Piranhalarım doymuyor,yeni fotoğraf vid.

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 00:43
Fotoğraf:

Boyut (cm): 110*50*60
Kapasite (litre):  330 ltr
Canlılar: Pygocentrus nattereri 25 adet,
Alg yiyen vatoz a benzer çöpçü(isimlerini bilecek kadar çöpçü beslemedim bende bilmiyorum:) 4 adet
Tatlı su midyesi 15 adet ama bu aralar çoğalacaklar sanki:)

Malzemeler: Eheim 2228 dış filtre -  Dolphin 1600 dış filtre - Lifetech ısıtıcı 300 watt- İç filtre motoru sirkülasyon için -  Fermante sistem CO2,misket gübre,sıvı gübre..

Akvaryum Bakımı: Haftada 2-3 kez dip çekimi,bitkiler için florena sıvı gübre

Kullanılan Yemler: NLS Thera A- NLS discus formula- NLS chiclid formula- hepsi 0.5 mm 
Prodac tubifex-Prodac blodd worms-Prodac Krill- Dana yüreği- Tetra Bits -Tropical red mico-Tropical shrımp sticks- Tropical flakes ,Sera discus granulat,yeter daha da benimi yiyecekler:)))

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Yok, gerekte yok. Kullanmayada gerek kalmaz inşallah :)

Buda videoları. 

[VID]http://www.izlesene.com/video/hayvanlar-piranha-bebekler/1941129[/VID]

Amerikan tetraların yanına birde American Staff eklesem ayıp olmaz herhalde. Bu da ATEŞ. 
Çok sevimlidir sağolsun:))

citronx2010-06-20 11:43:59

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MiSoSiKiaNÇevrimiçi

Yönetici
MiSoSiKiaNÇevrimiçi
Yönetici
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 01:03
Tebrikler Abi. Tekrar dönüş yapmışsın. Bu sefer büyütüp yavrularını görürsün inşallah. Big%20smile

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 01:09
[QUOTE=MiSoSiKiaN]Tebrikler Abi. Tekrar dönüş yapmışsın. Bu sefer büyütüp yavrularını görürsün inşallah. Big%20smile
[/QUOTE]
Zaten amaç sadece o kardeşim bu sefer . Az çok tanıyanlar bilir,hiç bir balığı yavru alayım diye beslemedim nedense. Ama bu sefer kaç sene sürerse sürsün amaç yavrularını görmek. İnşallah o zamanda paylaşırım.Tebessüm

MiSoSiKiaNÇevrimiçi

Yönetici
MiSoSiKiaNÇevrimiçi
Yönetici
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 01:12
[QUOTE=citronx] [QUOTE=MiSoSiKiaN]Tebrikler Abi. Tekrar dönüş yapmışsın. Bu sefer büyütüp yavrularını görürsün inşallah. Big%20smile
[/QUOTE]
Zaten amaç sadece o kardeşim bu sefer . Az çok tanıyanlar bilir,hiç bir balığı yavru alayım diye beslemedim nedense. Ama bu sefer kaç sene sürerse sürsün amaç yavrularını görmek. İnşallah o zamanda paylaşırım.Tebessüm
[/QUOTE] İnşallah görürüz Abi. Yavru almak güzel duygu. Hele zor türlerden yavru almak çok daha güzel. Kaç tanesini elinde tutmayı planlıyorsun peki Abi?

flagellumÇevrim Dışı

Özel Üye
flagellumÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 01:15
Ellerine sağlık dostum, çok güzel olmuş tank...Ateş de pek yakışıklıymış...

RadinantÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
RadinantÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 01:18

Vaaay Faruk abi helal olsun valla , tam bir nattereri aşığısın.Bi Tropheus'a girdin ordan bi Discus'a geçtin ama gene dönüp dolaşıp gelmişsin olman gereken yola.Big%20smile

Tebrikler...

freeasabirdÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]4477,1[/B]
freeasabirdÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 02:13
Abi dizayn, bitkiler, küçük afacanlar herşeyi ile dört dörtlük bir akvaryum kurmuşsun yine. Kocaman bir maşallah diyeyim. Sağlıklı bir şekilde büyütüp, bol bol yavrularını alırısın inşallah.

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 11:39
[QUOTE=MiSoSiKiaN]İnşallah görürüz Abi. Yavru almak güzel duygu. Hele zor türlerden yavru almak çok daha güzel. Kaç tanesini elinde tutmayı planlıyorsun peki Abi? [/QUOTE]
İnşallah kardeşim. Balıkların sayı olarak fazla olmasının nedeni,en iyilerinin şeçilip beslenmeye devam edilecek olması. Ayırdıklarımıda büyük ihtimalle veririm bu balığı sevip,beslemeye gönüllü olan birisine. Zaten sürü özellliklerini ve streslerini azamiye indirmenin en doğru yoluda kalabalık beslemek. Ama düşündüğün gibi sayı kesinlikle azalacak ama 2-3 ay sonra olur bu büyük ihtimal. hele bir ele avuca gelsinlerTebessüm

[QUOTE=flagellum]Ellerine sağlık dostum, çok güzel olmuş tank...Ateş de pek yakışıklıymış...[/QUOTE]

Sağolasın kardeşim,Ateş'i birde yakından görmeni tavsiye ederim,yolun düşerse buyur gel. Hem bir çayımızı içersin. Göz%20Kirpma

[QUOTE=Radinant]Vaaay Faruk abi helal olsun valla , tam bir nattereri aşığısın.Bi Tropheus'a girdin ordan bi Discus'a geçtin ama gene dönüp dolaşıp gelmişsin olman gereken yola.Big%20smileTebrikler...
[/QUOTE]
Sen böyle yazınca farkettim kardeşimBig%20smile tropheUS,discUS,pygocentrUS, bak hepsinin sonu us,bulmacalardan bilirsin us ne demek ? Akıl. Demekki aklın yolu birHinzir%20Gülüs,hem bu arada caribalarımda var onları satıyorum,discus a devam yada F0 tropheus olabilir,bakalım artık herşey kısmet. Göz%20Kirpma

[QUOTE=freeasabird]Abi dizayn, bitkiler, küçük afacanlar herşeyi ile dört dörtlük bir akvaryum kurmuşsun yine. Kocaman bir maşallah diyeyim. Sağlıklı bir şekilde büyütüp, bol bol yavrularını alırısın inşallah.
[/QUOTE]

Sağolasın kardeşim,beğenmene sevindim. Göz%20Kirpma
citronx2010-04-01 11:40:19

Yunus EmreÇevrim Dışı

İl: Trabzon
Yunus EmreÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 13:46
Akvaryum çok güzel.Umarım amacınıza ulaşırsınız.Bu arada Ateş cidden ateş parçası. Hinzir%20Gülüs
Maşallah..

mustafaerdogarÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]6033,1[/B] [C]3,2,38529[/C]
mustafaerdogarÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 15:12
Maşallah, güzel bir ortamda ve çok sağlıklı görünüyorlar. Bu kadar hareketlilerken zor biliyorum ama yakın plan fotoğrafta bekleriz :)

flagellumÇevrim Dışı

Özel Üye
flagellumÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 15:27
[QUOTE=citronx]

[QUOTE=flagellum]Ellerine sağlık dostum, çok güzel olmuş tank...Ateş de pek yakışıklıymış...[/QUOTE]

Sağolasın kardeşim,Ateş'i birde yakından görmeni tavsiye ederim,yolun düşerse buyur gel. Hem bir çayımızı içersin. Göz%20Kirpma
[/QUOTE]

Yakın oturuyoruz aslında birbirimize, bugüne kadar gelmediğimiz hata. İnşallah en kısa zamanda...Ben de beklerim ne zaman istersen...

DarknumiÇevrim Dışı

Özel Üye
DarknumiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 16:12
Abicim Helal olsun sana  çok güzel olmuş idealimdeki akvaryuma yakın yapmışsın...

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 16:48
[QUOTE=Yunus Emre]Akvaryum çok güzel.Umarım amacınıza ulaşırsınız.Bu arada Ateş cidden ateş parçası. Hinzir%20Gülüs
Maşallah..
[/QUOTE]
İnşallah ulaşırım,bu sefer çok istiyorum nedense,bende anlayamadım ama...TebessümAynen öyle gerçekten,Ateş'e 3-4 ay içinde bir dişi bulmamız lazım yoksa sıkıntı:)

[QUOTE=mustafaerdogar]Maşallah, güzel bir ortamda ve çok sağlıklı görünüyorlar. Bu kadar hareketlilerken zor biliyorum ama yakın plan fotoğrafta bekleriz :)[/QUOTE]
Teşekkür ederim, malesef sizin avatarın altındaki kupaları almanızı sağlayan yeteneğiniz bende hiç yokBig%20smileBiraz büyüsünler belki o zaman zorlada olsa yakın fotoğraflarını amerikan tetraları tanıtımına eklerim ama...

[QUOTE=flagellum]
Yakın oturuyoruz aslında birbirimize, bugüne kadar gelmediğimiz hata. İnşallah en kısa zamanda...Ben de beklerim ne zaman istersen...
[/QUOTE]
Ne zaman istersen kardeşimGöz%20KirpmaSağolasın belkide discus akvaryumunu beraber kurarız olmazsa.
[QUOTE=Darknumi]Abicim Helal olsun sana  çok güzel olmuş idealimdeki akvaryuma yakın yapmışsın...
[/QUOTE]
Sağolasın Numan,bu akvaryumdan yati kökleri çıkıp,red moore lar eklenecek büyük ihtimalle,batırma çünkü gerçekten büyük sorun bu kökü,4-5 kök cyrpto balance eklenecek bir de,zamanla subulata da eklenecek,havaların ısınmaya başlayacak olması biraz zaman dedirtiyor şimdilik. Sen daha iyilerini kurarsın umarımGöz%20Kirpma
citronx2010-04-01 16:52:15

baha51Çevrim Dışı

İl: Nigde
baha51Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2010 17:05
Abi tebrikler gerçekten mükemmel bir akvaryum kurmuşsun