigde
YYILDIZ51Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2013 08:29
Melekler Amerikan cihlid ailesindendir. Besleyenler çıkabiliyor fakat uyumlu bir balık değildir.Cihlidler yüzgeçlerini tırtıklayabilir bu balığın.Yavaş yüzerler ve yumurta dökerler.Su kimyası da malawilere göre farklılık gösterir.Bitkili ortamları sever.Siz bitki ekerseniz cihlidler o bitkileri sağ bırakmazlar.
Auratus balığı çok sert ve agresif bir balıktır.Melek koymasanız bile bu balığı diğer cihlidlerle önermem.Tek tür olarak bakılmalıdır. 

İnce memedÇevrim Dışı

İl: Afyon
İnce memedÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2013 09:49
 Melek cikletleri didikleye didikleye öldürür. Çok ani saldırılar yapabilen bir balık. Ama melek küçükse o zaman korkusundan yem yiyemez ve ölür.

muratzngnÇevrim Dışı

İl: Sivas
muratzngnÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2013 10:21
Bazıları aynı akvaryumda o balıklara birlikte nasıl bakıyor merak ettim ama uzun süreli bakabildiğine inanmıyorum. Aynı akvaryumda bakmamanı öneririm. Arkadaşların bahsettiği gibi.