Sobo T40 F Tank Filtreleme

isko74Çevrim Dışı

İl: Bartin
isko74Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2024 00:25
Sobo t40 f tank satın aldım ikinci el 65 lt. Arkadan sump li bu tankın filtrasyonu hakkında bilgisi olan var mı? Piyasa satışta sıfır olarak hic yok bu tank. Sump bolumlerin ikisinde ust duvarın biri kisa oldugi icin iki bölümde su ustte birleşiyor bu filtrasyon da sorun olmaz değil mi? Sanırım duvarın kısa yapılması protein skimmer için düşünülmüş gibi anladım. Bir de sump duvarları ana tank camına yapisan silikonlar biraz esnemis ve bölümler arasında az da olsa su geçişi var ama suan balıklar var tankta silikon kullanmak istemiyorum. Gelelim en önemli konuya.. bu tankın altında plastik bir ızgara var.. bu filtrasyon için mi yani ızgaradan pislikler aşağı düşsün sump bunu çeksin gibi. Ben tabana biraz beyaz tas koydum 1.2 cm filan çapında bu işlevi yine de çalışır mi yoksa o plastik ızgarayi kaldırayim mi bilemedim ya da ön ızgara ya moss mu sardirsam.. lutfen bu tank ve benzerinden kullananlar bana tanıtım yapabilirler mi?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/71090/020420240024321.jpg[/IMG][EDIT]isko74,2024-04-02 00:42:04[/EDIT]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir