Paladarium Kurulumu(Yeni ResimlerS 11 de)

cichlid dostuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
cichlid dostuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2008 13:51
Arkadaslar en sonunda bu paladarium olayina baslayabildik.Baska basliklar altinda zaten basliyacagiz diye konu acmistik.Kao yai thailand gezisi gibi.En sonunda buyuk sorunumuz olan zamani ayirmayi basardik.ben bir taraftan burak bir taraftan yapiyoruz simdi.Bu baslikta sizlerle yapim asamalarini paylasmak istedim.daha en basindan kopuk fabrikasindan baslayalimSmile

Kopukleri birlestirip yapmaktansa tek parca buyuk kopukten yapmayi yegledik,bunun sebebi kopugu akvaryumla ayni boyda tutup dusuncemizi daha iyi yansitmakti.

Ama kopuk boyle buyuk olunca onu kesmekte bi sorun, bunun icin mini 50wlik trafo ile kopuk kesme aletinide yapmis oldum.Asagida resmini koydugum trafoya bakir teli kisa devre yaptirip isinan telle kopugu boydan boya kesmek mumkun.

Asagidaki resimde kopugun boydan boya kesilmis hali biraz acemilik yuzunden tam istedigim sekili veremedik ama cikan sekilde fena olmadi.

Ana parcayi kestikten sonra sira sekil vermeye geldi.Bu iside bizim asistanin yardimi buyuk olduSmile

Istegim sekli kopugun uzerine cizerek oymaya basladik.Sag taraftan ve ortadan iki selaleyi altta birlestirip akan bir sistem olmasini istedim.solda kalan kisma ise kayalik dekor yapip orta boslugada kara bitkilerini dikecegim.selaleler arasi bosluklarda anubiaslar ve java fernlerle suslenecek tabii bu arada kara yosunlari ve dogal parcalarda eklenecek.

Kopuk yavas yavas seklini almaya basladi.

Son rotuslari yaptiktan sonra dolgu maddesi ile kaplamasina basladim.Buraya kadar olan kisim biraz kendin yap bolumune ait olsada ilerdeki gunlerde yukleyeceklerim paladarium ve icindekilerle alakali olacagi icin konuyu buraya actim,moderator arkadaslar hosgorsun artik.

Evet ustteki resimlerdede dolgu malzemesi ile kaplanmis hali duruyor.Tankin icine rahat oturtabilmek icin fonu 3 e boldum.Bundan sonraki olayda diger katlarin atilmasi ve boyama islemi.Bunlari yaparkende fotograflamay calisacagim.Ve sizlerle adim adim paylasacagim herkese iyi gunler.

cichlid dostu2009-01-20 19:18:00

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cetin_ahmetÇevrim Dışı

İl: Istanbul
cetin_ahmetÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2008 13:55
Güzel olmuş devamını bekliyoruz. Ellerinize sağlık.

cichlid dostuÇevrim Dışı

Özel Üye
cichlid dostuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2008 19:02
Tesekkur ederim Cetin bey.Zaman buldukca coluk cocuk projeye devam ediyoruz.ELimden geldigince butun gelismeleri paylasacagim ama simdiden zorlu bir yol gozukuyor onumuzde ama zevkide orda sanirsam.

Ailecek yapilan boya calismasi ve gelecegin akvaristleriBig%20smile
Alttaki resimdede silikonla kaplanmis yuzeye hindistan cevizi kabugu yapistirilarak yaptigim toprak dekoru.(fikir babasi Burak Caliskana tesekkurler)

Sol kisimdaki selale bolumunun kaplanmis hali.

Ve kaba boyasi biten kisimlar.Zorlu bir hafta sonu beni bekliyor:)Ama bu hafta da bitmezse evi temizlemek iyice zorlasacak.Insallah biter.Herkese iyi haftasonu.

burakÇevrim Dışı

Özel Üye
burakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2008 19:19

Süper çalışma elinize sağlık devamını bekliyorum.

burkybkkÇevrim Dışı

burkybkkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2008 20:28
Iyi gidiyor. Kop Tekin kop.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2008 21:47
Güzel bir çalışma yapmışsınız ailecek. Elinize sağlık, fotoğrafların devamını bekliyoruz.

cichlid dostuÇevrim Dışı

Özel Üye
cichlid dostuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2008 13:35
Yorumlar icin tesekkurler arkadaslar,kopmaya devamBig%20smileSabah erken saaatten itibaren dekorasyona devam etmeye basladim.Elimdeki kuru yosunlari ve taslari kopuk planin uzerine uyguladim.mumkun oldugunca dogal goruntuyu yakalamaya calistim umarim sistem calismaya baslayinca yosunlar istegim gibi goruntu verirler.

Ustteki resimde orta selaleyi ve kapladigim taslari goruyorsunuz.Istegim sistem basladiktan sonra bu selalede dogal yosunlarin olusmasi.

GAliba mutlu sona dogru iyice yaklastim.Yakin zamanda muhtemelen pazartesi dekoru bosaltacagim tanka yerlestirebilirim,ondan sonraki olay ise bitkilerin yerlestirilmesi.asagida koymayi dusundugum bitkileri gorebilirsiniz.

Bunlarda bitkilerimiz.Adlarini bilen arkadaslar buraya yazabilirler bende ogrenmis olurum.Sadece thaica isimlerini biliyorum cunku.Herkese iyi gunler.

burkybkkÇevrim Dışı

burkybkkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2008 15:57
6. bitki Fittonia verschaffeltii var. argyroneura 'Minima'
8. bitki Selaginella Uncinata (Blue Peacock fern)

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2008 16:25
Vallaha gerçeğe benzememiş gerçekten de gerçek olmuş.Bravo.Harika bir çalışma olmuş.

Saygılar.

cichlid dostuÇevrim Dışı

Özel Üye
cichlid dostuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2008 17:54
Sonunda oldu galiba,bugun burdaki tatili degerlendirip bitkileride icine yerlestirdim.Kafa motorundan yaptigim sulama tesisatida bitti geride kalan tek sey alt sehpanin seviyesini dis filtrenin girebilecegi kadar yukseltip selaleride aktif hale getirmek ve yavas yavas canlilari bulmak.Yilanlari icine koymak konusunda kararsizim eger koyarsam kurbaga ve diger surungenleri besleyemiyecegim.Ama bos tanka bakmak bile zevk veriyor arkadaslar.Canli konusunda bu sefer sabirli davranip cok degisik turler beslemek istiyorum.

Simdilik bu kadar resim yukleyebiliyorum,imageshack yine kitlendi.Diger cektigim resimleri ve tankin genel cekilmis fotolarini gelecek sefer yuklerim artik.Herkese iyi gunler.

yigit kocbayÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]3157,1[/B] [B]3947,2[/B]
İl: Ankara
yigit kocbayÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2008 18:40
Süper bir paladarium bizi bekliyor.Şu görüntü bile beni büyülemeye yetiyor.Bakalım tank bitince nasıl olacak.Çok merak ediyorum...

cetin_ahmetÇevrim Dışı

cetin_ahmetÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2008 10:38
Süper olmuş.

Bu arda bonzai çok hoşuma gitti.

Devamını bekliyoruz.

cichlid dostuÇevrim Dışı

Özel Üye
cichlid dostuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2008 11:50
Dun aksam yuklemeyi basaramadigim resimleri bugun yukluyorum.Zannedersem bu hafta sonuna kadar paladariumu tamamen aktif hale getirebilecegim.Sehpayi yukseltmek icin gereken mermerleride buldum.Selaleri aktif hale getirip calistirtiktan sonra yeni fotolar eklerim.

SemihsungurÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
SemihsungurÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2008 15:00
Ellerinize sağlık. Mükemmel bir çalışma olmuş. Tam oturmuş fotoğrafları da en kısa zamanda bekliyoruz. Selamlar...