L144 ve Tropheus Moliro - Yeni Resimler Sayfa 41-42'de

Furkan ÖkmenÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Adana
Furkan ÖkmenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2011 00:57
[QUOTE=adige42]Furkan ben eski akvaryumumu sahibindene koydum hemen satıldı ıstersen orayada koy hızlandır ıslemı.Burada havalr ne guzel serınlemıstı ama yıne 30 lara yukseldı havalar bıraz serınlese hem bıtkıler hemde balıkalr ıcın ıyı olacaktı.Gönlüne göre olur insallah  hersey ..
[/QUOTE]

İnşallah abi. Kurulum sırasında fotoğraf çekeceğim. Ortaya güzel bir iş çıkartırsak artık o akvaryumdan vazgeçmem. Bıktım doğrusu 15 gündür araştır sağa sola telefon et artık kafa almıyor
İlgin için teşekkür ederim Kadir abi.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

turan007Çevrim Dışı

turan007Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2011 20:18
Kardeş yeni akvaryumun hayırlı olur inşallah. İstediğin gibi birşey yaptırırsın. Senin gibi değerli kardeşlerim bunları hak ediyor.
Benim akvaryumun kurulumunda yardımlarını esirgemediğin için çok teşekkür ederim.
Hayırlısı olur inşallah.
Kendine iyi bak.

Senin lafı da tuttum. 'En güzel balık tabağımdaki balıktır'
turan_772011-08-18 20:19:07

Furkan ÖkmenÇevrim Dışı

Özel Üye
Furkan ÖkmenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2011 20:37

Yeni resimlerle biraz olsun yeni akvaryum kurulumunun stresini atar ve kafam dağılır dedim. (fotoğraf çekimlerim daha net olsun diye uğraşıyorum inşallah başarıcağım.)

Kerem abimden aldığım L144 yavruları benim gözümde tropları geçti.

7 yeni Moliro yavrusu kuluçkadan çıktı. ( yavrular 8 taneydi bir tanesi ikinci günden mantarlaştı ) (yavruları 1 hafta yavrulukta tuttuktan sonra akvaryuma bırakacağım)

Benim keratalar günden güne büyüyor. İnşallah pazar günü 45 gün önceden sözünü kestiğim yeni sahipleri Soner Ateş abimle kavuşturucam.

Biraz makro çalışması yaptım ama sonuç olumsuz :((
Renginin takdiri sizlere kalmış...

Furkan Ökmen2011-08-18 20:45:44

adige42Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
İl: Istanbul
adige42Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2011 21:30
Furkan tebrikler güzel kareler çekmişssin renkleride gayte güzel görünüyor.Resimler biraz daha ne t olsa imiş daha ön planda olacaklardı.L-144 lerde sarı sarı çok hoş görünüyorlar.Geçen haftasonu gördüm elim gitti bir ara alayım diye düşündüm vazgeçtim sonra.

Furkan ÖkmenÇevrim Dışı

Özel Üye
Furkan ÖkmenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2011 22:07
[QUOTE=adige42]Furkan tebrikler güzel kareler çekmişssin renkleride gayte güzel görünüyor.Resimler biraz daha ne t olsa imiş daha ön planda olacaklardı.L-144 lerde sarı sarı çok hoş görünüyorlar.Geçen haftasonu gördüm elim gitti bir ara alayım diye düşündüm vazgeçtim sonra. [/QUOTE]
Abi imkanın varsa al. Çok güzel hayvanlar. Yeni akvaryumda bunları da büyüteceğim. Damızlık troplarla birlikte olacaklar. Artık yeterince büyüdüler.

Yeni akvaryum planı...

150*65*60h ölçülerinde demir profile oturtulmuş akvaryum.
Demir profilin altı da akvaryum konulacak şekilde ' L ' şeklinde demir atılacak. Orada iki tane 74*64*50h cm'lik iki akvaryum olacak. Akvaryumların bir tanesi moliro yavruları diğeri de inşallah ileride olursa vatoz yavrularını koymak için.
Dış filtre öncelikli olarak Jebo. O olmaz ise Tetra ve ya Fluval. Mercan kumu.Unistar 4L iç filtre. Bolca bitki ve fosil kaya...

Lütfen planla ilgili konuya yorum yazmayın. Eğer eklemek ve ya eleştirmek istediğiniz bir nokta varsa özel mesaj atın. Akvaryum kurulum planı okulların açılma nedeniyle kısa bir süre ertelendi. Lise 2'ye geçtim ve bu yıl hızlı bir tempo ile okula başlamak istiyorum. Akvaryumla vakit öldüremem.En hayırlısı bu. Şimdilik para biriktiriyorum. İnşallah bomba birşey olucak.
Saygılarımla...
Furkan Ökmen2011-08-18 22:23:32

Ege Ömer EFEÇevrim Dışı

İl: Izmir
Ege Ömer EFEÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2011 23:28
Furkan kardeşim bende bu sene lise 2 ye geçiyorum (95 liyim ama geç başladım okula o yüzden ) lise 1 in aksine bu sene konular ciddileşiyor daha fazla çalışmak şart bu arada planladığım 420 lt akv. umun kurulumuna yakın zamanda başlıyorum şu 7 yavrunu ve devamında gelecek ufaklıklari sabırsızlıkla bekliyorum allah damizliklarinin ağzını dolu gönlünü de ferah tutsun kardeşim .)

Senin yavruların benim tank a geleceği içinde çok mutluyum hem iyi bir hobici dost kazandım hem de çok güzel molirolarim olacak inşallah

Furkan ÖkmenÇevrim Dışı

Özel Üye
Furkan ÖkmenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 00:02
[QUOTE=egeomer35]Furkan kardeşim bende bu sene lise 2 ye geçiyorum (95 liyim ama geç başladım okula o yüzden ) lise 1 in aksine bu sene konular ciddileşiyor daha fazla çalışmak şart bu arada planladığım 420 lt akv. umun kurulumuna yakın zamanda başlıyorum şu 7 yavrunu ve devamında gelecek ufaklıklari sabırsızlıkla bekliyorum allah damizliklarinin ağzını dolu gönlünü de ferah tutsun kardeşim .)

Senin yavruların benim tank a geleceği içinde çok mutluyum hem iyi bir hobici dost kazandım hem de çok güzel molirolarim olacak inşallah[/QUOTE]

Ege kardeşim okul herşeyden önemli. İleride iyi şartlarda hobi yapmak için şunun şurasında 2-3 yıl lise bitene kadar dişimizi sıkıcaz. Sonra üniversitede karışanımız da olmaz. Umarım herşey gönlüne göre olur. 7 yavrunu sepete ekledim. Sayıyı tamamlamak için 18 yavruya daha ihtiyaç var. İnşallah en kısa sürede sana müjdeli haberi veririm
Hobide kurulan iyi dostluklar ne mahallede ne de okulda kurduğun dostluğa benziyor. Hep imrenirdim Adanalı hobici abilerime. İl dışında çok iyi dostluklar kurmuşlardı. İnşallah senin gibi bir kardeşimizi de sevindirir en kısa sürede hayalini gerçekleştiririz...
Kendine iyi bak...
En kısa sürede seni bücürlerine kavuşturucam...

Ali AKGÜNÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
Ali AKGÜNÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 00:11
KEŞKE BENDE SENİN YAŞINDAYKEN BÖYLE BİR AKVARYUMUM OLSAYDI . MAŞALLAH

ßykara Çevrim Dışı

İl: Nevsehir
ßykara Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 11:20
Furkan herşeyiyle çok güzel gidiyorsun inşallah sorunsuz şekilde akvaryumunu kurarsın ..

Furkan ÖkmenÇevrim Dışı

Özel Üye
Furkan ÖkmenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 18:01
[QUOTE=nevsehirli]Furkan herşeyiyle çok güzel gidiyorsun inşallah sorunsuz şekilde akvaryumunu kurarsın ..[/QUOTE]
Teşekkür ederim kardeşim. Rabbim herkese nasip eder inşallah...

[QUOTE=sortac00]KEŞKE BENDE SENİN YAŞINDAYKEN BÖYLE BİR AKVARYUMUM OLSAYDI . MAŞALLAH[/QUOTE]

Ali abi eminim sende benim yaşlarımda böyle bir akvaryum istiyordun. Herkesin imkanları bir olmuyor malesef. Benim ailemden maddi açıdan desteğim yok ve birçok hobici gibi kendi imkanlarıyla hayallerini gerçekleştiren biriyim.
Herşey gönlüne göre olsun...
Saygılarımla...

nileceeÇevrim Dışı

İl: Malatya
nileceeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 19:55
Furkan ilgisiyle, alakasıyla, dürüstlüğüyle gerçekten övgüyü hak eden bir kardeşim. Allah gönlüne göre versin kardeşimin...

Furkan ÖkmenÇevrim Dışı

Özel Üye
Furkan ÖkmenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 20:59
[QUOTE=nilecee]Furkan ilgisiyle, alakasıyla, dürüstlüğüyle gerçekten övgüyü hak eden bir kardeşim. Allah gönlüne göre versin kardeşimin...[/QUOTE]

Eksik olma Soner abi. Yavruların gayet sağlıklı. Pazar günü sizi kavuşturucam İnşallah sorunsuz bir şekilde Malatya'ya ulaşır. Paketleme açısından sıkıntı olmasın. Straforun içine tam oturan plastik bir kap koydum. Sadece pilli hava motoru için yer kalıcak 1mm oynamayacak. En kısa sürede güzel bir tanıtım açarsan iyi olur.
Sağlıcakla kal abim...

statistician06Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
statistician06Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 22:10
Furkan damızlıkların valla İlangileri aratmıyor ,hani onu bil. Çok güzel balıklar.

Furkan ÖkmenÇevrim Dışı

Özel Üye
Furkan ÖkmenÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2011 23:46
[QUOTE=B@B@06]Furkan damızlıkların valla İlangileri aratmıyor ,hani onu bil. Çok güzel balıklar. [/QUOTE]
O yüzden moliro'dan vazgeçemiyorum....

Bu gün bir dişi ağzını doldurdu. İnşallah yarın diğeri bir dişi de yumurtlayacak. Ege kardeşimin yavrularını en kısa sürede büyütüp ve onu da genç tropheusçulardan yapıcam inşallah...