Ordi Bukodan Karma (syf:26 her sayfa ayrı dünya)

vipciogluÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
vipciogluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 17:10
Sercan sana güzel bir çift diskus bulmak lazım yeteri kadar tecrübe kazanmış olman lazım bunlarla Tebessüm

Benimde dişim yumurta tuttu amcası olarak hiç ilgilenmiyorsun ayıp sorup duruyor Big%20smile
http://www.akvaryum.com/Forum/bir_malawi_biotopu,_maison_reef_ve_saulosi%28sf_9_ilk_yumurta_heycani%29_k443307.asp?PN=11

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

yuncukirliÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
yuncukirliÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 17:12
Ben red lotus diye aldım,fakat gerçekten adı bumu bilmiyorum.Bazı yaprakları lotus(nilüfer) gibi uzayıp su üzerinde gelişiyor.Bu yüzden nilüfer çeşidi olabilir diye düşünüyorum.

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 17:47
Sercan, konuyu yeni gördüm. MaşallahMasallah

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 21:04
Gürkan abi var mı tavsiyelerin neler yapmalıyım?
Mart da ki sınav sonrası bu akvaryuma artık ciddi bir mesai harcama imkanım olacak :)
Tabi diğerlerine de.

O halde red lotus olarak paylaşırım bende farklı ise uyaran olur zaten Fatih bey :)

Volkan abi senin akvaryumu da bakmışın bir gün direk ziyarete gelirim :D Çat kapı!

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 21:12
Volkan, bak bana diyordun. Sen de sercana yardım etmişsin, ne güzel işte..
Sercan, işin doğrusu discusları beğenmedim ama idare et.
Haftasonu benim alacağım vardı, söyleseydin akvaryumcudan sana bitki alırdık.
Asıl sen bana söyle yapabileceğim birşey var mı?

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 21:24
Eyvallah abi sağolasın az ekleme yaparım biraz sabrederim ve bitki olayı hallolur zaten :)
Discuslar kötü bende beğenmiyorum :D Elden çıkartıp 3-4 farklı renk (tek amaç görsellik, üretim değil) eklemeyi düşünüyorum. Bunun için bütçe ne zaman bulursam artık :)
Yapabileceğin olarak da tavsiye vermen kafi abi her şey zaman ile alınır temin edilir.
Zaten balık yoğunluğu var evde. Berk'ten Ateşağız geldi, babam yunus ve sp getirdi, bende fazladan calvus vardı. Önce ateşağız'ı iyi edip meleklere arkadaş yapayım; calvus ve malawileri elden çıkarayım bu discusları direk onların bulunduğu cama cama alacağım. Hem belki biraz toparlatma şansım olur hemde yeni alacak imkanım olursa direkt olarak eklerim.

fizaniÇevrim Dışı

fizaniÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 05:45
[QUOTE=OrdiBuko]Zaten benimkiler siyahlaşmayı çok seviyorlar :D

Bende mavi düşünüyorum fakat foto çekerken siyah daha iyi olur diye aklım ona kaydı :D Ama mavi'yi alayım o halde.[/QUOTE]

Utanmadan birde o düzkusların fotoğrafını mı çekicen Höyt reklamcılarda aynısının siyahıda var bu sırada aklında bulunsun zaten discuslar kendi hallerindeler, şu aralar fotoğraf makinası niyetinde var perçinlemiş olursun :) bu sırada lotusuna hayran kaldım şu parlak sineklik fikrinden sonra akvaryumu oturtursam sana özenicem her türlü, tebrik ettim kardeşim :) 
Bu arada ateş ağızıma iyi bak biliyorsun ki ilk göz ağrılarım yakında erkeğinide iyi edip yanına yollarım, meleklerle arkadaş olma kısmına gelirsek o dişi çok azgın bir dişi biliyorsun ki sajicayla olan husumetlerini umarım karakter değişikliliğine gider :)

AliOnurÇevrim Dışı

Özel Üye
AliOnurÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 17:30
Sercan akvaryuma koyduğun o Lotuslar mükemmel kardeş gerçekten şık durmuş, fakat o kadar çok bitki olunca insan neye bakacağını şaşırıyor :) Discuslara gelince onlar için sanırım artık ümidi kestin yani yapılacak pekte bir şey yok aldığında daha kötü haldelerdi senin bakımınla bir nebze toparlasalarda daha iyi duruma gitmeyecekleri garanti :) Şimdilik sınavdan sonra farklı çalışmalar yapman dileklerimi iletiyorum :)

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 21:32
Bakalım lotus beklenen performansı karşılayabilecek mi güzel oldu gibi bende beğenmeye başladım yorumlardan sonra iyice :D

Ufak açıklarımızı da kapatalım zamanla da, artık olmadı fotolar ellerinden öper Berk :D

Ateş Ağız da daha hareketlenemedi adam akıllı o halde poşette de biraz fazla kalınca biz dış filtre uğraşırken sarsılmış olsa gerek ama şuan dayak yiyebileceği bir durum yok. Meleklere de atar yapamaz diye düşünüyorum sayıca fazlalar :D

Aynen Onur artık discus umudunu yitirdim zaten düzkus olarak yola devam edecekler ne kadar bu halde takılacağımızı da cüzdanımız tayin edecek tabii :D

vipciogluÇevrim Dışı

Özel Üye
vipciogluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 21:41
Sercan bu forumda elbet bir hobici senin gibi bir akvariste birkaç yavru hediye eder diye düşünüyorum,en azından uygun rakamlara güzel yavrular alabilirsin bence.O kadar kahvaltıya gittin insan bunları müzakere eder Kahkaha

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 21:45
Yapımda yok be abi :D Ne almayı ne satmayı becerebiliyorum bu tip durumlarda, yani ilanlarda görür isem alıyorum ama harici olmuyor :D
Ben istemeden verildiği oluyor tabi senin gibi, Cihan abi gibi, Recep abi gibi destek veren abilerim var. Onur ve Berk ile zaten fazlalık oldu mu birbirimize paslıyoruz :D

vipciogluÇevrim Dışı

Özel Üye
vipciogluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 21:48
Bence o fazlalıklar senin bir türde tüm birikimini kullanmana mani oluyor gibi bana kalırsa.Babanada söyle her güzel gördüğü balığı alıp gelmesin Tebessüm

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 21:52
Ya abi o başkasına almış ama aldığı kişi zaten balık almış falan derken aradı dedi bunları hangi akvaryuma atayım :D
Oluyor böyle sürprizler. Bende tek tür besleme gibi bir durum zaten olmaz :D

vipciogluÇevrim Dışı

Özel Üye
vipciogluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Mart 2011 21:59
Senin sürüngenleri bile gördüm maşallah ondan sonra dedim bu çocukla tek tür hayatta olmaz Kahkaha