Quik ex-1200 dış filtre malzeme sıralaması?

metallica05Çevrim Dışı

İl: Edirne
metallica05Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Ağustos 2013 15:51
Quik ex-1200 dış filtremin sıralamasını hiç bilmiyorum.su ilk önce dipten mi yukardan mı geçtiğini bilmediğim için sıralama konusunu bir türlü yapamıyorum.dış filtreyi aldığımda içinde bioba,kömür,seramik ve süngerle elyaf vardı.filtreyi aldığım yerdeki adam sıralamayı şöyle yaptı(yukarıdan aşağıya);
1:sünger elyaf
2:kömür
3:seramik
4:biobal

sizce bu sıralama bu filtreme uygun mu ya da daha iyi sonuş alabileceğim maddeler varmıdır yardımınız için şimdiden teşekkürler..

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ozkan001Çevrim Dışı

İl: Istanbul
ozkan001Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Eylül 2014 11:29
Bende de aynı filtreden var, ilk aldığımda sıralamayı sizinki gibi yapmıştım, fakat su bulanıklığını giderememiştim, daha sonra ilave substrat aldım ve sıralamayı yukarıdan aşağıya ;
1-Substrat
2-Sünger elyaf
3-kömür
4-seramik
şeklinde yapıp, plastik biobal toplarını çıkarttım, şu an son derece memnunum.
Ayrıca bir not daha; Forumlarda her kata elyaf koyulmasının faydalı olacağıyla ilgili bir takım bilgiler mevcut, ben bunu bizzat test edip uyguladım, debiyi inanılmaz düşürüyor dolayısıyla sadece 2. katta elyaf sünger var gerisini iptal ettim ve debisi de gayet iyi oldu.

Bu yaptığım sıralama doğrusudur diye bir iddiam yok, sadece denemelerimin sonucunu paylaşıyorum, daha tecrübeli arkadaşların da fikirlerini bende merak ediyorum doğrusu ...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir