sarı prenses hakkında herşey

berxÇevrim Dışı

İl: Bursa
berxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2009 22:34

1-) Dişi sarı prenses, erkek sarı prensesten büyük olduğunda yada çiftleşme dönemlerinde erkek sarı prenses gibi titreyebilir.

2-) Dişi sarı prenses, erkek sarı prensesten daha büyük olduğu zaman erkeği kovalama davranışında bulunabilir.

3-) Dişi sarı prensesler çiftleşme dönemlerinde yada diğer zamanlarda kum kazdıkları görülmüştür.

4-) Dişi sarı prenseslerin üreme dönemlerinde karnı normal zamana göre daha şiş bir şekildedir.

5-)
Dişi sarı prensesler üreme dönemlerinde çiftleşmeye hazır oldukları zaman tüpçük çıkartırlar.Kısa bir süre (1-2gün) sonra çiftleşme gerçekleşir.

6-)
Dişi sarı prenseslerde cinsiyet ayrımını belirlemek son derece zordur.Mesela bazı arkadaşlarımız anal yüzgecin oval yada anal yüzgeçteki siyahlığın daha az olduğunu söylerler.Bunlar belirleyici olabilir ama kesin dişi sarı prensestir denilemez.Aşağıdaki bir dişi sarı prenses ve ağzında yumurtalar var.Anal yüzgeci sivri ve siyah olduğunu görebilirsiniz.

7-) Sarı Prenseslerde kesin cinsiyet ayrımı yapabilmek için balığımızın alt kısmına bakmamız gerekir.

Dişi sarı prenseslerin Vent açıklığı, Anus açıklığından daha fazladır.Bu fazlalık dişilerin üreme dönemlerinde vent açıklığı daha da büyür.

Erkek sarı prenseslerin Vent açıklığı ile Anüs açıklığı aynı boydadır.

Bu şekilde sarı prensesler hakkında kesin bir şekilde cinsiyet ayrımı yapabilirsiniz.

8-) İki dişi sarı prenses birbirlerini kovalayabilir, kavga edip titreyebilirler. Üstünlük kurmaya çalışabilirler.

9-)
Stres durumunda yada başka bir sebepten dolayı dişilerde de çok fazla olmasa bile hafif kararma görülebilir.

10-) Erkekl sarı prenseslerin çiftleşme dönemlerinde ağız kısmı siyahlaşır.

11-) Erkek sarı prensesler çiftleşecekleri dönemde yuva kazarlar.Dişi sarı prensesin önünde titremeler yaparak dişiyi yuvaya çekmeye çalışır.Dişi sarı prenses bu zamanlarda tüpçük çıkarmış ise erkek sarı prenses dişiyi yuvaya çekmeyi başarır ve çiftleşme gerçekleşir.

12-) Erkek sarı prenseslerde ki anal yüzgecinde bulunan benekler dişilerin ağzındaki yumurtaların döllenmesine yardımcı olur.Dişi sarı prenses erkekteki beneği yumurta zannederek almaya çalışırken, erkek spermlerini dişinin ağzındaki yumurtalara bırakır.Böylece yumurtalar dişinin ağzında döllenmiş olur.Bu benekten dişilerde de bulunur.Ve genelde erkeğe göre daha az sayıdadır.Bu beneklerden hiç bulunmayan sarı prensesler de olabilir.

Benekli Erkek               Beneksiz Erkek                 Benekli Dişi                   Beneksiz Dişi

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

PALAREMZIÇevrim Dışı

İl: Malatya
PALAREMZIÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 11:00
Bilgiler için Teşekkürler,

chnalpayÇevrim Dışı

İl: Istanbul
chnalpayÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 11:10
Paylaşım için teşşekkürler, bilgiler ve resimlerin tamamı  veya birazı size ait değilse lütfen kaynağını açıkça yazarsanız daha etik olur.

YağızÇevrim Dışı

İl: Izmir
YağızÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 11:15

berxÇevrim Dışı

İl: Bursa
berxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 11:18

Bu bilgilerden 2 maddesini bizimsiteden baktım diyerlerini ben hazırladım. Ayrıca resim lerden çoğu bana ayit deyil internette görsellerden buldum. İlginiz için teşekkürler.

smogÇevrim Dışı

İl: Istanbul
smogÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2009 11:47
Arkadaşlar sarı prenseslerde cinsiyet ayrımı yapmak aslında çok kolay erkek olan bir sp 4 aylık da olsa 1 yıllık da olsa kendine yer tutuyor,yeme daha çabuk çıkıyor fakat dişi olanlar genelde etrafta dolaşıp çevrelerini araştırıyorlar ve kendi splerimden gözlemlerime göre birlikte geziyorlar.

(DipNot:Bu bilgileri kendi balıklarımdan öğrendim genelede bu dediklerim cinsiyet ayrımına çok yardımcı oluyor.)