Metalic Pink Ribbon Fin Real Red Eyed Albino

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2010 13:47
[QUOTE=karsahini]Çok güzellermiş Burak,maşallah.
senin şöyle güzel bir fotoğraf makinasına ihtiyacın var ama alırsan kompak alma sakın.Kareleri yakalayamadığında sinir olursun.
[/QUOTE]

Saol murat abi;

Yorumunu eksik etmediğin için ayrıyetten teşekkür ederim. Elimde 5 Tane canavar yavru var. 2 Erkek 3 Dişi. Aslında pink besleyen arkadaşlarla istişare yapmak çok verimli olabilirdi. Bu balığın bir çok yan varyantı var aslında.

Albino, normal hatta snake skins deseninde olanı bile. Ama gelişme süreçlerini paylaşmak renk almaları yada gerçekten bir pink dişisi ve erkeği nasıl olmalı bunları paylaşsak çok güzel olur.

Benim gözlemlerim içinde, çok geç büyüyorlar ve çok az yavru yapıyorlar. Aynı zamanda aynı miktarda artemia verdiğim balıklar bir hayli öndeler. Metal yada metalic balıklar biraz daha geç olgunlaşıyor tecrübelerime dayanarak iletiyorum.

Saygılar

Burak Altıparmak

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

karsahiniÇevrim Dışı

Özel Üye
karsahiniÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2010 15:55
Bu başlık ulaşılması dikkat isteyen bir yerdeymiş,yeni buldum.Canlıdoğuranların ana başlığına bakıyordum hep.

Pink dişileri erkekle hiç alakalı değil sanki,erkek daha minyonken dişiler gerçekten iri kalıyor.Pinklerdeki yavru sayısı gerçekten az,o irilikteki dişilere bu sayıda ki yavru yakışmıyor.Ama özel ilgiyle daha iyi olabilir,özellikle kondisyon açısından canlı yemin çok faydası olacaktır.Pink yavrusu şu ana kadar alamadık,istişare sonraya kaldı anlayacağın.

radenkoÇevrim Dışı

Özel Üye
radenkoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2010 16:49
Albinoların bir çoğunda durum böyledir. İri olmalarına karşın az yavru verirler. Doğum anına denk gelirseniz bir çok sayıda döllenmemiş yumurta atarlar. Bu durum fullredlerde aynıdır.

dogustayganÇevrim Dışı

dogustayganÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Ekim 2010 22:39
Lepistesten anlarım dersem yalan olur ama göz var nizam var sende balıkların hepsi güzel duruyor kardeşim sen bu işin üstadsın.. Çok güzellermiş Burak  Maşallah.

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2010 01:31
[QUOTE=radenko]Albinoların bir çoğunda durum böyledir. İri olmalarına karşın az yavru verirler. Doğum anına denk gelirseniz bir çok sayıda döllenmemiş yumurta atarlar. Bu durum fullredlerde aynıdır.[/QUOTE]

Raif abi; Hiç böle bir şey olur mu ? Az yavru verir mi ? Çeşit çeşit kurt dururken yavru alamamak olur mu ? Veriyolar börtü böceği, balıklar tavuk gibi yumurtluyor.

Yeter ki yavru versin her yol mübah. Ticari kaygılar o kadar ön plana çıkıyor ki önüne geçilmeyecek bir hal alıyor bir noktadan sonra.

Kalitesini görselliğini vs gibi konuları tartışmak zaten yanlış olur, hani bakan anlar. Full Red olmuş Full Orange onunda alanı olur Tebessüm

[QUOTE=dogustaygan]Lepistesten anlarım dersem yalan olur ama göz var nizam var sende balıkların hepsi güzel duruyor kardeşim sen bu işin üstadsın.. Çok güzellermiş Burak  Maşallah.[/QUOTE]

Saol doğuş yorumun için,

Üstat kim bizler kim. Üstat ATFG ve onun bize sağladığı faydalar.

Yolun daha çok başındayız, balık geliştirmek gibi çabalar yok besleyicilerde. Hep odak yavru alabilmek.

Daha doğru telafuz etmek gerekirsek iyi bir besleyici ve bakıcı olmaya çalışıyorum.

Elimizdeki kaliteyi ne kadar koruyabilir, nesilleri nasıl geliştirirz çabasındayım. Öğrendikçe yorumlayarak aktarmaya çalışıyorum.

Saygılar...

ethemÇevrim Dışı

Özel Üye
ethemÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2010 08:11

Saol doğuş yorumun için,

Üstat kim bizler kim. Üstat ATFG ve onun bize sağladığı faydalar.

Yolun daha çok başındayız, balık geliştirmek gibi çabalar yok besleyicilerde. Hep odak yavru alabilmek.

Daha doğru telafuz etmek gerekirsek iyi bir besleyici ve bakıcı olmaya çalışıyorum.

Elimizdeki kaliteyi ne kadar koruyabilir, nesilleri nasıl geliştirirz çabasındayım. Öğrendikçe yorumlayarak aktarmaya çalışıyorum.

Saygılar...

Burak merhaba kardeşim,
Özel tür lepitesin saf kalması için  standartlar içinde beslenmesi gerekir,gördügüm kadarı ile dışarıdan getirdiğimiz X türü koruyabilmek yerine biran önce yavru almayı ve görüyorumki 3-4 haftalık hatta daha bile küçük yavrular satılmaya çalışılıyor .Burada raif kardeşimin(Özel Varyetelerde Yapılan Mantık Hataları) konusunda yer alması gerektiğini düşünüyorum.
Formlarda ellerindeki varyeteyi çok iyi besleyen ve varyeteyi türünün en iyi örnekleri haline getirmeye çalışan arkadaşlarımızıda görüyoruz.

radenkoÇevrim Dışı

Özel Üye
radenkoÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Ekim 2010 15:27
Burak ,
benim değindiğim nokta boş kese atma olayı. Yani balığı iyi beslemkte bir etkendir ancak bu olay biraz farklı. Yani dişi biraz özenle bakılmalı ve erkeklerin kondüsyonu iyi tutulmalı.
Ethem abi yorumun için teşekkürler. Aslında o konuya devam etmek çok faydalı olcaktı. Ancak bir şekilde olmadı kısmet artık.

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2011 21:20
RREA METALIC PINK RIBBON FIN

Uzun bir süredir bir çok konuyu güncellemiyordum. Sanırım zamanı gelmiş gözüküyor.

Önceki sayfada paylaştığım ufaklıkların son halleri. İlerleyen günlerde yeni ve daha net fotolar ile koloniyi güncelleme fırsatı yakalarım umarım.

Tür ribbon fin olmasına rağmen, Yavrulardan biri düz şekilde çıktı. Geliştirmek ve nesli devam ettirmek için, büyük bir şans.

Herkeze saygılar,

b_altiparmak2011-01-23 21:21:20

ethemÇevrim Dışı

Özel Üye
ethemÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2011 21:44
Burak balıklarının fotolarda gördüğüm güzelliklerini canlı olarak görme fırsatım bolca oldu emeklerine sağlık olsun.

Yanlız biraz daha net fotolarla metal kesmelerinide yansıtırsan balıkların net durumlarını görüp yorum lar için fırsat vermiş olursun.

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2011 22:20
Ethem abi teşekkür ederim yorumun için.

Tanklara siyah fon çekmeden önce daha iyi fotoraflıyordum. Şimdi flash yansıyor. Genç bir çiftten bir kaç fotoraf daha ekliyim.

Kavgadan yeni çıkmış bir pitbull imajanı sahip Dans

Saygılar...

yeniçeri 34Çevrim Dışı

Özel Üye
yeniçeri 34Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 00:01
Burak harkulade balıkların var ve onara hak ettikleri değerde bakıyorsun kardeşim. Tebrik ederim

aykılıçÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Eskisehir
aykılıçÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 12:13

Dişisi bile çok güzelmiş, ağzım sulandı :) Ben sözümü aldım, artık gözüm yollarda. Bir erkek bir dişi tam süper olur :))

Burakçım her zamanki gibi kalite balık besliyorsun, tebrik ederim balıklar tam formundalar. Ama yavrulatmak için ayırma işini ihmal etme, bu özel türler memlketimizde çoğalsınlar

emreurÇevrim Dışı

Özel Üye
emreurÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 12:13
Burak Bey,

Balıklar çok güzel gözüküyor ama dişi sanki full red dişisine çok benziyor.ATFG'nin gönderdiği dişimi bu acaba.
emreur2011-01-25 22:07:10

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2011 21:54
[QUOTE=aykılıç]

Dişisi bile çok güzelmiş, ağzım sulandı :) Ben sözümü aldım, artık gözüm yollarda. Bir erkek bir dişi tam süper olur :))

Burakçım her zamanki gibi kalite balık besliyorsun, tebrik ederim balıklar tam formundalar. Ama yavrulatmak için ayırma işini ihmal etme, bu özel türler memlketimizde çoğalsınlar
[/QUOTE]

Selçuk abi yorumun için teşekkür ederim.

Elimden geldiğince iyi besleyip, bakmaya ilgilenmeye çalışıyorum. Bir ara iyice boşlamıştım.

[QUOTE=emreur]Burak Bey,

Balıklar çok güzel gözüküyor ama dişi sanki full red dişisine çok benziyor.ATFG'nin dönderdiği dişimi bu acaba.
[/QUOTE]

Emre bey merhaba;

Resimdekiler kendi yetiştirdiğim balıklardır. Anne balık ilk sayfadaki fotorafta.

Full Red dişisine benzerlik konusunada. Bir çok arkadaş sizin gibi düşünüyor. Fakat bu balığın kuyruğunda hafif bir desen bir motif söz bir belirsizlik hakim.

Resimde balığın kuyruğu biraz dar gözüktüğünden bu fark edilmiyor.

Ayrıca benim gözlemlediğim full red dişilerinin kuyruklarında genelde hep mavi ve sarı fosforlar hakimdi.

Genel anlamda bir çok lepistes fotorafında erkekler ön planda olduğun için dişileri ayırmakta güçlük yaşıyoruz !

Pembe rengi görebileceğimiz güzel noktalar arasında bel kısmı bulunmaktadır. Pembe bir fosfor bel boyunca ilerler. Fark ayrıntıda saklı.

Kuyruktaki oluşum ise mükemmeldir. Bunu günden güne takip edip, fark etmek ise başka bir keyif doğrusu. Renk zamanla dahada koyulaşmaktadır.

Örnek olması açısından, çok net olmasada;

7 aylık RREA Metalic Pink Ribbon Fin Guppy Kuyruk Renklenmesi

Kuyrukların yönünü aynı tarafa çevirdim daha iyi anlaşılabilmesi açısından. Umarım faydalı bir örnek olur.

Saygılar..