Ordi Bukodan Tetra

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
İl: Istanbul
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2011 22:28
Kurulalı bir kaç ay oluyor önceden başka bir konumda paylaşmıştım fakat yeni konu açmak bugüne nasip oldu.

Fotoğraf:

Boyut (cm): (ölçülüp yazılacak)
Kapasite (litre): 
Canlılar: 20 Neon Tetra 8 Siyah Neon Tetra 5 Kuhli 2 Yosun Yiyen Karides Katil ve Adi Salyangoz ve biraz boy atmaları için burada duran 2 Melek

Malzemeler: İç motor, ısıtıcı, tasarruf ampul :)

Akvaryum Bakımı: Haftalık %10 su yenileme

Kullanılan Yemler: Karışık

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: yok

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Barbarossa42Çevrim Dışı

İl: Konya
Barbarossa42Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2011 22:37
Hacim yeterli ise, melekler durabilir, çok güzel bir karma olmuş. İkinci bir tankım olsa, böyle bir karma yaparım. İyi seyirler...

sinorÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,3,48207[/C]
sinorÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2011 22:53
Sercan Abi güzel bir karma olmuş tebrikler. Sadece iç filte pek bir göze batıyor gibi, su üstü bitkileri güzel olabilir. En çok merak ettiğim şey melekleri nereden temin ettin acaba ? Bayağı zamandır silver melek arıyorum. ÖM ile bildirirsen çok sevinirim.

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 00:07
Hacim yeterli gelmez o yüzden boylandığında diğer meleklerin akvaryumuna gidecekler, zaten alma amacım da oydu. Cenk'in dediği gibi uzun süredir Silver görmüyordum bende görünce birde kanatlarını çok güzel açıyorlardı dayanamadım aldım diyeyim :) Çapa da ufak bir akvaryumcudan temin ettim imkanın varsa öm at tarif eder isim veririm :)

İç filtre konusunda kesinlikle haklısın ufak dış filtrelerden alıp kullanmayı düşünüyorum hem daha faydalı hem akvaryum içinde yer ve görüntü sorunu olmaz hemde ufak olduğu için dışarıda da durması pek sorun yaratmaz diye düşünüyorum.

prisonbreakÇevrim Dışı

Özel Üye
prisonbreakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 01:01
Sercan bir tetraya girişmemiştin he oda tamam oldu. Gerçekten hoş bir dizayn olmuş tebrik ederim.  Bence filtre olarak şelale filtre kullan çok iyi filtrasyon sağlıyorlar ve akvaryumun içinde kaba bir görüntü yaratmıyorlar.

Omer_MGÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Eskisehir
Omer_MGÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 01:14
Selamlar

Akvaryumunuz güzel görünüyor. Kullandığınız Hagen iç filtreden memnunmusunuz acaba? Temizlemesi iyimi ve ses sorunu var mı?

Teşekkürler..

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 01:39
Filtrem Elite, bitkili akvaryum olduğundan ve su yenilemesi de yaptığımdan sorun yaşamıyorum. Ses sorunu da yaşamıyorum ama odada bir kaç akvaryum olduğu için ve alışık olduğum için ufak seslere toleranslıyımdır :) Normal bir akvaryumda oksijen açısından yeterli gelmeyebilir, oksijen amacı ile yukarı çıkarılır ise de ses sorunu olabilir.

Tarık senin yorumu görmemişim arada :) Teşekkürler yoruma :) Şelale filtre benim en nefret ettiğim hadise evet çok estetik oluyor bitkili için de gayet iyi ve yeterli fakat elektrik kesintisinden sonra su çekişinde zorluk yaşadığı için tercih etmek istemiyorum pek :)

NrttnAknÇevrim Dışı

İl: Ankara
NrttnAknÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 11:15
Bence filtre gayet iyi duruyor, biraz bitkilerin arasına dogru gizlenirse görselliği bozmaz.aqua_boy2011-09-18 11:33:18

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 14:01
Bitkilerin arkasına saklama şansım yok çünkü bitkilere ciddi bir kuvvet uygulayacaktır. Şuan kenar cama doğru vuruyor.

acemicaylakÇevrim Dışı

Özel Üye
acemicaylakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 14:26
Hayırlı olsun Sercan Abi çok güzel akvaryumun olmuş dış filtre demişken 5 kglık bidonlar var onlardan kendin dıy dış filtre yaparsan daha iyi olur bence hem daha ucuz olur ama genede sen bilirsin :)

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2011 14:47
O işe bir türlü cesaret edemiyorum. Küçükler sanırım çok pahalı değil.
Aslında yanında bir boşluk var oraya 10 litre civarında bir yan sump yapılabilir ? Hem ufak da bir bölümüne ısıtıcı da konulursa ekipman akvaryumdan tamamen uzaklaşmış olabilir?