Pacu ve natteri farkı Nedir?

ichsanÇevrim Dışı

İl: Gaziantep
ichsanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2010 16:03
Ben gaziantepliyim buradan natteri almayı düşünüyorum en buyuk akvaryumları gezdim natteri diye gosterdiği balıkların pacu olmasından şüpheleniyorum çünkü daha 5cm boyundalar ve karınları kırmızı çenesinden de ayırt edilemiyor sanırsam biraz ileride alt çenesi ama yavru pacunun da alt çenesi biraz ileride oluyormuş duydugum kadarıyla bu natteri de karnının kırmızılıgı ne kadar ken çıkıyor ortaya bilmiyorum iki arada bir derede kaldım napacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

PIRANHASÇevrim Dışı

İl: Istanbul
PIRANHASÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2010 16:32
Natteri dişlerinden ve alt cenesi önde olur , ve natterinin beslenmeyle alakalı karnının kırmızı olması . Bence natterinin pacudan farklı olduğu belli oluyor piranha yada pacu bakcaksanız hacmin 300 Lt olması gerekiyor .. Ve piranha etle beslenir

ichsanÇevrim Dışı

İl: Gaziantep
ichsanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2010 16:46

Yavru natteriler kendinden buyuk balıklara saldırırmı? Çünkü adamın natteri diye tanıttığı balıklar başka bir balıkla aynı akvaryumdaydi ama o balık biraz buyuktu sizce olabilir mi? pacu mudur?

PuLcheRÇevrim Dışı

PuLcheRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2010 16:48
En basitinden fiyatından da anlayabilirsiniz.. Yavru Pacu'yu giç kimse 15-20 liraya satmaz merak etmeyin..:) Sonuçta yavru aldığınız için fiyatı da o seviyede olacaktır.. Ama derseniz ki buradaki akvaryumcular Pacu'yu da Natteri fiyatına satarlar onlara güvenmiyorum derseniz yapacak bir şey yok.. Ayırt edilebilecek pek çok özellikleri var ama yavru iken bu özelliklerini pek anlayamayabilirsiniz..

O nedenle yavrulardan en garanti ayrım Fiyatıdır..:) Her ne kadar akvaryumculardan balık almasam da Pacu'yu Nettereri diyerek 15-20 liradan satacaklarını düşünmüyorum :)

MeteHan80Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Osmaniye
MeteHan80Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2010 02:10
 Usta bende başka ilden aldım balığımı.Bu çevrelerde üreteninide satanıda bulamazsın sorun varsa ö.m den yardımcı olabilirim.

izzetdagÇevrim Dışı

izzetdagÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2010 20:05
Pacunun kuyruğu vicuduna oranla daha büyük olur ve gözleride aynı şekilde .Yavru natlarda kırmızılık neredeyse hiç gözlenmez o boylarda.Natların çeneleri paculara göre daha öndedir.

CaN_BaKıRÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
CaN_BaKıRÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2010 07:00
[QUOTE=ichsan]Ben gaziantepliyim buradan natteri almayı düşünüyorum en buyuk akvaryumları gezdim natteri diye gosterdiği balıkların pacu olmasından şüpheleniyorum çünkü daha 5cm boyundalar ve karınları kırmızı çenesinden de ayırt edilemiyor sanırsam biraz ileride alt çenesi ama yavru pacunun da alt çenesi biraz ileride oluyormuş duydugum kadarıyla bu natteri de karnının kırmızılıgı ne kadar ken çıkıyor ortaya bilmiyorum iki arada bir derede kaldım napacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum[/QUOTE]

Pygocentrus nattereri...

Fotoğraflardaki balıklar benim kendi balıklarımın yavru halleridir... 4-5 cm boyundaki halleridir.. Gördüğünüz balıkların karınları kırmızı olduğunu söylediğiniz için bu fotoğrafları ekliyorum. Yoksa normal şartlarda bu boylarda akvaryumcularda göreceğiniz piranha yavrularında renk olmaz...  Ancak hobici akvaryumunda renklenirler.. Siz sadece vucut şeklini kıyaslayın...

Aslında bence siz gördüğünüz balıkalrın pacu olduğuna emin olun. Çünkü piranha olsa yanlarındaki diğer balıkları sürekli hasarlı halde bırakacakları için akvaryumcu yanlarına balık koyamazdı :)

Bunlarda Pacu (Colossoma macropomum)