Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Balık Forumları : Tüm Tatlı Su Canlıları : Canlı Doğuranlar
Velifera Yavrusu Lepisteslerime Saldırıyor
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
  Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
ufukcoskun
Forum Özel Üyesi
Simge
Akvaryumum Yorumlarim
Durumu: Çevrim Dışı

Alıntı ufukcoskun Alıntıbullet Konu: Velifera Yavrusu Lepisteslerime Saldırıyor
    Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 12:50 IP
Geçen gün akvaryuma 10 lepistes 2 kılıç 2 velifera aldım.Velifera tankındada bir tane yavru dolaşıyordu.Onu da benim poşetin içine attı.Tamam dedim.Büyük ihtimal velifera yavrusu.Yaklaşık 1 aylık ve erkek.Benim sorunum bu yavru erkek ve dişi lepisteslerimin kuyruğuna saldırıyor.Bir sorun çıkartırmı akvaryumdan uzaklaştırayım mı?Birde vahşi lepistes aldım.Akvaryumcu her nekadar ben şimdiye kadar hiç vahşi lepistes duymadım desede vahşi lepistes olduğu bariz.Buda erkek.Evcil lerpisteslerle bir sorun olur mu?Cevaplarınız için teşekkürler...

Orfoz, lagos kurtuldu / lüfer için kara göründü / şimdi eyleme katıl / göster gücünü http://bit.ly/p2OMEn

Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 19/09/2014 12:47:44
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır

Yukarı Dön
Emrahes26
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı Emrahes26 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 13:34 IP

Bendede bunun tam zıttı bir sorun var.1,5 - 2 aylık lepistes yavrusu moli ve valiferalara saldırıyor fakat şimdilik bir sorun yok.Olmaz inşallahErmm

Bana meyi anlat.
Emrah ANIL

Yukarı Dön
GOGO
Forum Üyesi
Simge
Akvaryumum Yorumlarim

Alıntı GOGO Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 17:08 IP
Canlı doğuranların en saldırganı veliferalardır,ben 175 litrelik tankımda sadece velifera besliyorum erkeklerin sayısınıda mümkün oldukça az sayıda tuutyorum çünkü erkek çok olunca birbirlerine anormal saldırıyorlar.
Velifera ve lepistesi bir arada tutmazsanız iyi olur ilerleyen dönemde lepisteslerinizin kuyruklarının tahribata uğradığını görürsünüz.
Gökhan Sözen
Bakırköy/İST.
200 litre
Sarı prenses,Paslı

Yukarı Dön
buraksu
Forum Üyesi

Yorumlarim

Alıntı buraksu Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2008 17:13 IP
Bende de küçük bir velifera vardı. Yeni doğan lepistesleri çerez gibi indiriyordu. Size tavsiyem onu balıkçıya geri vermenizdir. Büyüdükçe saldırganlığı artacaktır. Hatta kılıçlarınızıda geri verin.Sade lepistes besleyin.Çünkü benim kılıcım üreme döneminde bütün lepisteslerimi parçalamıştı. Sizin 10 lepistesede yazık olmasın.

Düzenleyen lafayette - 30 Ocak 2008 23:56
lord of the malawi
burak su

Yukarı Dön
Eski Üye
Eski Üye

Akvaryumum Baliklarim Yorumlarim
Alıntı Eski Üye Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2008 23:40 IP
Bende damızlık veliferya vardı balık sanki eş tutmuş erkek çiklit gibi diğer balıklara üstünlük taslıyordu.Akvaryumdaki 2 tane meleği yem yemelerini engellercesine kovalayarak öldürdü.Tabi sonradan kalbi bu tempoya dayanamadı yaşlıymış demek rahmetli oldu.

Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas